Novinky

Nové album písničkáře Jiřího Smrže vyhrává Petr Janeš. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 22. července 2019

Od pondělí do soboty jsme pro vás sledovali dění na dvou akcích v Ostravě: na odborné konferenci Czech Music Crossroads a na festivalu Colours of Ostrava. Celkem jsme natočili materiál pro 20 vydání pořadu Jak se vám líbí. U našeho mikrofonu se vystřídali umělci z Česka, Polska, Maďarska, Slovenska, Itálie, Norska, Bosny, Makedonie, Haiti, Francie, Jamajky, Portugalska, Jižní Koreje, Estonska, Rakouska, Běloruska a Ruska.

Datum zveřejnění: 21. července 2019

Dlouho očekávané nové album skupiny minus123minut vyjde v září a fanoušky skupiny překvapí písněmi s českými texty. Rozhovor se zpěvákem a kytaristou Zdeňkem Bínou chystáme na 23. září 2019.

Datum zveřejnění: 20. července 2019

Do pořadu Jak se vám líbí jsme pozvali mladého ostravského písničkáře Reného Matláška, kterého doprovodí jeho spoluhráč Víťa Štaigl. Koncert ze studia poslouchejte 8. srpna od 19.15.

Datum zveřejnění: 19. července 2019

Po konferenci Czech Music Crossroads pro vás sledujeme také dění a natáčíme rozhovory na festivalu Colours of Ostrava. Ten letos trvá do soboty 20. července.

Datum zveřejnění: 18. července 2019

Na Folkové prázdniny do Náměště nad Oslavou nepřijede původně ohlášená americká gospelová skupina Como Mamas, o které jsme vás informovali v některých pořadech. Dámy zrušily své evropské turné. Místo nich v Náměšti ve čtvrtek 1. srpna zahraje skupina Toko Telo z Madagaskaru.

Datum zveřejnění: 17. července 2019

V srpnu přijede na krátké české turné polská bluesová skupina Hot Tamales Trio, kterou jsme vám loni představili v pořadu Jak se vám líbí. Bude hrát 21. srpna v Přelouči, 22. srpna v Kutné Hoře, 23. srpna v Hradci Králové (Satchmo Open Air) a 24. srpna v Jimramově na festivalu Otevřeno. Rozhovor se skupinou Hot Tamales Trio si můžete pustit zde.

Datum zveřejnění: 16. července 2019

Daniel Forró je hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje a také autor první sady znělek pro naše rádio. Už řadu let žije v Japonsku, odkud se ovšem pravidelně vrací do Česka. Při jeho nedávné návštěvě Brna jsme s ním natočili rozhovor – mimo jiné o cyklu skladeb věnovaných jednotlivým lidským orgánům, o sérii úprav české státní hymny nebo o hudbě pro jahody. Poslouchejte v úterý 16. července od 19.15.

Datum zveřejnění: 15. července 2019

Ve dnech 15. a 16. července bude v Ostravě probíhat šestý ročník mezinárodní hudební konference Czech Music Crossroads. Budeme tam pro vás natáčet rozhovory s kapelami z celé střední Evropy.

Datum zveřejnění: 14. července 2019

Na festivalu Valašský špalíček jsme pro vás natočili rozhovor se zpěvačkou Natałou Abłamowicz z polské skupiny Blues Junkers, kterou čtenáři časopisu Twój Blues zvolili Kapelou roku 2018. Vysílat jej budeme 11. září 2019.

Datum zveřejnění: 13. července 2019

Písničkářka a básnířka Jenoféfa Beta skončila letos na druhém místě v jihomoravském oblastním kole Porty. V našem studiu zahraje živě 13. září od 19.15.

Datum zveřejnění: 12. července 2019

CD Welcome scéna – Hradecký slunovrat 2019 vyhrává Petr Rosa. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 11. července 2019

Five Leaf Clover je pražská kapela, která hraje rock s příchutí keltské hudby. Její aktuální album Feel Like… si představíme v pořadu Třikrát z Proglasu 22. července ve 14.00.

Datum zveřejnění: 10. července 2019

Životem Milana Rastislava Štefánika se inspiroval slovenský kytarista Daniel Salontay ze skupiny Longital na svém sólovém instrumentálním albu Startalker. Rozhovor s Danielem Salontayem chystáme na 24. července 2019.

Datum zveřejnění: 9. července 2019

Festival Folkové prázdniny v Náměšti nad oslavou letos zahájí společný koncert polské skupiny Vołosi a maďarského houslisty Félixe Lajkó. Koná se 27. července. Rozhovor s ředitelem festivalu Michalem Schmidtem o mimořádných projektech letošního ročníku budeme opakovat 24. července v 16.00.

Datum zveřejnění: 8. července 2019

Nizozemská saxofonistka Candy Dulfer bude jedním z hostů letošního ročníku festivalu Groove Brno. Rozhovor s jeho pořadatelem Josefem Buchtou chystáme na 16. září, koncert Candy Dulfer se bude konat 4. listopadu.

Datum zveřejnění: 7. července 2019

Ve dnech 15. a 16. července se v Ostravě koná konference a festival Czech Music Crossroads. Budeme tam pro vás natáčet rozhovory s kapelami z Polska, Maďarska, Slovenska nebo Rakouska.

Datum zveřejnění: 6. července 2019

V úterý 16. července vystoupí v divadle Archa v Praze Keb’ Mo’, americký bluesový hudebník, čtyřnásobný držitel Grammy. O den dříve, 15. července, vám nabídneme v 19.15 telefonický rozhovor, ve kterém s ním budeme hovořit o jeho novém albu Oklahoma, o spolupráci s dalším bluesovým hudebníkem Taj Mahalem a také o tom, jakou sílu má píseň.

Datum zveřejnění: 5. července 2019

V Jablonci nad Nisou vystoupí 15. listopadu americký klávesista Adam Holzman, někdejší spoluhráč Milese Davise. Holzmanovo nejnovější album Truth Decay si představíme v pořadu Noční bdění 6. července od 0.05 a znovu v pořadu Synkopy na kanapi v neděli 14. července od 16.30. Na říjen připravujeme s Adamem Holzmanem telefonický rozhovor.

Datum zveřejnění: 4. července 2019

Třetí ročník festivalu Dobršská brána bude probíhat v Dobrši u Strakonic 16. a 17. srpna. Mezi účinkujícími budou HlasKontrabas Oktet, nizozemsko-senegalské trio Reijseger/Fraanje/Sylla, Beata Hlavenková, Marta Kloučková nebo Milli Janatková Trio. Rozhovor s pořadateli festivalu uvedeme 25. července od 19.15.

Datum zveřejnění: 3. července 2019

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music