Novinky vydavatelství Indies Happy Trails: podzim 2020

Novinky vydavatelství Indies Happy Trails: podzim 2020
20. října 2020 Folk, Aktuality, Blues, World music Autor: Milan Tesař

Jaromír Kratochvíl z vydavatelství Indies Happy Trails představí v pořadu Jak se vám líbí své podzimní novinky. Uslyšíte projekt Tiché lodi, skupinu Flair, slovenského bluesového varhaníka Petra Koreně nebo Jiřího Vondráka, který vydal bilanční dvojalbum Best of 66. Premiéra ve středu 21. října 2020, poté v audioarchivu.

Brněnský spisovatel, dramatik, režisér a písničkář Jiří Vondrák se letos dožívá 66 let. K jeho jubileu vydává vydavatelství Indies Happy Trails bilanční 2CD Best of 66. Najdeme na něm jak Vondrákovy sólově šansony, tak nahrávky se skupinami Vondrák–Bodlák–Polák, VKV nebo Bowle.

Nové CD skupiny Flair se jmenuje Kapka ke kapce a obsahuje především autorský repertoár. Většinu písní složil vedoucí souboru Jan Rokyta, jedna pochází z dílny Mariana Friedla. Autorkou většiny textů je zpěvačka Klára Blažková.

Slovenský varhaník Peter Koreň se svým Root’s Bandem natočil album The Hammond Time Delayed. Peter Koreň se na slovenské scéně pohybuje od 60. let. Spolupracoval s Petrem Lipou, Jožo Barinou nebo Dežo Ursinym. Na novém albu zpívá většinu písní další významný slovenský bluesman Juraj Turtev.

Tiché lodi je autorský projekt v Brně žijícího písničkáře Reného Müllera. Na prvním albu Časy vody hrál ještě s hostem, bývalým spoluhráčem ze skupiny Hynkovy zámky. Novinku Mezi námi už natočil zcela sám.

Rozhovor s akordeonistou Jure Torim

Tori-Jure_zoom-rozhovorPoslechněte si rozhovor se slovinským akordeonistou Jure Torim.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Turecka

alkan-duygu_mygardensObjevte s námi krásu a pestrost turecké hudby.

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web