Folk, jazz, blues, world music, pop, rock… na Proglasu

Redakce „populární hudby“ se na Proglasu věnuje především menšinovým žánrům, jako jsou folk, jazz, blues, world music nebo alternativa. To však neznamená, že bychom se vyhýbali kvalitnímu popu a rocku. Tyto stránky tvoří doplněk k hudebnímu vysílání našeho rádia. Najdete zde informace nejen o našich hudebních pořadech, ale také o nových CD, o koncertech a festivalech, aktuality z hudebního dění a recenze na cédéčka, z kterých na Proglasu nejčastěji hrajeme.

Vítejte, čtěte, případně napište svůj názor na adresu tesar@proglas.cz. Máte-li zájem o zasílání přehledu chystaných hudebních pořadů do e-mailové schránky, dejte vědět. Rádi si vás zařadíme do adresáře.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 22. dubna 2017

Pořad Jak se vám líbí – témata do 22. dubna 2017

28. března 2017

Deset let slaví brněnský bigband B-Side Band a jeho kapelník Josef Buchta vám představí při té příležitosti vydané bilanční CD. Alternativní kapela Talaqpo zahraje živě v našem studiu. Náš kolega Pavel Říha z Plzně vám představí Lidovou muzíku z Chrástu. Telefonicky se spojíime s Chrisem Potterem, jedním z nejlepších saxofonistů světa. A brněnská písničkářka Jana Jun Šrámková vám představí svůj nový hudební projekt Cat. To vše a mnoho dalšího chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Kolektivní halucinace – rozhovor o albu Kosti

Kolektivní halucinace – rozhovor o albu Kosti

27. března 2017

Nové album s názvem Kosti vydala skupina Kolektivní halucinace z Kladna. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí v pátek 31. března 2017 od 19.15.

Jak se vám líbí – folkové Večery S v Českých Budějovicích

Jak se vám líbí – folkové Večery S v Českých Budějovicích

27. března 2017

Pod názvem „Večery S“ začal v Českých Budějovicích fungovat nový cyklus folkových koncertů. Věnovat se jim budeme v pořadu Jak se vám líbí v úterý 28. března 2017 v 19.15.

Profil Vlastimila Třešňáka v pořadu Slyšte, lidé!

Profil Vlastimila Třešňáka v pořadu Slyšte, lidé!

26. března 2017

„Vlastimil Třešňák již nevystupuje. Děkujeme za pochopení,“ můžete se dočíst na internetových stránkách známého českého písničkáře, spisovatele a výtvarníka. Přestože Třešňák nechtěl už ani nahrávat nové písně, podařilo se vydavateli Lubomíru Houdkovi dostat jej do studia. Ve spolupráci se saxofonistou Janem Štolbou Třešňák natočil nové album Konvolut, které obsahuje jeho méně známé nebo přepracované starší písně. Vlastimilu Třešňákovi a nejen jeho novému albu věnujeme v aktuálním vydání týdeníku Slyšte, lidé! Poslouchejte z našeho audioarchivu nebo v repríze 28. března 2017 od 16.55.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 12. dubna 2017

Pořad Jak se vám líbí – témata do 12. dubna 2017

25. března 2017

V pořadu Jak se vám líbí vám nabídneme například rozhovor se skupinou Jablkoň, která letos slaví 40. narozeniny. V našem studiu živě vystoupí brněnská folková skupina Mošny. S Josefem Buchtou budeme hovořit o 10 letech bigbandu B-Side Band. Telefonicky se spojíme s Chrisem Potterem, jedním z nejlepších saxofonistů světa. A své nové CD Stredovek vám představí slovenské trio Korben Dallas.

Korben Dallas – rozhovor o albu Stredovek

Korben Dallas – rozhovor o albu Stredovek

24. března 2017

Korben Dallas je tříčlenná rocková skupina z Bratislavy. S jejími členy Jurajem Benetinem, Ozo Guttlerem a Lukášem Filou budeme hovořit o novém albu Stredovek a také o spolupráci se symfonickým orchestrem nebo o středověkém stolování. Poslouchejte ve čtvrtek 30. března 2017 od 19.15.

Cermaque a Neboj – soutěž o CD

Cermaque a Neboj – soutěž o CD

23. března 2017

Písničkář Jakub Čermák alias Cermaque vydal nové album Neboj, plné silných angažovaných písní. Můžete o ně soutěžit do pondělí 3. dubna 2017.

Barbora Bloom: 15/7 (recenze CD)

Barbora Bloom: 15/7 (recenze CD)

22. března 2017

Slovenská zpěvačka Barbora Bloom vydala své první sólové album 15/7. Přečtěte si naši recenzi a poslechněte si záznam zpěvaččina vystoupení v našem studiu z roku 2012.

King Bee, Mississippi Mixtape a Bužma vítězi Blues Aperitivu

King Bee, Mississippi Mixtape a Bužma vítězi Blues Aperitivu

21. března 2017

V sobotu 18. března proběhlo v Šumperku finále mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Do hlavního programu podzimního festivalu Blues Alive postupují česká skupina King Bee a slovenští Mississippi Mixtape, kteří si zároveň zahrají v polském Chorzówě. Do programu festivalu Boskovice a také na polský festival Front Porch Blues postupuje český bluesový písničkář Bužma, kterého můžete znát i z našeho vysílání.

Jablkoň: rozhovor nejen o albu Vykolejená

Jablkoň: rozhovor nejen o albu Vykolejená

21. března 2017

Ve středu 29. března 2017 od 19.15 budou hosty pořadu Jak se vám líbí Michal Němec a Marie Puttnerová, zakladatel a služebně nejmladší členka skupiny Jablkoň. Hovořit s nimi budeme o aktuálním albu Vykolejená, ale také o blížících se oslavách 40 let kapely.

Hudba pravdy

Hudba pravdy_2017_orezVelikonoční koncerty Ensemble FLAIR Jana Rokyty.

 

Regiony

Regiony

Ivan Hlas: Krásnej dar

hlas_krasnejPřečtěte si recenzi nového alba Ivana Hlase a jeho tria.

Beránci a vlci

IMG_3434Marian Friedl s Jitkou Šuranskou natočili album Beránci a vlci s účastí čtyř kapel různých žánrů.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music