Novinky

Blue Lizard je pražské vydavatelství, které se od roku 1998 zaměřuje na klidnou, především ambientní hudbu a její přesahy do jiných hudebních žánrů. S jeho majitelem Michalem Kořánem bude o novinkách hovořit Martin Kyšperský v pořadu Jak se vám líbí 19. května 2021. Více informací najdete zde.

Datum zveřejnění: 18. dubna 2021

Cenu Radio_Head Award v kategorii Jazz obdržel Lukáš Oravec Orchestra za album Light Of Blue. V kategorii World music a folk zvítězil primáš Michal Noga s albem Stopy. Ceny vyhlašují stanice slovenského veřejnoprávního rozhlasu Rádio_FM a Rádio Devín. Členem mezinárodní poroty pro cenu za world music a folk je i redaktor Proglasu Milan Tesař.

Datum zveřejnění: 17. dubna 2021

Ve čtvrtek 15. dubna oslavil 70. narozeniny básník, textař, výtvarník a zakladatel skupiny DG 307 Pavel Zajíček. O jeho tvorbě budeme hovořit s jeho dvorním vydavatelem Vladimírem „Lábusem“ Drápalem z vydavatelství Guerilla Records v pátek 30. dubna od 19.15. Otázky bude klást Martin Kyšperský.

Datum zveřejnění: 16. dubna 2021

Měsíc ve váze je název nového alba písničkáře Aleše Macenauera a jeho projektu Zapomělsem. Aleš bude hostem Martina Kyšperského v pořadu Jak se vám líbí v pátek 14. května 2021.

Datum zveřejnění: 15. dubna 2021

Velké úspěchy v těchto dnech slaví Ľudová hudba Stana Baláža z východního Slovenska. Je nominována na cenu Radio_Head Award v kategorii World music a folk a se svým albem Jak śe mace? se dostala do první dvacítky žebříčku World Music Charts Europe. Rozhovor s jejím primášem Stano Balážem budeme vysílat 21. května v pořadu Jak se vám líbí.

Datum zveřejnění: 14. dubna 2021

Album Anansyho Cissého z Mali vyhrává Miloš Berka z Bukovic. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 13. dubna 2021

Nové album s názvem Binga vydal 9. dubna 2021 kytarista a zpěvák z afrického Mali Samba Touré. CD si představíme v rubrice Třikrát z Proglasu ve čtvrtek 15. dubna v 7.45.

Datum zveřejnění: 12. dubna 2021

Ondra Vácha, písničkář a akordeonista, který u nás ve studiu vystoupil v roce 2013 se skupinou Jen tak tak, vydal nedávno sólové album RaDOST. Hovořit o něm bude v pořadu Jak se vám líbí 12. května 2021.

Datum zveřejnění: 11. dubna 2021

U příležitosti 75. narozenin Pavla Žalmana Lohonky vyšlo 2CD Tak jsme vandrovali, které obsahuje jeho první tři řadová alba a osm live bonusů k tomu. Zároveň Žalmanovi vyšlo nové album s názvem Všechno je teď. Pavel Žalman Lohonka bude hostem našeho pořadu Jak se vám líbí 22. dubna 2021.

Datum zveřejnění: 10. dubna 2021

Hudební server Folktime.cz zveřejnil svůj žebříček nejlepších tuzemských nahrávek roku 2020. Na prvním místě skončil Ivo Cicvárek s albem Padá, na druhém Druhá tráva s albem Díl první a třetí je Jaromír Nohavica s titulem Máma mi na krk dala klíč. Místo čtvrté obsadila skupina Nevermore & Kosmonaut a páté Petr Linhart. Členem poroty byl i redaktor Proglasu Milan Tesař.

Datum zveřejnění: 9. dubna 2021

Skupina Teepee nedávno vydala remixovou verzi svého úspěšného alba Where The Ocean Breaks, nominovaného na cenu Apollo. S členy kapely bude hovořit Martin Kyšperský v pořadu Jak se vám líbí 20. dubna od 19.15.

Datum zveřejnění: 8. dubna 2021

Chystáme pro vás rozhovor s folkovou skupinou Tykrásu z Frýdku-Místku. Naladit si jej můžete v rámci cyklu Jak se vám líbí 6. května 2021 od 19.15.

Datum zveřejnění: 7. dubna 2021

Kluk z Husovky je název sólového alba Kuby Horáka, bývalého člena skupiny Zhasni a držitele ceny Proglasu Za krásu slova. Album si představíme ve čtvrtek 15. dubna v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu. V tentýž den večer Kuba album oficiálně představí v rámci projektu Káznice Live.

Datum zveřejnění: 6. dubna 2021

Dubnovým žebříčkem World Music Charts Europe vás v pořadu Jak se vám líbí provede Milan Tesař. Těšit se můžete jak na ukázky ze tří nejúspěšnějších alb, tak na některé další zajímavosti z první dvacítky. Poprvé se například do této prestižní hitparády, sestavované z nahrávek z celého světa, dostala Lenka Dusilová nebo slovenská Ľudová hudba Stana Baláža. Vysíláme na Velikonoční pondělí od 19.15.

Datum zveřejnění: 5. dubna 2021

Obsáhlý box se všemi dosavadními alby a s diskem s dosud nevydanými nahrávkami připravila pro své fanoušky skupina Folk Team. S kapelníkem Pavlem Kopřivou budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí v pátek 16. dubna 2021.

Datum zveřejnění: 4. dubna 2021

Společné dvojalbum s big bandem B-Side Band vydává zpěvák a hráč na klávesové nástroje ROman Dragoun. Rozhovor v pořadu Jak se vám líbí s ním uslyšíte 15. dubna 2021.

Datum zveřejnění: 3. dubna 2021

Americký jazzový saxofonista Steve Slagle byl v  90. letech kapelníkem Charles Mingus Big Bandu, spolupracoval s Carlou Bley nebo s Joe Lovanem. Letos v září oslaví 70. narozeniny a nyní vydává nové album Nascentia. Především o něm s ním budeme hovořit v pořadu Jak se vám líbí 5. května 2021. 

Datum zveřejnění: 2. dubna 2021

Dvě alba s účastí českých hudebníků najdeme v dubnové první dvacítce žebříčku World Music Charts Europe. Na šesté místo postupuje nahrávka Harfy nad Oslavou z Folkových prázdnin z Náměště nad Oslavou. Koncert tří osobností z různých kontinentů (Seckou Keita ze Senegalu, Catrin Finch z Walesu, Edmar Castañeda z Kolumbie) v roce 2019 zorganizovala a na albu také účinkuje Jitka Šuranská. Na 16. místě hitparády je pak napoprvé Lenka Dusilová s albem Řeka. Žebříčkem WMCE vás provedeme v pondělí 5. dubna 2021 v 19.15.

Datum zveřejnění: 1. dubna 2021

Slovenská houslistka Barbora Botošová, vnučka legendárního romského muzikanta Jána Berkyho Mrenici a virtuózka v oblasti vážné i lidové hudby, představuje na svém albu Colors Of My Soul svůj vlastní pohled na hudbu různých žánrů. Album natočila se svými přáteli, kteří ji doprovázejí a podporují jak v jejích vlastních kompozicích, tak v nových aranžmá slovenských a romských lidových písní. Rozhovor s Barborou chystáme na 13. května 2021.

Datum zveřejnění: 31. března 2021

Slovenští jazzoví hudebníci Nikolaj Nikitin (saxofon) a Ľuboš Šrámek (klavír) vydali pod hlavičkou svého projektu Altar Quartets nové album November. Představíme si je v pořadu Jak se vám líbí 29. dubna 2021.

Datum zveřejnění: 30. března 2021

Témata Jak se vám líbí

Teepee_ve-studiuPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web