Folk, jazz, blues, world music, pop, rock… na Proglasu

Redakce „populární hudby“ se na Proglasu věnuje především menšinovým žánrům, jako jsou folk, jazz, blues, world music nebo alternativa. To však neznamená, že bychom se vyhýbali kvalitnímu popu a rocku. Tyto stránky tvoří doplněk k hudebnímu vysílání našeho rádia. Najdete zde informace nejen o našich hudebních pořadech, ale také o nových CD, o koncertech a festivalech, aktuality z hudebního dění a recenze na cédéčka, z kterých na Proglasu nejčastěji hrajeme.

Vítejte, čtěte, případně napište svůj názor na adresu tesar@proglas.cz. Máte-li zájem o zasílání přehledu chystaných hudebních pořadů do e-mailové schránky, dejte vědět. Rádi si vás zařadíme do adresáře.

B-Side Band: Přiblížit bigband mladým lidem

B-Side Band: Přiblížit bigband mladým lidem

26. dubna 2017, 23:19

Bigband B-Side Band v těchto dnech slaví 10 let své existence. Za tu dobu se mu podařilo dostat na naší scéně na skutečný vrchol. Vyprodává velké sály, spolupracuje se špičkovými umělci ze zahraničí a k velkokapelovému jazzu znovu přitáhl mladé publikum. S kapelníkem Josefem Buchtou jsme hovořili v pořadu Jak se vám líbí. Část rozhovoru si můžete také přečíst.

Jarret: Soulásky & samolásky (recenze CD)

Jarret: Soulásky & samolásky (recenze CD)

26. dubna 2017, 19:03

Liberecká skupina Jarret slaví letos 25 let od svého vzniku. Poslechněte si z archivu rozhovor s členy kapely Hankou Skřivánkovou a Markem Štulírem a přečtěte si naši recenzi nového CD Souláky & samolásky.

Písně s příběhem - soutěž o vstupenky podruhé

Písně s příběhem - soutěž o vstupenky podruhé

26. dubna 2017, 08:48

Podruhé vám na tomto webu nabízíme soutěž o dvojici vstupenek na festival Michala Horáčka Písně s příběhem. Koná se v Roudnici nad Labem 26. a 27. května a vedle písní s texty Michala Horáčka si na něm můžete poslechnout Hradišťan, Květy, Martinu Trchovou, Petr Linharta a další. Uzávěrka soutěže je 2. května 2017.

Katarzia – rozhovor o albu Agnostika

Katarzia – rozhovor o albu Agnostika

25. dubna 2017, 22:36

Autorkou nejlepšího slovenského alba roku 2016 je podle ankety naší hudební redakce Album roku písničkářka Katarzia. V pořadu Jak se vám líbí s ní budeme hovořit právě o albu Agnostika, dále o diplomové práci, o bubeníkovi Martinu Valihorovi, o vydavatelství Slnko Records nebo o tom, proč je na albu tak málo kytar. Poslouchejte 4. května 2017 od 19.15.

Pořad Jak se vám líbí – témata do 20. května 2017

Pořad Jak se vám líbí – témata do 20. května 2017

24. dubna 2017, 18:16

V pořadu Jak se vám líbí vám nabídneme například rozhovor se skupinou Zrní o novém CD Jiskřící, seznámíte se s jazzovou skupinou Behind The Door a také s aktuálním albem slovenské písničkářky Katarzie. Michal Horáček vás pozve na festival Písně s příběhem a věnovat se budeme také finské skupině Värttinä. 

Fotogalerie: Martin Opršál a Radim Hanousek ve studiu

Fotogalerie: Martin Opršál a Radim Hanousek ve studiu

23. dubna 2017, 23:04

Dne 6. dubna 2017 vystoupilo v našem studiu duo, které tvoří profesor JAMU Martin Opršál (marimba) a doktorand na téže vysoké škole Radim Hanousek (saxofony). Podívejte se na fotografie ze studia. Záznam vystoupení si můžete poslechnout v našem audioarchivu nebo zde.

V rozpitých barvách – soutěž o CD Jaroslava Hutky

V rozpitých barvách – soutěž o CD Jaroslava Hutky

22. dubna 2017, 21:19

Písničkář Jaroslav Hutka nedávno oslavil kulaté narozeniny. Při té příležitosti mu nakladatelství Galén vydalo nové CD s názvem V rozpitých barvách. Můžete o ně soutěžit do čtvrtka 27. dubna 2017.

Rozhovor se skupinou Lakuna v pořadu Jak se vám líbí

Rozhovor se skupinou Lakuna v pořadu Jak se vám líbí

21. dubna 2017, 21:29

Skupina Lakuna se na konci května 2017 představí na festivalu Písně s příběhem v Roudnici nad Labem. O měsíc dříve, ve čtvrtek 27. dubna, představí své debutové album v našem pořadu Jak se vám líbí. Hovořit o něm budou zpěvačka a akordeonistka Petra Kuna Hynčíková a houslistka Jitka Malczyk.

The Plastic People Of The Universe živě ze studia

The Plastic People Of The Universe živě ze studia

20. dubna 2017, 23:01

V roce, kdy si připomínáme 40 let od Charty 77, stále funguje kapela, která stála na počátku tehdejších událostí. The Plastic People Of The Universe zahrají živě v našem studiu v úterý 25. dubna 2017 od 19.15. Moderovat bude Martin Kyšperský.

V Dánsku proběhl bluesový veletrh

V Dánsku proběhl bluesový veletrh

19. dubna 2017, 23:56

V Dánsku proběhl bluesový veletrh Blues Market Horsens. Tato událost bude jedním z témat dalšího setkání s Ľubošem Beňou z portálu BluesMusic v pořadu Jak se vám líbí. Poslouchejte v pondělí 24. dubna 2017 v 19.15.