Folk, jazz, blues, world music, pop, rock… na Proglasu

Redakce „populární hudby“ se na Proglasu věnuje především menšinovým žánrům, jako jsou folk, jazz, blues, world music nebo alternativa. To však neznamená, že bychom se vyhýbali kvalitnímu popu a rocku. Tyto stránky tvoří doplněk k hudebnímu vysílání našeho rádia. Najdete zde informace nejen o našich hudebních pořadech, ale také o nových CD, o koncertech a festivalech, aktuality z hudebního dění a recenze na cédéčka, z kterých na Proglasu nejčastěji hrajeme.

Vítejte, čtěte, případně napište svůj názor na adresu tesar@proglas.cz. Máte-li zájem o zasílání přehledu chystaných hudebních pořadů do e-mailové schránky, dejte vědět. Rádi si vás zařadíme do adresáře.

Hostina Dagmar Voňkové – soutěž o CD

Hostina Dagmar Voňkové – soutěž o CD

25. července 2017, 22:48

Písničkářce a kytaristce Dagmar Voňkové právě vyšlo nové album Hostina. Soutěžit o ně můžete do pátku 4. srpna 2017.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 19. srpna 2017

Pořad Jak se vám líbí – témata do 19. srpna 2017

24. července 2017, 20:03

V pořadu Jak se vám líbí pro vás chystáme sérii rozhovorů s držiteli žánrových Andělů za rok 2017. Pozveme vás na festivaly Beseda u bigbítu a Mohelnický dostavník, uvedeme rozhovor s písničkářem Kittchenem nebo reprízu rozhovoru s Janem Řepkou o albu Rozjímání o sendviči.

Hugo Race v pořadu Třikrát z Proglasu

Hugo Race v pořadu Třikrát z Proglasu

23. července 2017, 23:29

Na začátku července vystoupil na festivalu Boskovice australský zpěvák a kytarista Hugo Race. Vrátíme se k němu v pořadu Třikrát z Proglasu ve středu 26. července 2017 ráno, kdy si budeme hrát z jeho aktuálního alba 24 Hours To Nowhere.

Anna von Hausswolff – hlavní hvězda festivalu Beseda u bigbítu

Anna von Hausswolff – hlavní hvězda festivalu Beseda u bigbítu

22. července 2017, 17:15

Divadlo, autorské čtení, soutěž mladých písničkářů a především hudba tuzemských i zahraničních zástupců alternativní scény bude na programu festivalu Beseda u bigbítu. Jeho 25. ročník se bude konat ve dnech 4. a 5. srpna 2017 v Tasově u Veselí nad Moravou. Hlavní zahraniční hvězdou bude švédská zpěvačka Anna von Hausswolff, kterou si představíme v pořadu Třikrát z Proglasu 25. července v 7.45.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 12. srpna 2017

Pořad Jak se vám líbí – témata do 12. srpna 2017

21. července 2017, 10:10

V pořadu Jak se vám líbí vám své nové album představí slovenský písničkář Archívny chlapec. S Ľubošem Beňou vás budeme informovat o novinkách na bluesové scéně. Seznámíme vás se severoirskou křesťanskou skupinou Rend Collective. S kotrabasistou Vincencem Kummerem budeme listovat jeho knihou Medvědí stopou. A písničkář Kittchen nám představí album Akt, na kterém jeho kolegové hrají jeho skladby.

Starý dobrý western 2017 – soutěž o vstupenky

Starý dobrý western 2017 – soutěž o vstupenky

20. července 2017, 16:54

Devatenáctý ročník country festivalu Starý dobrý western se bude konat v Bystřičce na Vsetínsku 4. a 5. srpna. Vystoupí na něm například Věra Martinová, AG Flek, Jaroslav Wykrent, Allan Mikušek nebo Rangers Band. O dvě vstupenky můžete soutěžit do čtvrtka 27. července 2017.

Jak se vám líbí – rozhovor s Jindrou Černohorským

Jak se vám líbí – rozhovor s Jindrou Černohorským

19. července 2017, 14:52

Jindra Černohorský je kazatel a písničkář, který se svou kapelou vystupuje jak na čistě křesťanských festivalech, tak na dalších zajímavých akcích. Letos vydal u vydavatelství Rosa své první album, které nám představí v pořadu Jak se vám líbí. Rozhovor s ním natočil Luděk Strašák na festivalu Náměšťfest. Poslouchejte ve čtvrtek 20. července v 19.15 nebo kdykoli později v audioarchivu.

Coming Homo – rozhovor s pianistou Martinem Konvičkou

Coming Homo – rozhovor s pianistou Martinem Konvičkou

18. července 2017, 16:04

Martin Konvička je mladý jazzový skladatel a pianista, který se v rámci svého magisterského studijního programu zabývá tématem improvizace v hudbě z psychologického hlediska. V pořadu Jak se vám líbí nám představí své nové album, nazvané Coming Homo.Poslouchejte v úterý 18. července 2017 nebo kdykoli později z audioarchivu.

Jean-Christophe Cholet: Dvě tria znamenají dvojí hudbu

Jean-Christophe Cholet: Dvě tria znamenají dvojí hudbu

17. července 2017, 14:12

Jean-Christophe Cholet je francouzský jazzový pianista a skladatel. Nedávno navštívil Brno v souvislosti s uvedením jeho rozsáhlé skladby Martinova cesta – na počest svatého Martina – pro dětský sbor a jazzovou skupinu. V rozhovoru, který Proglasu poskytl, bude Jean-Christohpe Cholet hovořit o dalších svých projektech a mezinárodních spolupracích. Poslouchejte 19. července 2017 v 19.15 nebo kdykoli později z audioarchivu.

Slam Allen – rozhovor v pořadu Jak se vám líbí

Slam Allen – rozhovor v pořadu Jak se vám líbí

16. července 2017, 09:29

Už dvakrát vystoupil na festivalu Blues Alive v Šumperku americký kytarista a zpěvák Slam Allen – poprvé doprovázel hráče na foukací harmoniku Jamese Cottona, podruhé – loni – byl už sám jednou z hlavních hvězd programu. A právě po loňském koncertě jsme s ním natočili rozhovor o jeho hudbě, o blues obecně a také o jeho vztahu k Bohu. Poslouchejte 27. července 2017 v 19.15 nebo kdykoli poté z audioarchivu.