Alternativní hudba

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

19. září 2022, 16:14

V týdeníku Slyšte, lidé! vás tentokrát pozveme na hudební výlet na Slovensko. Budeme se věnovat různým žánrům – hudbě elektronické, vokální, jazzu, rocku, folku, folkloru, blues i alternativnímu popu. Představíme si například zpěvačku Macu a její Kapelu roka, skladatele a hudebníka Ivo Šillera nebo saxofonistu a skladatele Erika Rothensteina. Těšit se můžete také na Sisu Michalidesovou, Júlia Fujaka, Nanyho Hudáka nebo na Spevácky kolektív Lucie Turiničovej.

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

15. září 2022, 21:09

Na podzimní koncerty do brněnského klubu Stará Pekárna budeme zvát s jeho dramaturgem Tomášem Kytnarem. Konkrétně vás pozveme na oslavu 23. narozenin Staré Pekárny, na brněnský klubový festival Batch nebo na koncert běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského.

Nikolaj Nikitin a první album nového vydavatelství

Nikolaj Nikitin a první album nového vydavatelství

14. září 2022, 22:20

Slovenský saxofonista a skladatel Nikolaj Nikitin vydal v osvědčené dvojici s pianistou Ľubošem Šrámkem nové album Directions & Connections. Jde o první počin nového hudebního vydavatelství Hlava XXII. O albu i novém labelu jsme s Nikolajem Nikitinem budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí. Premiéra 28. září 2022.

Dahinden–Hanousek–Opršál a nové album improvizované hudby

Dahinden–Hanousek–Opršál a nové album improvizované hudby

8. září 2022, 15:23

Jedním z nejnovějších počinů českého jazzového vydavatelství Ma Records je improvizované album švýcarsko-českého tria Dahinden–Hanousek–Opršál. Album bude jedním z témat našeho rozhovoru se saxofonistou Radimem Hanouskem 6. října 2022.

Fousáč hostem pořadu Jak se vám líbí

Fousáč hostem pořadu Jak se vám líbí

12. srpna 2022, 17:25

Fousáč je přezdívka, pod kterou vystupuje písničkář Pavel Tůma. Rozhovor s ním připravuje do pořadu Jak se vám líbí Martin Kyšperský.

Jak se vám líbí – spolupráce Michala Rataje a Oskara Töröka

Jak se vám líbí – spolupráce Michala Rataje a Oskara Töröka

10. srpna 2022, 23:11

Skladatel a producent Michal Rataj a trumpetista Oskar Török vydali společné album Letters from Sounds. Oba pánové budou hosty našeho pořadu Jak se vám líbí 29. srpna 2022.

Magalí Sare: Ráda zkoumám limity svého hlasu

Magalí Sare: Ráda zkoumám limity svého hlasu

20. července 2022, 23:44

V červnu 2022 vystoupila v Brně v rámci festivalu Ibérica katalánská písničkářka Magalí Sare s doprovodem kytaristy Sebastià Grise. Rozhovor, který vám nabídneme v pořadu Jak se vám líbí 2. srpna, jsme s oběma interprety natočili bezprostředně po skončení koncertu.

Slyšte, lidé! – Hudba z ostrovů 2022

Slyšte, lidé! – Hudba z ostrovů 2022

14. července 2022, 07:46

V pořadu Slyšte, lidé! vás pozveme do ostrovních oblastí celého světa. Uslyšíte hráče na tradiční loutnu z Kuby, písničkáře z Kapverd nebo rockovou kapelu z Kanárských ostrovů. Podíváme se také na Krétu, na Jamajku nebo na Island.

Reloaded – největší hity skupiny Dunaj

Reloaded – největší hity skupiny Dunaj

12. července 2022, 15:54

Pod názvem Reloaded vyšel reprezentativní výběr největších hitů skupiny Dunaj z let 1988–96. Na redakční přípravě alba se podílel redaktor Proglasu Milan Tesař, který do bookletu připravil mimo jiné rozhovory s členy skupiny Vladimírem Václavkem, Josefem Ostřanským a Pavlem Koudelkou. Album si představíme v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 13. července 2022.

Liraz: Zpěv jako znamení revoluce

Liraz: Zpěv jako znamení revoluce

9. července 2022, 07:17

Liraz, íránská zpěvačka a herečka žijící v Izraeli, upozorňuje svým albem Zan na situaci žen v současném Íránu. Přímo na album si totiž pozvala umělkyně, které zde ovšem musí vystupovat anonymně. Spoluprací s izraelskou umělkyní by totiž porušily zákony své země. Sama Liraz zpívá v jazyce fársí, tedy v současné íránské variantě perštiny. Rozhovor se zpěvačkou jsme natočili na festivalu Budapest Ritmo.

NyníHudební zastavení
Skladba: Missa brevis - Credo; Autor: Palestrina Giovanni Pierluigi da; Dirigent: Phillips Peter; Soubor: The Tallis Scholars
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Vzdělávací cyklus
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web