Novinky

Album Životní režim obsahuje výběr rockových nahrávek Vladimíra Mišíka z celé dráhy jeho kapely Etc… Písně vybíral sám zpěvák. CD si představíme v pořadu Třikrát z Proglasu v pátek 20. července 2018 od 14.30.

Datum zveřejnění: 19. července 2018

V Ostravě dnes (18. 7.) začíná čtyřdenní hudební maraton Colours of Ostrava. Mezi účinkujícími jsou George Ezra (UK), Calexico (US), Oumou Sangaré (Mali), Kamp! (PL), Ifriqiyya Electrique (TUN), Hurray For The Riff Raff (US), Radio Cos (ESP), Krzikopa (PL) a mnoho dalších. Po celou dobu pro vás budeme dění sledovat a natáčet rozhovor pro pořad Jak se vám líbí.

Datum zveřejnění: 18. července 2018

Vítězkou soutěže na mezinárodní konferenci Czech Music Crossroads se stala Lenka Dusilová. Její sólové vystoupení se v konkurenci skupin z Česka, Polska, Maďarska, Slovenska, Srbska a USA nejvíce líbilo divákům a o jeden bod zvítězila i v anketě přítomných hudebních odborníků z celého světa.

Datum zveřejnění: 18. července 2018

Olomoucká folkrocková skupina Hope Astonaut vydala své třetí album Balance in the Heights, které natočila ve spolupráci s producentem Tomášem Neuwerthem. Kapelník Tomáš Krejčiřík, který mimo jiné poprvé v životě nahrával na banjo nebo drnkal na kytaru šroubovákem, bude hostem Martina Kyšperského v pořadu Jak se vám líbí ve středu 18. července v 19.15. Více zde.

Datum zveřejnění: 17. července 2018

V pondělí 16. července 2018 začíná v Ostravě dvoudenní konference Czech Music Crossroads. Vedle skupin z Česka, Polska, Maďarska a Slovenska se odborníkům z celého světa poprvé představí i zástupce hostující země, kterou je letos Srbsko. Bude to skupina Vrelo, se kterou pro vás na říjen chystáme rozhovor.

Datum zveřejnění: 16. července 2018

Česká koncertní premiéra čeká kanadsko-americkou skupinu Dálava, kterou znáte i z našeho vysílání. Vystoupí 17. července v Ostravě na konferenci Czech Music Crossroads a ve čtvrtek 19. července na Colours of Ostrava.

Datum zveřejnění: 15. července 2018

Staré slezské písně v moderním elektro-folklorním stylu hraje polská skupina Krzikopa. Vystoupí v pondělí 16. července v Ostravě na Czech Music Crossroads a ve středu 18. července na festivalu Colours of Ostrava. Rozhovor s ní do pořadu Jak se vám líbí chystáme na říjen.

Datum zveřejnění: 14. července 2018

V pořadu Třikrát z Proglasu vám budeme postupně představovat vybrané účinkující z festivalu Folkové prázdniny 2018 v Náměšti nad Oslavou. Budou to například španělská skupina Vigüela (25. července v 7.45), italští Canzoniere Grecanico Salentino (25. července ve 14.00), finská skupina Frigg (26. července v 7.45) a Interference (27. července ve 14.00). Folkové prázdniny budou probíhat od soboty 28. července do 4. srpna.

Datum zveřejnění: 13. července 2018

Na festivalu Valašský špalíček jsme natočili rozhovor se slovenským kytaristou Milošem Železňákem. Hovoříme s ním o albu Miloš Železňák, Anna & vtáčiky, které bylo letos nominováno na cenu Radio_Head Award, a dále o albu zhudebněné poezie Jána Litváka Čas. Pořad budeme vysílat v úterý 24. července 2018 v 19.15.

Datum zveřejnění: 12. července 2018

Duo Delioù, které tvoří česká houslistka Jitka Malczyk a bretonská harfenistka Célestine Doedens, vydala nové album s názvem Ar wenojenn. Představíme si je 30. srpna 2018 v pořadu Jak se vám líbí.

Datum zveřejnění: 11. července 2018

I letos bude součástí festivalu Mohelnický dostavník nedělní Scéna Radia Proglas. Vystoupí na ní skupiny Tranzan, Plyš a Pranic. Mohelnický dostavník bude probíhat od 30. srpna do 2. září 2018, scéna Proglas se koná vždy v neděli dopoledne a moderuje ji Milan Tesař. Více na www.mohelnickydostavnik.cz.

Datum zveřejnění: 10. července 2018

Součástí Chodských slavností v Domažlicích bude i letos koncert Ozvěny folkloru. Koná se v pátek 10. srpna od 18 hodin a vystoupí na něm skupiny Poitín, Tabasker, Caribe a Navostro. Moderuje Milan Tesař.

Datum zveřejnění: 9. července 2018

K narozeninám je název nového alba brněnské skupiny Pozdní sběr. Rozhovor s kapelníkem Jiřím Pařezem chystá Mariana Ambrožová na 11. srpna 2018.

Datum zveřejnění: 8. července 2018

Tuniská skupina Ifriqqiya Electrique hraje hudbu, jejíž kořeny sahají až k dávným rituálům černošské komunity Banga z pouštního regionu Djerid. Kapela vystoupí 20. července 2018 na festivalu Colours of Ostrava. My si ji představíme 11. července v 7.45 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Datum zveřejnění: 7. července 2018

Trio Tellemarkk, duo Zabelov Group a Lenka Dusilová – to jsou interpreti, kteří budou zastupovat českou scénu na mezinárodní konferenci Czech Music Crossroads. Pro odborníky z celého světa budou hrát také skupiny z Polska, Maďarska a Slovenska, jedna ze Srbska a také americká Dálava, která se věnuje úpravám moravských lidových písní. Konference proběhne v Ostravě ve dnech 16. a 17. července 2018. Členem poroty, která vybírala české účinkující, je také náš redaktor Milan Tesař.

Datum zveřejnění: 6. července 2018

Poslední rozloučení s publicistou a textařem Jiřím moravským Brabcem proběhne v pondělí 9. července v 10.00 v obřadní síni brněnského krematoria.

Datum zveřejnění: 5. července 2018

Festival Folkové prázdniny 2018 v Náměšti nad Oslavou zahájí v sobotu 28. července finská skupina Frigg. O mimořádných koncertních projektech letošních Folkových prázdnin budeme hzovořit s jejich dramaturgem Michalem Schmidtem 9.července od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Datum zveřejnění: 4. července 2018

Vítězem soutěže Houpací kůň na festivalu Okolo Třeboně 2018 se stala skupina Huménečko, kterou můžete znát i z našeho vysílání.

Datum zveřejnění: 3. července 2018

Vítězkou finále 52. ročníku festivalu Porta se stala písničkářka Tereza Balonová, která nedávno vystoupila živě v našem studiu. Za našeho vysílání znáte i skupiny na dalších místech – stříbrné McBerds z jižních Čech a bronzové Kupodivu z Brna, kteří získali i Autorskou Portu.

Datum zveřejnění: 2. července 2018

Součástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou bude i letos odborné kolokvium, tentokrát na téma Od folkloru k world music: O paměti. Mezi přednášejícími bude i letos redaktor Proglasu Milan Tesař. Kolokvium se koná v budově náměšťské radnice 31. července a 1. srpna (vždy dopoledne a v brzkém odpoledni) a vstup na ně je zdarma.

Datum zveřejnění: 1. července 2018
Radek Habáň

Svátek má: sv. Apolinář / Ilja

Moderuje: Radek Habáň
NyníKomorní hudba
Skladba: Vzpomínka na Alhambru; Autor: Tárrega Francesco; Sóla: Riedlbauch Jan - flétna, Klaus Miloslav - kytara
02:00Z regionálních studií
02:30Písničky
03:00Jak se Vám líbí
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Hudebně-zpravodajský...

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Regiony

Regiony

Perkuse a hlasy v Náměšti

11kytaraSoučástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou bude koncert Perkuse a hlasy.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge uvedeme v srpnu.

Témata Jak se vám líbí

boskovice_hradPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music