Novinky

Dvě vstupenky na festival Olešnická kytka 2019 vyhrává Tomáš Lexa Zouhar z Chocně. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 21. května 2019

Téměř 150 kapel různých žánrů a z několika zemí se letos přihlásilo na Welcome scénu festivalu Hradecký slunovrat. O tom, kdo si nakonec v příjemném prostředí dvou zámků v Hradci nad Moravicí u Opavy zahraje, rozhodovala dvoučlenná porota, jejímž členem je náš hudební redaktor Milan Tesař. Ten spolu s Ondřejem Oborným vybral 14 kapel z Česka, Slovenska a Polska, které se představí návštěvníkům festivalu 28. a 29. června. Většinu z nich uslyšíte v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 25. května od 19.15.

Datum zveřejnění: 20. května 2019

Blíží se letošní ročník konference Czech Music Crossroads v Ostravě, ale my pro vás chystáme ještě jeden rozhovor natočený na této akci před rokem. O tradiční hudbě jižní Itálie bude hovořit italský rozhlasový publicista Jacopo Tomatis. Poslouchejte pořad Jak se vám líbí 27. června 2019.

Datum zveřejnění: 19. května 2019

Kytaristka a zpěvačka srbského původu Ana Popovič byla první Evropankou, které se podařilo prosadit v první lize amerického blues. V současné době žije ve Spojených státech, nahrává a vydává úspěšná alba a koncertuje na významných světových festivalech. Rozhovor s Anou Popovič jsme natočili na festivalu Blues Alive v Šumperku. Uvedeme jej 22. května od 19.15. V pořadu uslyšíte také ukázky ze zpěvaččiných posledních dvou alb Like It On Top a Trilogy.

Datum zveřejnění: 18. května 2019

CD amerického písničkáře Jesseho Ballard Cut It All Loose vyhrává Vladimír Průcha z Písku. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 17. května 2019

Pod názvem Nebe je zatažený vyšlo 3CD archivních koncertních nahrávek Filipa Topola z let 2000 a 2001. Jedna z písní se objeví jako novinka v příštím kole naší hitparády Kolem se toč.

Datum zveřejnění: 16. května 2019

Písničkář Jan Bružeňák nás zaujal na jihomoravském oblastním kole festivalu Porta. Pozvali jsme jej do pořadu Jak se vám líbí. Jeho živé vystoupení v našem studiu si můžete poslechnout 26. září 2019.

Datum zveřejnění: 15. května 2019

Chystáme pro vás další setkání s Ľubošem Beňou a novinkami portálu BluesMusic.sk. Nalaďte si pořad Jak se vám líbí v pondělí 27. května od 19.15.

Datum zveřejnění: 14. května 2019

Nové album Jaroslava Hutky Duhový den vyhrává Jan Svora z Vacenovic. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 13. května 2019

I letos pro vás v pořadu Jak se vám líbí chystáme rozhovory dramaturgy hudebních festivalů. Mapovat budeme dění v Boskovicích, na Festivalu slunce ve Strážnici, na Okolo Třeboně, Colours of Ostrava, Czech Music Crossroads, na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, Besedě u bigbítu, Mohelnickém dostavníku a na dalších akcích.

Datum zveřejnění: 12. května 2019

V Memphisu byly rozdány prestižní Blues Music Awards. Těší nás, že mezi oceněnými nejlepšími bluesmany planety jsou i umělci, které jsme vám nedávno představili v našich pořadech. Nejlepším akustickým albem je CD Journeys to the Heart of the Blues, s jehož protagonistou Joe Louisem Walkerem jsme vysílali rozhovor 29. dubna. S Ruthie Foster, která byla vyhlášena nejlepší bluesovou zpěvačkou, jsme vysílali rozhovor loni v létě.

Datum zveřejnění: 11. května 2019

Už počtvrté vystoupila v našem studiu brněnská skupina Nebeztebe – tentokrát v novém, tříčlenném složení a s novým programem Zásobování duše, předzvěstí stejnojmenného alba, které brzy začne vznikat. Záznam pořadu si můžete poslechnout zde.

Datum zveřejnění: 10. května 2019

Nové album skupiny Deše vyhrává Pavel Sedláček z Prahy. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 9. května 2019

V Zábřehu proběhlo 4. května 1. oblastní kolo soutěže Moravský vrabec. Na prvním místě skončila skupina Kupodivu, která bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 6. června. Jako druhá se umístila ostravská Šansonika, která zahraje v našem studiu živě v září.

Datum zveřejnění: 8. května 2019

Nestihli jste v pondělí 6. května koncert skupiny Evolet z našeho studia? Poslechněte si jej z audioarchivu. Jedná se o autorský projekt slovenské písničkářky Evy Jurčákové, která spojila své síly s producentem a hudebníkem Martinem Kyšperským. Dalšími členy skupiny jsou Antonín Koutný (kytary) a Jakub Kočka (bicí).

Datum zveřejnění: 7. května 2019

Jan Spálený se skupinou ASPM natočil nové album Nemůžu popadnout tvůj dech. Rozhovor s Janem Spáleným uvedeme v sobotu 18. května od 15.15.

Datum zveřejnění: 6. května 2019

Kytarista Roman Hampacher je dlouholetý spolupracovník zpěvačky Jany Koubkové. Kromě toho má svou sólovou tvorbu – z našeho vysílání znáte například písně z jeho loňské EP desky Baritóny. Momentálně Roman Hampacher připravuje novinkovou nahrávku, kterou představí v našem pořadu Jak se vám líbí 18. června 2019.

Datum zveřejnění: 5. května 2019

Úplně nový repertoár, zúžená sestava a především nový projekt Zásobování duše. To jsou novinky brněnské nadžánrové kapely Nebeztebe. Ta se po pěti letech a celkově už počtvrté představí živě v našem studiu právě s novými písněmi. Poslouchejte 9. května v 19.15.

Datum zveřejnění: 4. května 2019

CD Pětiminutový tulák skupiny Listolet vyhrává Milada Němcová. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 3. května 2019

V nejbližším vydání pořadu A cappella na kanapi si budete moci poslechnout Richarda Müllera společně se slovenskou vokální skupinou Fragile. Poslouchejte v neděli 5. května od 16.30.

Datum zveřejnění: 2. května 2019

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music