Aktuality

Hudební kompas: Francouzské duo Acid Arab

Hudební kompas: Francouzské duo Acid Arab

2. února 2023, 08:48

Francouzské duo Acid Arab, které kombinuje hudbu blízkého východu s elektronickými tanečními styly, vydává v pátek 3. února 2023 své třetí album s názvem Trois. Představíme si je v den vydání v 7.45.

Album roku 2022 – profily nominovaných

Album roku 2022 – profily nominovaných

1. února 2023, 17:45

Už po třiadvacáté vyhlásila hudební redakce Proglasu anketu Album roku. Do aktuálního ročníku hlasovalo více téměř 140 oslovených osobností – publicisté, hudebníci, pořadatelé koncertů a festivalů, promotéři a také vybraní zástupci našich posluchačů. Ti všichni rozhodovali o tom, které české hudební album – bez ohledu na žánry – je to nejlepší. Výsledky odtajníme v týdeníku Slyšte, lidé! v sobotu 4. února 2023. V tomto článku si můžete přečíst, kterých deset alb se – zatím bez pořadí – umístilo na předních místech ankety.

Hudební kompas: Francouzsko-brazilští Titi & The Tatus

Hudební kompas: Francouzsko-brazilští Titi & The Tatus

31. ledna 2023, 03:33

Titi & The Tatus je název francouzsko-brazilského hudebního projektu, který nám představí ranní rubrika Hudební kompas v úterý 31. ledna 2023.

Skladby egyptského mistra v podání Izraelce Shaheena

Skladby egyptského mistra v podání Izraelce Shaheena

30. ledna 2023, 23:15

V říjnu 2022 vyšlo album s hudbou egyptského skladatele Mohameda Abdela Wahaba v podání izraelského loutnisty a houslisty Simona Shaheena. Představíme si je v úterý 31. ledna 2023 v odpoledním vydání rubriky Hudební kompas.

Hudební kompas: Belgická skupina Duplex

Hudební kompas: Belgická skupina Duplex

29. ledna 2023, 16:34

V pondělí 30. ledna 2023 vám odpolední vydání rubriky Hudební kompas představí skupinu Duplex z Belgie a album Maelstrom, které vyšlo jen o tři dny dříve.

Pískomil se vrací s albem Hotovoo

Pískomil se vrací s albem Hotovoo

28. ledna 2023, 16:44

V pondělí 30. ledna vám rubrika Hudební kompas představí nové album skupiny Pískomil se vrací. Ta se věnuje moderním písním pro děti a rodiče a její novinka má název Hotovoo.

Skupina Uusikuu na kolotoči života

Skupina Uusikuu na kolotoči života

27. ledna 2023, 23:28

Finské taneční hity minulých dekád a také zahraniční šlágry přeložené do finštiny – ovšem ve svých vlastních úpravách – hraje finsko-německá skupina Uusikuu. O tom, jak ve střední Evropě tato kapela, která zpívá pro nás nesrozumitelným jazykem, funguje, budeme hovořit s její zakladatelkou a zpěvačkou Laurou Ryhänen. Představíme si také páté album skupiny, které se jmenuje Karuselli, Kolotoč.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 18. února 2023

Pořad Jak se vám líbí – témata do 18. února 2023

26. ledna 2023, 16:04

Trutnovský písničkář Josef Lábus vydal po deseti letech nové album a představí nám je v pořadu Jak se vám líbí. V našem studiu zahraje živě skupina Panoptikum. Seznámíme vás se srbskou etnomuzikoložkou a rozhlasovou redaktorkou Tijanou Stanković. S jazzovým saxofonistou Ondřejem Štveráčkem budeme hovořit o jeho novém koncertním albu. Chybět nebude žebříček World Music Charts Europe nebo rozhovor s Milanem Pálešem z vydavatelství Indies Scope.

Čaj do páté - Křižovatky: Mr. Bassist Petr Surý

Čaj do páté - Křižovatky: Mr. Bassist Petr Surý

26. ledna 2023, 13:55

K poslechu Čaje do páté ve čtvrtek 26.1. od 16 hodin vás zve Helena Bretfeldová. Další díl nepravidelného občasníku Křižovatky/Crossroads  vám nabídne hudební vzpomínku na výborného, zdánlivě velmi nenápadného muzikanta, který ctil premisu, že kontrabas je především doprovodný nástroj – takže doprovázel celou řadu zpěváků a hudebníků. Všechny takzvaně „jistil“ zezadu a jeho backside byl respektovaný a vyhledávaný, neboť na něj byl – jak je u basy v první řadě zapotřebí – při hraní naprostý spoleh: pan basista Petr Surý.

Kusinerna Riippa: Spolupráce s bratrancem je lepší než s bratrem

Kusinerna Riippa: Spolupráce s bratrancem je lepší než s bratrem

25. ledna 2023, 23:33

Duo Kusinerna Riippa tvoří bratranec a sestřenice Niko a Jessica Riippovi, příslušníci švédsky hovořící menšiny ve Finsku. Jejich nové album Irrbloss jsme si představili v rozhovor s Jessicou, který jsme natočili na světovém hudebním veletrhu WOMEX v Lisabonu. Poslechněte si pořad ze záznamu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web