Folk, jazz, blues, world music, pop, rock… na Proglasu

Máte-li zájem o zasílání přehledu chystaných hudebních pořadů do e-mailové schránky, pište nám na tesar@proglas.cz. Rádi si vás zařadíme do adresáře.

Divanhana: Život složitý jako velký uzel

Divanhana: Život složitý jako velký uzel

7. srpna 2022, 18:46

Nejúspěšnějším světovým albem za prvních osm měsíců roku 2022 podle žebčíčku World Music Charts Europe je kolekce Zavrzlama bosenské skupiny Divanhana. Skupina vystoupí na konci prázdnin na dvou místech na Břeclavsku – 26. srpna v Hlohovci a o den později v Charvátské Nové Vsi. Rozhovor s jejím pianistou Nevenem Tunjičem budeme v premiéře vysílat 24. srpna v pořadu Jak se vám líbí.

Peter Janků pro Ukrajinu

Peter Janků pro Ukrajinu

6. srpna 2022, 09:29

Slovenský písničkář Peter Janků vydal album Memento, inspirované válkou na Ukrajině. V pořadu Jak se vám líbí si je představíme 18. srpna 2022.

Festival Dobršská brána přivítá trumpetisty

Festival Dobršská brána přivítá trumpetisty

5. srpna 2022, 08:48

Šestý ročník festivalu Dobršká brána se bude konat ve vesnici Dobrš v Pošumaví ve dnech 19. a 20. srpna 2022. Festival, který se každý rok zaměřuje na některý hudební nástroj, bude tentokrát věnovaný trumpetistům. Mezi hosty budou například Štěpánka Balcarová, Oskar Török, Jiří Kotača nebo finský trumpetista Verneri Pohjola. Na festival vás pozve jeho programový ředitel Ivo Kraml.

Transitus Irregularis hraje zhudebněné básně Filipa Dvořáka

Transitus Irregularis hraje zhudebněné básně Filipa Dvořáka

4. srpna 2022, 15:13

Skupina Transitus Irregularis se pohybuje na pomezí mezi barokní a jazzovou hudbou. Na svém kontě má album zhudebněných básní Bohuslava Reynka Pod prahem svítá, ale věnuje se i původní instrumentální tvorbě. V roce 2021 skupina vydala nové album Stromořadí, které vyšlo jako součást sbírky básní jejího člena, cembalisty Filipa Dvořáka, a obsahuje jeho zhudebněné verše. O albu, o kapele a o skladatelích s ní spojených hovoříme s Filipem Dvořákem a s houslistkou a zpěvačkou Ninou Marinovou.

Warsaw Village Band z Polska na Maratonu hudby Brno

Warsaw Village Band z Polska na Maratonu hudby Brno

3. srpna 2022, 15:39

Album Uwodzenie polské skupiny Warsaw Village Band skončilo v hodnocení panelu World Music Charts Europe jako druhá nejlepší světová nahrávka roku 2021. Kapela se přesdtaví v sobotu 13. srpna 2022 na Biskupském dvoře v Brně v rámci festivalu Maraton hudby. Tři její písně uslyšíte v úterý 9. srpna v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Maraton Hudby Brno – soutěž o vstupenky na world music

Maraton Hudby Brno – soutěž o vstupenky na world music

2. srpna 2022, 15:13

V sobotu 13. srpna 2022 proběhne v rámci festivalu Maraton Hudby Brno koncert world music. Vystoupí skupiny Saucējas z Lotyšska, La Cantiga de la Serena z Itálie a Warsaw Village Band z Polska. O dvě vstupenky můžete soutěžit do pátku 5. srpna do 12.00.

Třikrát z Proglasu: Dendê & Band

Třikrát z Proglasu: Dendê & Band

1. srpna 2022, 06:16

V pondělí 1. srpna 2022 si v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu představíme brazilsko-americkou skupinou Dendê & Band a její nové album Agô. 

MØW: Konkrétní a přímočaré poselství

MØW: Konkrétní a přímočaré poselství

31. července 2022, 13:29

Polská kapela MØW vsází na směs kvalitního popu, soulu a jazzu, důležitou roli v jejích písních hrají i texty. Rozhovor se zpěvačkou Aniou Bratek a s pianistkou Agou Derlak jsme natočili na festivalu Slunovrat 2022 v Opavě. Skupina se představí 11. srpna na festivalu Maraton hudby Brno.

Slyšte, lidé! – Na flétny a píšťaly…

Slyšte, lidé! – Na flétny a píšťaly…

30. července 2022, 22:52

Týdeník Slyšte, lidé! bude tentokrát patřit hráčům na nejrůznější flétny, píšťaly a další tradiční dechové nástroje. Uslyšíte například Panovu flétnu, arménský duduk, bambusovou flétnu z Koreje, čínskou flétnu xiao nebo balkánskou píšťalu kaval.

Synkopy na kanapi: Allison Wheeler

Synkopy na kanapi: Allison Wheeler

29. července 2022, 17:35

V úterý 9. srpna 2022 představí v pražském klubu Jazz Dock své nové album s názvem Winterspring americká jazzová zpěvačka Alison Wheeler. CD si představíme v neděli 31. července v pořadu Synkopy na kanapi a znovu v úterý 2. srpna v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu.

NyníKřesťanské písně
Píseň: Wach auf, mein Herz, und singe (2008); Interpret: Festival Chorus; Album: Festival Chorus: Zpívání pro potěchu duše
21:30Čtení na pokračování
22:00Vzdělávací cyklus
22:23Písničky k usínání
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web