World Music

Máte rádi spojování hudebních stylů s příchutí exotiky a tradice? Pak jste zde správně. World music je sice umělý termín (vymysleli jej prodejci hudebních nosičů v 80. letech), ale skrývá v sobě pestrou škálu hudby, kterou je radost poslouchat a objevovat.

Kutumba – album mezinárodní skupiny AO Music

Kutumba – album mezinárodní skupiny AO Music

28. července 2021, 18:26

Ve čtvrtek 29. července 2021 si v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu představíme mezinárodní skupinu AO Music a její nové album Kutumba. Vyšlo u kanadského vydavatelství Abbeywood Records.

World music na Maratonu hudby Brno – soutěž o vstupenky

World music na Maratonu hudby Brno – soutěž o vstupenky

26. července 2021, 17:05

V sobotu 14. srpna 2021 vystoupí na Biskupském dvoře v Brně tři špičkové kapely evropské hudební scény: bosenský zpěvák Damir Imamović se svou skupinou, belgická folková skupina Spilar a ženský vokální soubor Kata z Faerských ostrovů. Koncert je součástí festivalu Maraton Hudby. O dvě vstupenky můžete soutěžit do pondělí 2. srpna.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Norska

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Norska

24. července 2021, 15:03

Na začátku července 2021 jsme vás v pořadu Slyšte, lidé! pozvali na hudební výlet do Norska. Pustíme si lidové písně z různých norských regionů, ale uslyšíte také fúze různých hudebních žánrů a ukázky mezinárodních spoluprací norských hudebníků. V pořadu se také dozvíte, jak zní takzvané hardangerské housle a čím se liší od houslí klasických.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Francie 2021

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Francie 2021

23. července 2021, 10:29

Francouzská hudba, to nejsou jen šansony. V pořadu Slyšte, lidé! si představíme současnou francouzskou hudební scénu z několika méně tradičních úhlů pohledu. Představíme si jednoho francouzského producenta hudby reggae, jednoho jazzového pianistu, vokální skupinu z Korsiky, autora elektronické hudby nebo romského kytaristu. Dostane se i na tvorbu ve Francii žijících hudebníků arménského nebo alžírského původu a na současnou okcitánskou polyfonii.

Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

Špičky world music i osobnosti tuzemské scény v Poličce

20. července 2021, 17:25

Ve dnech 23. a 24. července se bude v Poličce konat festival Colour Meeting. Hlavními hvězdami budou izraelská zpěvačka Liraz a portugalsko-španělské duo Lina_Raül Refree. Českou scénu budou zastupovat například Květy, Monika Načeva, Iva Bittová se skupinou Dunaj nebo Hrubá Hudba. Na festival zve v pořadu Jak se vám líbí jeho organizátor Dušan Svíba.

Slyšte, lidé! – Hudební tváře Tomáše Lišky

Slyšte, lidé! – Hudební tváře Tomáše Lišky

19. července 2021, 16:53

Kontrabasista a skladatel Tomáš Liška letos obdržel cenu Anděl v kategorii Jazz za album Hope. My si při té příležitosti představíme různé kapely, kterými prošel, a projekty, na kterých se podílel. Nepůjde vždy jen o jazz, ale také například o skupinu Druhá tráva, ve které Tomáš Liška hraje, nebo o spolupráci se zpěvačkou Martou Töpferovou na albu Milokraj.

Kata z Faerských ostrovů přijede do Brna

Kata z Faerských ostrovů přijede do Brna

18. července 2021, 19:47

Ženská pětičlenná skupina z Faerských ostrovů Kata vydala nedávno své druhé album, nazvané 1902. Představí je v srpnu na festivalu Maraton Hudby 2021 v Brně a tři písně nám nabídne už v pondělí 19. července v rámci ranní rubriky Třikrát z Proglasu.

Nerez & Lucia s novým albem Cela

Nerez & Lucia s novým albem Cela

13. července 2021, 18:06

Cela je název nového alba skupiny Nerez & Lucia, jejíž základ tvoří Zdeněk Vřešťál, Vít Sázavský a Lucia Šoralová. Rozhovor v pořadu Jak se vám líbí uslyšíte 18. srpna 2021.

Arsen Petrosyan: Arménská kultura žije dál

Arsen Petrosyan: Arménská kultura žije dál

10. července 2021, 10:30

Arsen Petrosyan je mladý světově uznávaný hráč na duduk, dechový nástroj z Arménie. Sám Arsen má kořeny v arménské enklávě v dnešní Gruzii a ovlivňuje jej také hudba dnešního Turecka nebo Íránu. V pořadu Jak se vám líbí hovoří nejen o svém sólovém albu Hokin Janapar a o duduku jako tradičním arménském nástroji, ale také o spolupráci s hudebníky z jiných zemí nebo o tom, jak vznik alba ovlivnila válka v Náhorním Karabachu v roce 2020. Arsen Petrosyan vystoupí v pondělí 26. července na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.

Noční bdění: Emad Bonakdar

Noční bdění: Emad Bonakdar

9. července 2021, 08:58

V sobotu 10. července 2021 si v pořadu Noční bdění představíme íránskho kytaristu Emada Bonakdara a jeho aktuální album Eastern Constellation.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web