Aktuality

Terence Blanchard: Píšu pro tuto konkrétní skupinu

Terence Blanchard: Píšu pro tuto konkrétní skupinu

15. listopadu 2018, 07:17

Jazzový trumpetista z New Orleans Terence Blanchard vystoupí v Sono Centru v Brně v pátek 23. listopadu 2019. V telefonickém rozhovoru v pořadu Jak se vám líbí hovořil nejen o své aktuální kapele E Collective, ale také o občanské angažovanosti: Svými aktuálními nahrávkami se snaží bojovat proti aktuální vlně násilí ve Spojených státech. Poslechněte si pořad z archivu, případně přečtěte část rozhovoru.

Pořad Jak se vám líbí –  témata do 8. prosince 2018

Pořad Jak se vám líbí –  témata do 8. prosince 2018

14. listopadu 2018, 21:33

S Milošem Gruberem si představíme novinky hudebního vydavatelství Indies MG. S Jiřím Vondrákem budeme listovat jeho novou knihou o skupiny Synkopy 61. Písně pro děti nám bude hrát skupina Brouci. S Michalem Juppem Konečným budeme hovořit o knize Průlety folkovou pamětí a se svým společným projektem do našeho studia přijdou hudebník Floex a britský producent Tom Hodge.

Soutěž o knihu Průlety folkovou pamětí

Soutěž o knihu Průlety folkovou pamětí

13. listopadu 2018, 23:27

Nabízíme vám jako výhru knihu Michala Juppa Konečného Průlety folkovou pamětí. Soutěžit o ni můžete do úterý 20. listopadu 2018.

Charlie Slavík – soutěž o album Ain’t But One

Charlie Slavík – soutěž o album Ain’t But One

12. listopadu 2018, 23:50

Do pondělí 19. listopadu 2018 můžete soutěžit o nové album bluesového hráče na foukací harmoniku Charlieho Slavíka s názvem Ain’t But One.

Pořad Jak se vám líbí –  témata do 1. prosince 2018

Pořad Jak se vám líbí –  témata do 1. prosince 2018

11. listopadu 2018, 22:44

Se senegalským zpěvákem Chekihem Lô budeme hovořit o hudbě a víře. Publicista a hudebník Jiří Vondrák představí svou novou knihu o brněnské skupině Synkopy 61. O albu La Loba budeme hovořit s Ildikó Kali a Romanem Kraicem ze slovenské skupiny Romanika. Našimi hosty budou také kamerunský baskytarista a zpěvák Richard Bona nebo písničkář a držitel ceny Anděl David Stypka.

Slyšte, lidé! – Novinky z blues

Slyšte, lidé! – Novinky z blues

10. listopadu 2018, 23:54

V příštím vydání pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat bluesovým novinkám. Představíme si například nové album hráče na harmoniku Charlieho Slavíka, dvojalbum kanadské zpěvačky Layly Zoe nebo sólovou novinku českého hudebníka Jana Fice. Dále nám budou hrát a zpívat například Shemekia Copeland, Henrik Freischlader nebo R. L. Boyce. Premiéru uvedeme 17. listopadu 2018, poté bude pořad k dispozici v našem audioarchivu.

Muž s bílým psem – chystáme rozhovor s Radůzou

Muž s bílým psem – chystáme rozhovor s Radůzou

9. listopadu 2018, 10:50

Písničkářka Radůza natočila album ve stylu country, nazvané Muž s bílým psem. Věnovala je všem autorům trampských písniček a indiánských příběhů a také svým rodičům, kteří ji zasvětili do lásky k trampingu. Rozhovor s Radůzou chystáme na pondělí 19. listopadu, poté bude k dispozici v našem audioarchivu.

Cheikh Lô: Muslimové, kteří zakazují hudbu, nic nepochopili

Cheikh Lô: Muslimové, kteří zakazují hudbu, nic nepochopili

8. listopadu 2018, 15:33

Senegalský zpěvák Cheikh Lô, jeden z nejvýznamnějších představitelů západoafrické hudby, byl v červenci 2018 hostem konference Czech Music Crossroads a festivalu Colours of Ostrava. V Ostravě jsme s ním natočili rozhovor o hudbě a také o jeho víře (Lô je členem muslimského súfijského bratrstva Baye Fall), který vám v premiéře nabídneme 12. listopadu 2018. Poté bude k dispozici v našem audioarchivu.

Skyey Gospel živě v pořadu Jak se vám líbí

Skyey Gospel živě v pořadu Jak se vám líbí

7. listopadu 2018, 07:27

„Zpíváme gospel, protože je to naše radost, láska, naplnění, nadšení, náš sen,“ tvrdí o sobě členové brněnského sboru Skyey Gospel, kteří přijdou zazpívat živě do našeho pořadu Jak se vám líbí. Soubor podle momentálních možností a situace klade větší důraz na vokální složku, případně spolupracuje s větší kapelou nebo jen s klavíristou. Poslouchejte 7. listopadu 2018 v 19.15 nebo později z audioarchivu.

Slyšte, lidé! – Novinky z country a bluegrassu

Slyšte, lidé! – Novinky z country a bluegrassu

6. listopadu 2018, 17:15

V dalším vydání pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat novinkám z country, bluegrassu a příbuzných žánrů. Poslechneme si ukázku z alba, které písničkářka Radůza věnovala autorům trampských písní. Svou představu o country hudbě nám sdělí Martin Kyšperský ze skupiny Květy. Dále uslyšíte slovenského zpěváka Stana Grance, bluegrassovou skupinu Sunny Side nebo Blueland ze Slovenska. Premiéru vysíláme v sobotu 10. listopadu 2018, poté bude pořad k dispozici v našem audioarchivu.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Regiony

Regiony

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music