Alternativní hudba

Morové písně slovinské skupiny Katalena

Morové písně slovinské skupiny Katalena

21. července 2021, 02:52

Kužne pesmi – neboli Morové písně –, to je název nového alba slovinské skupiny Katalena. Představíme si je v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 21. července 2021.

Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

20. července 2021, 17:25

Ve dnech 23. a 24. července se bude v Poličce konat festival Colour Meeting. Hlavními hvězdami budou izraelská zpěvačka Liraz a portugalsko-španělské duo Lina_Raül Refree. Českou scénu budou zastupovat například Květy, Monika Načeva, Iva Bittová se skupinou Dunaj nebo Hrubá Hudba. Na festival zve v pořadu Jak se vám líbí jeho organizátor Dušan Svíba.

Slyšte, lidé! – Někdo to rád elektronické 6

Slyšte, lidé! – Někdo to rád elektronické 6

12. července 2021, 08:38

V rámci týdeníku Slyšte, lidé! vám nabízíme šestou část volného cyklu Někdo to rád elektronické. Uslyšíte například nové remixy písní z Finska a z Balkánu, spolupráci francouzského producenta DJ Clicka se zpěvačkou polské skupiny Čači Vorba nebo ambientní remix skladby česko-maďarského projektu M/Á/J. Představíme vám také novou moravskou skupinu Ensoi a hovořit budeme i o dvou nových albech kapely Midi Lidi. 

Poslechněte si rozhovor s písničkářkou Moonshye

Poslechněte si rozhovor s písničkářkou Moonshye

6. července 2021, 09:33

Moonshye je písničkářka ze Slezska, které své první album Curtain of the Moon natočila ve spolupráci s producentem a hudebníkem Pavlem Šmídem v brněnském studiu Rustical Records. Na konci června se Moonshye představila jako jeden z pečlivě vybraných interpretů na Welcome scéně Hradeckého slunovratu 2021. Poslechněte si z archivu rozhovor, který s ní vedl v prosinci 2020 Jannis Moras.

Beseda u bigbítu s hlavní hvědou Black Country, New Road

Beseda u bigbítu s hlavní hvědou Black Country, New Road

4. července 2021, 22:11

Sedmičlenná rocková skupina Black Country, New Road z Londýna bude hlavní hvězdou festivalu Beseda u Bigbítu 2021. Na festival, který se bude konat v Tasově u Veselí nad Moravou 6. a 7. srpna, pozve v pořadu Jak se vám líbí za jeho pořadatele Pavel Uretšlégr. Premiéra 19. července 2021.

Jak se vám líbí: rozhovor se skupinou Pátí na světě

Jak se vám líbí: rozhovor se skupinou Pátí na světě

26. června 2021, 08:28

Brněnská skupina Pátí na světě vydala 1. června 2021 své druhé album s názvem Jupiter Carousel. V pořadu Jak se vám líbí nám je představí kytarista a zpěvák Ivan Palacký 13. července od 19.15. Moderuje Martin Kyšperský.

Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

Skvělá hudba i diskusní program na Hradeckém slunovratu 2021

20. června 2021, 10:59

Nejen skvělá hudba na čtyřech scénách, ale také bohatý diskusní program, filmy, divadlo nebo kulinářské speciality a workshopy. To bude Hradecký slunovrat 2021, který se bude konat ve dnech 24.–26. června v Hradci nad Moravicí u Opavy. Poslechněte si z našeho archivu rozhovor se zástupci pořadatelů Vaškem Müllerem a Ondrou Oborným.

Nauzea Orchestra v pořadu Jak se vám líbí

Nauzea Orchestra v pořadu Jak se vám líbí

19. června 2021, 17:35

Nauzea Orchestra vydala své páté album Láska 1. května 2021. Naplnila je devíti písněmi s českými texty. Láska navazuje na tituly Dobro a Štěstí a tvoří s nimi trilogii. Rozhovor s kapelou připravil Martin Kyšperský.

Boskovice 2021 – soutěž o vstupenky

Boskovice 2021 – soutěž o vstupenky

13. června 2021, 22:58

Festival Boskovice bude probíhat v termínu 8.–11. července 2021. V rámci hudebního programu se představí například Monika Načeva, David Pomahač, Kolektivní halucinace, Zuby nehty, Tara Fuki, Člověk krve, Moonshye, Severní nástupiště a další. Na programu budou i divadelní představení, přednášky nebo filmy. O dvojici permanentek soutěžíme do pondělí 21. června 2021.

Skupina Midi Lidi vydala dvě nová alba

Skupina Midi Lidi vydala dvě nová alba

8. června 2021, 19:27

Dvě nová řadová alba dva dny po sobě vydala skupina Midi Lidi. Její pátá deska Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád vyšla 1. června 2021, následující album Heal the World, konečně! jen o den později. Rozhovor s kapelou Midi Lidi chystáme na 8. července.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web