Novinky vydavatelství Indies Happy Trails: podzim 2020

Novinky vydavatelství Indies Happy Trails: podzim 2020
20. října 2020 Folk, Aktuality, Blues, World music Autor: Milan Tesař

Jaromír Kratochvíl z vydavatelství Indies Happy Trails představí v pořadu Jak se vám líbí své podzimní novinky. Uslyšíte projekt Tiché lodi, skupinu Flair, slovenského bluesového varhaníka Petra Koreně nebo Jiřího Vondráka, který vydal bilanční dvojalbum Best of 66. Premiéra ve středu 21. října 2020, poté v audioarchivu.

Brněnský spisovatel, dramatik, režisér a písničkář Jiří Vondrák se letos dožívá 66 let. K jeho jubileu vydává vydavatelství Indies Happy Trails bilanční 2CD Best of 66. Najdeme na něm jak Vondrákovy sólově šansony, tak nahrávky se skupinami Vondrák–Bodlák–Polák, VKV nebo Bowle.

Nové CD skupiny Flair se jmenuje Kapka ke kapce a obsahuje především autorský repertoár. Většinu písní složil vedoucí souboru Jan Rokyta, jedna pochází z dílny Mariana Friedla. Autorkou většiny textů je zpěvačka Klára Blažková.

Slovenský varhaník Peter Koreň se svým Root’s Bandem natočil album The Hammond Time Delayed. Peter Koreň se na slovenské scéně pohybuje od 60. let. Spolupracoval s Petrem Lipou, Jožo Barinou nebo Dežo Ursinym. Na novém albu zpívá většinu písní další významný slovenský bluesman Juraj Turtev.

Tiché lodi je autorský projekt v Brně žijícího písničkáře Reného Müllera. Na prvním albu Časy vody hrál ještě s hostem, bývalým spoluhráčem ze skupiny Hynkovy zámky. Novinku Mezi námi už natočil zcela sám.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web