Novinky

Folkrocková skupina Lee Banda z jihomoravských Jedovnic vydala nové album s názvem O písni. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 29. listopadu od 19.15, kdy bude naším hostem kapelnice Mija Peterková.

Datum zveřejnění: 14. listopadu 2018

Redaktor Milan Tesař se ve dnech 15.–17. listopadu účastní 23. ročníku festivalu Blues Alive v Šumperku. Můžete se těšit na zajímavé rozhovory s některými účinkujícími.

Datum zveřejnění: 13. listopadu 2018

Folková skupina Bonsai č. 3, která před několika dny vystoupila živě v našem studiu, oslaví oficiálně své 20. narozeniny. Slavnostní koncert se koná v hudební škole Yamaha v Českých Budějovicích 17. listopadu.

Datum zveřejnění: 12. listopadu 2018

Hudební tváře Petra Linharta. To je název pořadu z cyklu Slyšte, lidé!, který v premiéře uvedeme v sobotu 24. listopadu 2018 od 19.15. Petra Linhart si představíme mimo jiné jako písničkáře, bývalého člena skupiny Čp. 8, kapelníka Majerových brzdových tabulek nebo textaře, který spolupracuje s Františkem Segradem.

Datum zveřejnění: 11. listopadu 2018

V neděli 2. prosince 2018 oslaví 70. narozeniny písničkář Bohdan Mikolášek. O den později, 3. prosince, mu bude patřit vzpomínkové vydání pořadu Jak se vám líbí od 19.15.

Datum zveřejnění: 10. listopadu 2018

Právě vyšlo nové album slovenské houslistky a zpěvačky Miriam Kaiser a jejího tria s názvem Tanec strún. Rozhovor v pořadu Jak se vám líbí vám nabídneme v lednu 2019.

Datum zveřejnění: 9. listopadu 2018

V těchto dnech probíhá společné turné českého hudebníka Floexe a anglického producenta Toma Hodge u příležitosti vydání alba A Portrait Of John Doe. Na koncerty vás pozveme v pořadu Třikrát z Proglasu v pátek 9. listopadu ve 14 hodin. V rámci svého turné pánové navštíví také naše rádio. Rozhovor s nimi v rámci pořadu Jak se vám líbí odvysíláme 5. prosince.

Datum zveřejnění: 8. listopadu 2018

V pátek 17. listopadu se v pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat bluesovým novinkám. Představíme si například nové album hráče na harmoniku Charlieho Slavíka, dvojalbum kanadské zpěvačky Layly Zoe nebo sólovou novinku českého hudebníka Jana Fice. Dále nám budou hrát a zpívat například Shemekia Copeland, Henrik Freischlader nebo R. L. Boyce. Pořad začíná v 19.15, poté bude k dispozici v audioarchivu.

Datum zveřejnění: 7. listopadu 2018

Skupina Květy vyjede v prosinci na turné se speciálním repertoárem složeným z country písní Martina Kyšperského a písní ve stylu elektro Aleše Pilgra. Obě části programu měly premiéru v našem pořadu Jak se vám líbí. Koncerty se konají 6. prosince v Brně (Kabinet múz), 7. prosince v Ostravě (Absintový klub les), 8. prosince v Opavě, 11. prosince v Olomouci (čajovna Kratochvíle), 12. prosince v Praze (Café v lese), 13. prosince v Plzni (Music bar Anděl) a 14. prosince v Pardubicích (Divadlo 29).

Datum zveřejnění: 6. listopadu 2018

Awa Mangara, na Slovensku žijící zpěvačka z afrického Mali, je podepsána pod albem Mama Africa. Rozhovor s ní chystáme na únor 2019.

Datum zveřejnění: 5. listopadu 2018

Slovenský bluesový hudebník Tony Bigmouth Pearson, letošní vítěz finále Slovakian Blues Challenge, vystoupí v našem studiu živě 24. ledna 2019 od 19.15.

Datum zveřejnění: 4. listopadu 2018

Antikvartet Dušana Vančury si na své připravované album pozval jako hosta nově zvoleného senátora Jiřího Drahoše. Rozhovor k albu s Dušanem Vančurou chystáme na leden.

Datum zveřejnění: 3. listopadu 2018

V sobotu 10. listopadu se v pořadu Slyšte, lidé! budeme věnovat novinkám z country, bluegrassu a příbuzných žánrů. Poslechneme si ukázku z alba, které písničkářka Radůza věnovala autorům trampských písní. Svou představu o country hudbě nám sdělí Martin Kyšperský ze skupiny Květy. Dále uslyšíte slovenského zpěváka Stana Grance, bluegrassovou skupinu Sunny Side nebo Blueland ze Slovenska.

Datum zveřejnění: 2. listopadu 2018

Součástí festivalu Kytara napříč žánry bude letos slavností koncert k ukončení umělecké činnosti (a současně oslava 93. narozenin) Jiří Jirmala. Proběhne v sobotu 17. listopadu 2018 v Sukově síni pražského Rudolfina. Na tento koncert vás pozveme v pořadu Třikrát z Proglasu ve středu 7. listopadu ve 14.00.

Datum zveřejnění: 1. listopadu 2018

CD skupiny Inspektor Kluzó vyhrává Michal Karafiát z Prahy. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 31. října 2018

Skupina Zrní vydává novou EP desku s názvem Spící. Rozhovor s kapelou chystáme na leden.

Datum zveřejnění: 30. října 2018

Autorská dvojice Josef Fojta (hudba) a Emanuel Míšek (texty), kterou znáte už z alba Všechno má svůj čas, připravuje ve spolupráci s Proglasem CD s písněmi pro děti Bylinky. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí 13. prosince 2018.

Datum zveřejnění: 29. října 2018

Píseň jako zrcadlo rozechvělé společnosti je téma aktuálního vydání našeho pořadu Slyšte, lidé! Písně s politickými tématy budou zpívat a hrát například Jaroslav Hutka, Jakub Čermák, skupina Už jsme doma, Tomáš Klus, Xindl X nebo skupina Epydemye. Poslouchejte z našeho audioarchivu.

Datum zveřejnění: 28. října 2018

V pořadu Slyšte, lidé! 3. listopadu si podrobněji představíme produkci košického vydavatelství Hevhetia za rok 2018. Uslyšíte mimo jiné polského kytaristu Szymona Miku, norské jazzové duo Past Present, Big Band Małopolski, skupnu Hartyga ze sibiřské republiky Tuva, české improvizační trio Romanovská/Tichý/Hrubý, zpěvačku Martu Kloučkovou, novou polskou skupínu Mów, slovenského kytaristu Davida Kollara a další.

Datum zveřejnění: 27. října 2018

Po delší době pro vás chystáme rozhovor s Milošem Gruberem z hudebního vydavatelství Indies MG. Představíme si především CD Kry skupiny Už jsme doma, dále první sólové album zpěvačky Viah a vinylovou reedici alba Národ Psích vojáků. Pořad budeme vysílat 21. listopadu 2018 v 19.15.

Datum zveřejnění: 26. října 2018

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Regiony

Regiony

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music