Vše o country a bluegrassu

Na tomto místě najdete články, které se týkají country, bluegrassu a příbuzných žánrů.

Dareba: Napálil sem, okoštuj (recenze CD)

Dareba: Napálil sem, okoštuj (recenze CD)

24. listopadu 2019, 13:11

Dvacet písní v nejrůznějších žánrech – šanson, trampská píseň, cimbálová muzika i rock – obsahuje autorské album vsetínského autora Jiřího Václavíka, přezdívaného Dareba. Poslechněte si z archivu náš rozhovor s Darebou a přečtěte si recenzi alba.

Jana Krištof Lehotská má album Sny

Jana Krištof Lehotská má album Sny

30. října 2019, 21:02

Pod názvem Sny vyšlo album slovenské zpěvačky Jany Krištof Lehotské. Ta nám je představí v pořadu Jak se vám líbí 24. ledna 2020.

Eliška Kotlínová zahraje živě ve studiu

Eliška Kotlínová zahraje živě ve studiu

10. října 2019, 23:18

Eliška Kotlínová je mladá zpěvačka z jihočeských Vodňan. Zpívá a hraje na ukulele, kytaru a klavír. V současné době vystupuje převážně s autorskou tvorbou za doprovodu členů kapely Votvíráci. V našem studiu Eliška vystoupí živě v pátek 18. října 2019.

Slyšte, lidé! – Bruce Springsteen ve třetím tisíciletí

Slyšte, lidé! – Bruce Springsteen ve třetím tisíciletí

29. září 2019, 09:39

Sedmdesáté narozeniny oslavil v září 2019 americký zpěvák a skladatel Bruce Springsteen. My si v pořadu Slyšte, lidé! představíme nahrávky, které pořídil po roce 2000 – osm studiových a jedno koncertní album. Uslyšíte jak rockové hity, tak akustické písně ve stylu folku a country.

Slyšte, lidé! – Což takhle dát si Dylana?

Slyšte, lidé! – Což takhle dát si Dylana?

15. září 2019, 09:30

Což takhle dát si Dylana? – Tak jsme nazvali další vydání hudebního týdeníku Slyšte, lidé! Písně Boba Dylana, nositele Nobelovy ceny za literaturu, budeme poslouchat v podání českých a zahraničních interpretů z různých žánrů od akustického folku po moderní jazz. Uslyšíte například moravskou skupinu Madalen, gospelovou zpěvačku Lizz Wright, kytaristu Ondru Kozáka, zpěvačku Bettye Lavette, skupinu Blues Session nebo Joan Osborne. Premiéru uvedeme 21. září 2019, poté bude pořad v audioarchivu.

Slyšte, lidé! – K čemu nástroje?

Slyšte, lidé! – K čemu nástroje?

9. září 2019, 17:15

V dalším vydání pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat hudbě bez doprovodu nástrojů. Ukázky budeme vybírat z repertoáru skupin, které se věnují výhradně zpěvu a cappella, i z nahrávek těch, kteří vokální tvorbou jen občas zpestřují svá alba. Na jedné straně tedy uslyšíte například pražský Pětník, maďarské dívčí trio Dalinda nebo vyškovskou skupinu Za5, na straně druhé třeba bluegrassové skupiny Sunny Side a Blueland nebo písničkářku Elišku Sýkorovou. A dostane se i na světové legendy vokální hudby, soubory Take 6 a The Real Group.

Robert Williams: Z konzervativní Oklahomy jsem chtěl odejít

Robert Williams: Z konzervativní Oklahomy jsem chtěl odejít

1. září 2019, 23:51

Robert Williams je americký písničkář a také lingvista. V rozhovoru, který jsme s ním natočili na festivalu Valašský špalíček, hovoříme o jeho životě v Berlíně, o práci na univerzitě v Egyptě a především o jeho písních. Poslechněte si pořad z našeho archivu.

Starolískoveckej fesťák – soutěž o vstupenky

Starolískoveckej fesťák – soutěž o vstupenky

31. srpna 2019, 13:31

Na tradici folkových festivalů Živý Lískovec letos navazuje akce s názvem Starolískoveckej fesťák… jedeme dál. Koná se v Brně – Starém Lískovci v sobotu 14. září od 14 hodin. Na festivalu vystoupí například Přístav, Fleret, Druhá tráva, aKamarádi nebo Aleš Petržela. O dvě vstupenky můžete soutěžit do pátku 6. září 2019.

Mohelnický dostavník 2019 – soutěž o vstupenky

Mohelnický dostavník 2019 – soutěž o vstupenky

14. srpna 2019, 14:52

Festival Mohelnický dostavník 2019 se bude konat od 29. srpna do 1. září. O dvě vstupenky můžete soutěžit do čtvrtka 22. září.

Jan Eret: Neruším? (recenze CD)

Jan Eret: Neruším? (recenze CD)

10. srpna 2019, 23:46

Západočeský písničkář Jan Eret nazval své první sólové album Neruším? Rozhovor, který jsme s tímto hudebníkem vedli v dubnu 2019, si můžete poslechnout z našeho archivu. A k tomu si přečtěte naši recenzi.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Regiony

Regiony

Témata Jak se vám líbí

Watermelon-SlimPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Chystáme rozhohovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Beseda u bigbítu 2020

malikova_postalgiaZnáme první účinkující festivalu Beseda u bigbítu 2020.

Rozhovor s Azizou Brahim

BrahimAziza_wmfBratislavaPoslechněte si náš rozhovor s Azizou Brahim, zpěvačkou ze Západní Sahary.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web