Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk živě ze studia

Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk živě ze studia

V úterý 28. ledna 2020 budou hosty pořadu Jak se vám líbí Marian Friedl a Sabrina Pasičnyk. Živě zahrají skladby z loňského alba Beskydská odysea i z připravovaného nového autorského CD.

Marian Friedl je etnomuzikolog, hudebník a hudební publicista. Stojí v čele beskydské muziky RukyNaDudy, byl členem tria Jitky Šuranské, hraje na kontrabas v jazzových skupinách a je autorem Andělem oceněného projektu Beránci a vlci. V roce 2019 vydal jednak album Beskydská odysea s různými podobami lidového zpěvu a jednoduchého hudebního doprovodu a také album Píseň země, které natočily soubory RukyNaDudy a Grunik pod širým nebem přímo v horském prostředí Beskyd.

Marian Friedl také připravoval nový program pro trio Jitky Šuranské, který však kvůli Jitičině předčasné smrti nestihl realizovat. Novou hudební partnerku našel ve zpěvačce Sabrině Pasičnyk, která se (mj. jako členka souboru Grunik) objevila i na obou loňských albech. Společně zpívají jak vybrané písně z alba Beskydská odysea, tak novinky, z nichž by mělo vzniknout Friedlovo nové autorské album.

Některé z těchto písní, včetně například úplně nové skladby inspirované starozákonní Písní písní, zahraje duo živě v našem studiu.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web