Novinky

V listopadu měla u nás ve studiu živě vystoupit zpěvačka Marta Töpferová se skupinou argentinského zpěváka Gaba Naase. Koncert se z důvodu epidemie koronaviru neuskuteční, ale s Martou Töpferovou a Gabo Naasem připravujeme rozhovor, který uvedeme v některém listopadovém termínu.

Datum zveřejnění: 24. října 2020

Koncert vokální skupiny Pětník z našeho studia, plánovaný původně na 6. listopadu, odkládáme z důvodu aktuální epidemické situace na jaro 2021. V pátek 6. listopadu v pořadu Jak se vám líbí uvedeme rozhovor s hudebním publicistou Ondřejem Bezrem o jeho nové knize Luboš Andršt – Ještě hraju ve stoje.

Datum zveřejnění: 23. října 2020

Rozhovor s Josefem Buchtou, kapelníkem big bandu B-Side Band, jsme kvůli současným vládním opatřením natáčeli na dálku. Představujeme si nové album Folk Swings, na kterém brněnský orchestr upravil známé české folkové hity a do některých pozval přímo jejich tvůrce (Jaromíra Nohavicu, Vlastu Redla nebo Pokáče). Album vychází 30. října, rozhovor s šesti ukázkami si budete moci poslechnout už 28. října od 19.15.

Datum zveřejnění: 22. října 2020

Hudebník, etnomuzikolog a pedagog Marian Friedl věnoval své nové album 11 podob lásky památce houslistky a zpěvačky Jitky Šuranské, v jejímž triu působil. Na albu chtěl  původně spolupracovat s ní, ale Jitčina nemoc a následná smrt další spolupráci znemožnila. Úplně nové album si v pořadu Jak se vám líbí si s Marianem Friedlem představíme v úterý 27. října v 19.15, v předvečer prvního výročí Jitčiny smrti.

Datum zveřejnění: 21. října 2020

Rajiv Jayaweera je jazzový bubeník, který se narodil v Londýně, vyrůstal v australském Melbourne, má šrílanské kořeny a nyní žije v New Yorku. Rozhovor o jeho albu Pistils chystáme na prosinec.

Datum zveřejnění: 20. října 2020

Hudebník, etnomuzikolog a hudební publicista Marian Friedl připravuje nové album 11 podob lásky. Představí je v našem pořadu Jak se vám líbí 13. listopadu od 19.15.

Datum zveřejnění: 19. října 2020

Pražská skupina Adovany svou tvorbu charakterizuje výčtem: „Tři hlasy, funky groove, basa, bicí, kytara, saxofon.“ Rozhovor se zástupcem kapely Miroslavem Krutinou povede Jannis Moras v pondělí 19. října od 19.15.

Datum zveřejnění: 18. října 2020

Na hudební výlet do Polska vás pozveme v pořadu Slyšte, lidé! 14. listopadu od 19.15. Uslyšíte celkem 13 skupin a dvojic, které čerpají z polské lidové hudby. Těšit se můžete například na duo zpěvačky Maniuchy Bikont s kontrabasistou Ksawerym Wojcińským, na slezskou skupinu Krzikopa, na akordeonistku a zpěvačku Karolinu Cichou s violoncellistou Bartem Pałygou, na soubor Janusz Prusinowski Kompania nebo na projekt Provinz Posen, který propojuje polskou lidovou hudbu s elektronikou.

Datum zveřejnění: 17. října 2020

Ještě hraju ve stoje je název knižního rozhovoru s kytaristou Lubošem Andrštem, jehož autorem je hudební publicista Ondřej Bezr. Právě s ním budeme o knize hovořit v pořadu Jak se vám líbí na začátku prosince.

Datum zveřejnění: 16. října 2020

Harrycane Orchestra je skupina z německého Augsburgu, která propojuje jazz, orientální rytmy a arabské melodie.V jejím čele stojí bubeník Harry Alt a turecký zpěvák Tarkan Yesil. Rozhovor o aktuálním albu Dark Makam chystáme na prosinec.

Datum zveřejnění: 15. října 2020

V našem studiu vystoupí česko-rakouské jazzové Trio KUH, které tvoří kytarista Edi Köhldorfer, kontrabasista František Uhlíř a bubeník Jaromír Helešic. Poslouchejte v pondělí 2. listopadu v 19.15.

Datum zveřejnění: 14. října 2020

Ve středu 21. října bude hostem pořadu Jak se vám líbí Jaromír Kratochvíl z hudebního vydavatelství Indies Happy Trails. Představí například bilanční 2CD Jiřího Vondráka, nové album projektu Tiché lodi, nové CD skupiny Flair Ensemble nebo novinku slovenského bluesového varhaníka Petra Koreně.

Datum zveřejnění: 13. října 2020

Letošní ročník mezinárodního festivalu Blues Alive v Šumperku je bohužel z důvodu aktuálních opatření a celkové epidemické situace zrušen. „Nejistota ohledně délky současného zákazu kulturních akcí nám neumožňuje festival připravit tak, aby splňoval naše přísná kritéria,” uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička. Proglas je dlouholetým mediálním partnerem Blues Alive.

Datum zveřejnění: 12. října 2020

Folk Swings je název nového alba, které natočil orchestr B-Side Band se svými hosty. Rozhovor s kapelníkem Josefem Buchtou chystáme na 28. října 2020.

Datum zveřejnění: 11. října 2020

Písničkář, spisovatel a dokumentarista Jiří Vondrák představí své nové bilační dvojalbum Best of 66 v pořadu Jak se vám líbí ve středu 4. listopadu.

Datum zveřejnění: 10. října 2020

Hluboko je název nového alba zpěvačky Milli Janatkové. Rozhovor o nahrávce, která obsahuje úpravy nejstarších českých písní, připravujeme na 23. října.

Datum zveřejnění: 9. října 2020

Aktuální bilanční dvojalbum Jiřího Vondráka Best of 66 vyhrává Jiří Verner. Gratulujeme.

Datum zveřejnění: 8. října 2020

Písně do rakety je název nového alba brněnské skupiny Nevermore & Kosmonaut. V pořadu Jak se vám líbí si je představíme 11. listopadu 2020.

Datum zveřejnění: 7. října 2020

Mimo jiné do zlatonosné oblasti Klondike v kanadském Yukonu nás na svém albu Footsteps in the Snow zve francouzská skupina L’Attirail. CD si představíme ve čtvrtek 8. října ve 14 hodin v rubrice Třikrát z Proglasu.

Datum zveřejnění: 6. října 2020

Redaktor Proglasu Milan Tesař strávil minulý týden čtyři dny ve Varšavě na festivalu Wszystkie Mazurki Świata. Ohlédnutí za touto zajímavou akcí včetně rozhovoru s ředitelem festivalu Januszem Prusinowským vám nabídneme ve čtvrtek 22. října v pořadu Jak se vám líbí. Kromě toho pro vás připravujeme rozhovor s polskou skupinou Tęgie Chłopi a další materiály o polské tradiční hudbě.

Datum zveřejnění: 5. října 2020

Jazz Goes to Town 2020

Zveme do Hradce Králové na festival Jazz Goes to Town. wroblewski

Regiony

Regiony

Sólo pro ženský hlas 5

Pires_CartografadoDevět výjimečných zpěvaček v pořadu Slyšte, lidé!

Vývar Vandy Kavkové

kavkova_vyvarPoslechněte si rozhovor se zpěvačkou Vandou Kavkovou o jejím albu Vývar.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web