Alternativní hudba

Aida Mujačić zazpívá v Koncertním studiu Proglasu

Aida Mujačić zazpívá v Koncertním studiu Proglasu

23. října 2021, 20:08

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 v našem studiu zazpívá několik bosenských židovských písní v jazyce ladino a také tradičních sevdalinek bosenská zpěvačka Aida Mujačić.

Dneska se vyčasilo – rozhovor s Ventolinem

Dneska se vyčasilo – rozhovor s Ventolinem

17. října 2021, 19:17

Čtyři roky po úspěšném albu Vitajte vydal hudebník, producent a vysokoškolský pedagog Ventolin (vlastním jménem David Doubek) nové album s názvem Dneska se vyčasilo. V pořadu Jak se vám líbí o něm hovoří s Anežkou Jakubcovou. Premiéra 18. října 2021.

Konkurs na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2022

Konkurs na Welcome scénu Hradeckého slunovratu 2022

15. října 2021, 20:18

Organizátoři festivalu Hradecký slunovrat, který v roce 2022 čeká přesun z tradičního místa konání na Zámku v Hradci nad Moravicí do Opavy, opětovně zvou české i zahraniční hudební kapely a autory k účastí v konkursu na Welcome scénu. Welcome scéna je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů. O účast na této scéně ale usilují také profesionální a již zavedení hudebníci.

Dotyk Doroty Barové

Dotyk Doroty Barové

11. října 2021, 22:30

Dorota Barová je zpěvačka a violoncellistka, známá například z dua Tara Fuki, z kapely Vertigo, ze spolupráce s Anetou Langerovou nebo ze společného projektu s Josefem Ostřanským Kuzmich Orchestra. V roce 2018 natočila úspěšné sólové albu Iluzja, na které nyní navazuje novinkou Dotyk. Rozhovor s Dorotou do pořadu Jak se vám líbí chystáme na 3. listopadu 2021.

Vladivojna La Chia: Tam v hluboké tmě tepe a září

Vladivojna La Chia: Tam v hluboké tmě tepe a září

5. října 2021, 23:44

Vladivojna La Chia, zpěvačka, skladatelka, textařka a vystudovaná výtvarnice, vydala své páté autorské sólové album Tam v hluboké tmě tepe a září. Představí je 12. října 2021 v Kabinetu Múz v Brně. A už 8. října od 19.15 o něm bude v našem pořadu Jak se vám líbí hovořit s Martinem Kyšperským.

Lina_Raül Refree: Tak obrovský ohlas jsme nečekali

Lina_Raül Refree: Tak obrovský ohlas jsme nečekali

26. září 2021, 17:04

S úctou k tradici a přitom úplně nově. Tak přistupuje portugalsko-španělské duo Lina_Raül Refree k tradičnímu portugalskému písňovému stylu fado. Katalánský producent Raül doprovází zpěvačku Linu namísto obligátní kytary na syntezátory a další klávesové nástroje. Album Lina_Raül Refree bylo vyhlášeno nejlepší nahrávkou roku 2020 podle poroty žebříčku World Music Charts Europe. Rozhovor s úspěšnou dvojicí jsme natočili na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou. Poslechněte si pořad ze záznamu.

Pavel Čadek: rozhovor o albu 20–30

Pavel Čadek: rozhovor o albu 20–30

21. září 2021, 14:52

Brněnský písničkář a hráč na violoncello Pavel Čadek vydal nedávno své druhé sólové album. Nazval je 20–30 a my si je představíme v pořadu Jak se vám líbí 30. září 2021. Pavel Čadek bude hostem Anežky Jakubcové.

Marija Vitas – o guslarech a zrození nového žánru

Marija Vitas – o guslarech a zrození nového žánru

11. září 2021, 21:39

Dne 2. září 2021 byla naším hostem v pořadu Jak se vám líbí Marija Vitas ze Srbské asociace world music. V pořadu, který si můžete pustit ze záznamu, vás seznámí nejen s posláním této instituce, ale také se dvěma nedávno vydanými alby. Jedno se jmenuje Zrození scény a přináší nahrávky z 80. let, kdy se řada srbských jazzových skupin začala inspirovat lidovou hudbou. Druhé album Gusle se věnuje specifické disciplíně srbské lidové hudby, epickým písním s doprovodem lidového nástroje zvaného gusle, zapsaného na seznam UNESCO v roce 2018. Gusle jsou smyčcový nástroj s jednou nebo dvěma strunami.

Martin Kyšperský představí Marťanské lodě

Martin Kyšperský představí Marťanské lodě

7. září 2021, 16:54

Náš dlouholetý spolupracovník, moderátor pořadu Jak se vám líbí Martin Kyšperský je autorem námětu a představitelem jedné z hlavních rolí nového celovečerního filmu Marťanské lodě. V kinech se bude promítat od 16. září 2021 a my budeme o filmu a hudbě k němu s Martinem hovořit v pořadu Jak se vám líbí 14. září od 19.15.

Srdce ven: nové album skupiny Zuby nehty

Srdce ven: nové album skupiny Zuby nehty

2. září 2021, 19:32

Skupina Zuby nehty vydala po sedmi letech nové album s názvem Srdce ven. Při té příležitosti se Martin Kyšperský na dálku propojil hned se třemi jejími členkami – Markou Míkovou, Alicí Flesarovou a s Janou Kaplanovou, která se do kapely vrátila po pauze a vystřídala za bicími dlouholetou bubenici Hanu Řepovou. Poslechněte si rozhovor, který jsme vysílali v červnu 2021, ze záznamu.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web