Novinky vydavatelství Indies Scope: podzim 2020

Novinky vydavatelství Indies Scope: podzim 2020

Hudební vydavatelství Indies Scope vydalo na podzim 2020 mimo jiné nové album dua Tara Fuki, kolekci 11 podob lásky od Mariana Friedla, už druhé v MIssissippi natočené album brněnské skupiny Band of Heysek nebo prvotinu skupiny Krajina Ró. O novinkách bude hovořit šéf vydavatelství Milan Páleš ve středu 18. listopadu od 19.15.

Novinky vydavatelství Indies Scope: Podzim 2020

Krajina Ró – Hotel Blázen

Krajina Ró je pětičlenná kapela na pomezí rocku, folku a blues, kterou založil kapelník Jablkoně Michal Němec. Druhým zakládajícím členem je Tomáš Frolík, kytarista skupiny The Bladderstones. V nové kapele hrají i dva jeho spoluhráči, bubeník Michael Nosek a baskytarista Johny Jůdl (též člen Jablkoně). Zpívá Anna Břenková. O zvuk kapely říká Frolík: „Začal jsem experimentovat se zvuky, přidával jsem synťáky i efekty, o kterých jsem věděl, že existují, ale zatím jsem je tolik nepoužíval. Pracoval jsem se vzorky, které mi Michal naposílal – a Michal pak nakonec zase všechno otočil naruby. Při skládání a improvizaci mě naučil vypnout přemýšlení kytaristy.“

Marian Friedl – 11 podob lásky

Album věnované památce Jitky Šuranské natočil Marian Friedl, bývalý člen Jitčina tria, s novou kapelou: se Sabrinou Pasičnykovou (zpěv), Petrou Jelénkovou (housle, zpěv) a s jazzovým jádrem projektu Beránci a vlci: Štěpán Flagar (saxofon), Rostislav Hus (kytara), Martin Kociián (kontrabas) a Michal Wierzgoń (bicí). Mezi hosty jsou hráči na housle, violu, akordeon a gajdy a další zpěváci včetně ženského sboru Kudlanky z Kudlovic. Sám Marian hraje na klarinet, kobzu, malý cimbál, lidové píšťaly a salašnickou trúbu. O tématu alba Friedl říká: „Lásku jsme prožívali, hodně o ní zpívali i společně promýšleli s mou kamarádkou a spoluhráčkou Jituškou Šuranskou. Opustila nás náhle v loňském roce, zanechala po sobě hlubokou díru v našich srdcích. Čím vážnější byl její stav, tím usilovněji jsem pracoval na přípravě nového alba, které jsme chtěli společně natočit v létě 2020. Moc jsem si přál, aby jí i tato vize pomohla překonat těžký úkol, před nímž stála. Bylo nám ale souzeno jinak... 11 podob lásky jsem natočil společně s krásnými lidmi, kteří mě obklopují řadu let na památku nádherného člověka.“

Tara Fuki – Motyle

K duu Tara Fuki od jeho počátků patří polština, avšak první singl nového alba, píseň Kdyby, je v češtině. Členka dua Andresa Konstankiewicz říká: „České texty jsou v naší tvorbě vždycky spíše výjimkou, protože polština nám svou zvukovou měkkostí přece jen dává větší křídla. Nicméně nějak se to sešlo a na téhle desce budou české hned tři.“ Neobvyklé je také přizvání bubeníka Miloše Dvořáčka jako hosta na nové album, které si dvojice nadělila ke svým dvacátým narozeninám. A jak vznik alba dvojice, jejíž jedna členka žije ve Francii, poznamenala koronavirová krize? „Ochranná opatření a fakt, že žijeme každá v jiném státě, nám vznik desky zkomplikovaly, mělo se nahrávat v březnu a křtít v listopadu. Můžeme být rády, že se nám ji nakonec podařilo nahrát v červenci a křty jsou prozatím přesunuty na jaro 2021“, říká Andrea.

Band of Heysek – Bad Ideas

Brněnská bluesová skupina Band of Heysek odcestovala v červnu 2019 do severního Mississippi, do oblasti, kde se stále ještě hraje ryzí hill country blues. V rámci plnění snů nejen vystoupila na důležitém místním festivalu, ale nahrála materiál hned na dvě nová alba s tamními hvězdami žánru. Zatimco první album Juke My Joint s kytaristou a zpěvákem RL Boycem vyšlo už na jaře, druhá nahrávka Bad Ideas se na pulty dostala na podzim. Na ní skupinu doprovází další  významný kytarista Kenny Brown.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web