Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk živě ze studia

Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk živě ze studia

V úterý 28. ledna 2020 budou hosty pořadu Jak se vám líbí Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk. Živě zahrají skladby z loňského alba Beskydská odysea i z připravovaného nového autorského CD.

Marian Friedl je etnomuzikolog, hudebník a hudební publicista. Stojí v čele beskydské muziky RukyNaDudy, byl členem tria Jitky Šuranské, hraje na kontrabas v jazzových skupinách a je autorem Andělem oceněného projektu Beránci a vlci. V roce 2019 vydal jednak album Beskydská odysea s různými podobami lidového zpěvu a jednoduchého hudebního doprovodu a také album Píseň země, které natočily soubory RukyNaDudy a Grunik pod širým nebem přímo v horském prostředí Beskyd.

Marian Friedl také připravoval nový program pro trio Jitky Šuranské, který však kvůli Jitičině předčasné smrti nestihl realizovat. Novou hudební partnerku našel ve zpěvačce Sabrině Pasičnyk, která se (mj. jako členka souboru Grunik) objevila i na obou loňských albech. Společně zpívají jak vybrané písně z alba Beskydská odysea, tak novinky, z nichž by mělo vzniknout Friedlovo nové autorské album.

Některé z těchto písní, včetně například úplně nové skladby inspirované starozákonní Písní písní, zahraje duo živě v našem studiu.