Blues na Proglasu

Blues se v našem vysílání objevuje nepravidelně, ale často v rámci různých pořadů. Sledujeme pro vás pravidelně dění na našem největším festivalu tohotožánru, Blues Alive v Šumperku. Pravidelně se scházíme s Ľubošem Beňou z portálu www.bluesmusic.sk

Vyhlášení Blues Aperitivu 2023

Vyhlášení Blues Aperitivu 2023

19. ledna 2023, 10:30

V sobotu 15. dubna 2023 se v Domě kultury Šumperk uskuteční již 24. ročník oblíbené mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Už nyní mohou bluesové kapely zkusit své štěstí a zaslat svou přihlášku do této prestižní soutěže.

Perseidy Jana Spáleného

Perseidy Jana Spáleného

7. listopadu 2022, 09:54

Jan Spálený se skupinou ASPM vydal po čtyřech letech nové studiové album. Nazval je Perseidy. Písně z něj už můžete slýchat v našem vysílání.

Anthony Geraci: Klidně zítra natočím nové album

Anthony Geraci: Klidně zítra natočím nové album

4. listopadu 2022, 13:01

Americký pianista, skladatel a zpěvák Anthony Geraci hrál s mnoha bluesovými osobnostmi, jako mladý předskakoval Muddymu Watersovi, později jako sideman doprovázel Huberta Sumlina, Juniora Wellse, Otise Rushe nebo Memphise Slima. Ve čtvrtek 17. listopadu 2022 vystoupí v Šumperku na festivalu Blues Alive. V pondělí 14. listopadu bude na dálku hostem našeho pořadu Jak se vám líbí.

Bluesoví Steven’s vydávají první album

Bluesoví Steven’s vydávají první album

23. října 2022, 19:07

Skupina Steven’s, jeden z letošních vítězů mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, vydává své první album. Rozhovor připravujeme na leden, mezitím Steven’s vystoupí v listopadu v Šumperku na festivalu Blues Alive, kde skupina album oficiálně představí.

Muddy Gurdy: Souzvuk kytary s niněrou má sílu!

Muddy Gurdy: Souzvuk kytary s niněrou má sílu!

14. října 2022, 23:59

Na festival Blues Alive do Šumperka přijede 19. listopadu 2022 francouzské trio Muddy Hurdy. Sestavu tvoří bubeník Marco Glomeau, hráč na niněru Gilles Chabenat a zpěvačka a kytaristka Tia Gouttebel. Rozhovor s ní si můžete poslechnout v pořadu Jak se vám líbí 2. listopadu.

Třikrát z Proglasu: skotský písničkář Mark Mulholland

Třikrát z Proglasu: skotský písničkář Mark Mulholland

29. září 2022, 23:22

V pátek 30. září 2022 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme skotského písničkáře Marka Mulhollanda a jeho album Revolutions Go In Circles.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

19. září 2022, 16:14

V týdeníku Slyšte, lidé! vás tentokrát pozveme na hudební výlet na Slovensko. Budeme se věnovat různým žánrům – hudbě elektronické, vokální, jazzu, rocku, folku, folkloru, blues i alternativnímu popu. Představíme si například zpěvačku Macu a její Kapelu roka, skladatele a hudebníka Ivo Šillera nebo saxofonistu a skladatele Erika Rothensteina. Těšit se můžete také na Sisu Michalidesovou, Júlia Fujaka, Nanyho Hudáka nebo na Spevácky kolektív Lucie Turiničovej.

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

15. září 2022, 21:09

Na podzimní koncerty do brněnského klubu Stará Pekárna budeme zvát s jeho dramaturgem Tomášem Kytnarem. Konkrétně vás pozveme na oslavu 23. narozenin Staré Pekárny, na brněnský klubový festival Batch nebo na koncert běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského.

Steve „Big Man” Clayton Duo živě ze studia

Steve „Big Man” Clayton Duo živě ze studia

9. září 2022, 18:36

Anglický bluesový pianista Steve „Big Man” Clayton vystoupí v našem studiu živě v duu s bubeníkem Tomášem Bobrovniczkým, který u nás už několikrát hrál mj. s kapelou své ženy Petry Börnerové. Premiéra v pondělí 19. září 2022.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Polska 2022

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Polska 2022

6. července 2022, 07:57

V týdeníku Slyšte, lidé! vás pozveme na hudební výlet do Polska. Představíme si například společný projekt tria Bastarda a Sboru Univerzity SWPS, instrumentální bluesovou kapelu Polski Piach nebo koncertní nahrávku i u nás známého soubor Orkiestra Św. Mikołaja. Píseň minoritního semitského národa Karaitů nám zahraje Karolina Cicha a představíme si i album Rakieta! skupiny Tęgie chłopy, které zvítězilo v anketě Folkowy Fonogram Roku 2021.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web