Blues na Proglasu

Blues je sice žánr menšinový, avšak ve vysílání Proglasu má své místo i svou tradici. Pravidelně se například věnujeme dění v brněnském klubu Stará Pekárna, zaslíbenému místu českých bluesmanů. Zajímá nás podzimní mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku i stránka o českém blues CzechBlues.com.

Ve vysílání Proglasu se profily bluesových muzikantů objevují nepravidelně. Blues se také střídá s jazzem v nočních půlhodinách ve středu od 0.30 a v sobotu od 0.05.

Konvolut Vlastimila Třešňáka

Konvolut Vlastimila Třešňáka

16. února 2017

Písničkář Vlastimil Třešňák se svým Temporary Quintetem právě vydal nové album s názvem Konvolut.

Výsledky Bluesové ankety 2017

Výsledky Bluesové ankety 2017

12. února 2017

Náš spřátelený web BluesMusic.sk zveřejnil výsledky své výroční bluesové ankety. Má vročení 2017, ale mapuje především slovenskou scénu v uplynulém roce.

Kolem se toč - 1048. kolo

12. února 2017
The Weathermakers nahráli EP Dnes!

The Weathermakers nahráli EP Dnes!

8. února 2017

Brněnská bluesová skupina The Weathermakers nadělila svým fanouškům novinku, EP desku s názvem Dnes! Obsahuje čtyři písně s texty v češtině. Představí ji 24. února v divadelním studiu Paradox v Brně.

Khalif Wailin’ Walter: Mám rád, když moje kytara zpívá

Khalif Wailin’ Walter: Mám rád, když moje kytara zpívá

6. února 2017

Amerického bluesového kytaristu Khalifa Wailin’ Waltera jsme si v pořadu Jak se vám líbí představili v roce 2014. Nyní jsme si jej k mikrofonu pozvali znovu, a to proto, aby nám představil svůj nový projekt. Pod lehce pozměněným názvem K Walters natočil akustické album Man, Mic, Guitar a právě jemu se v pořadu budeme věnovat především. Poslouchejte v pátek 10. února 2017 od 19.15. A část rozhovoru si můžete přečíst zde.

The Amplified Acoustic Band:  Now. Here. This. (recenze CD)

The Amplified Acoustic Band:  Now. Here. This. (recenze CD)

3. února 2017

The Amplified Acoustic Band je skupina, ve které se sešli tři zkušení čeští hudebníci – kytarista Radek Hlávka, kontrabasistka Svatka Štěpánková a bubeník Martin Petrásek – s anglickým písničkářem Jamiem Marshallem. Přečtěte si naši recenzi jejich CD Now. Here. This.

Návrat časopisu Crossroads

Návrat časopisu Crossroads

31. ledna 2017

Po více než čtyřech letech se vrací český hudební časopis Crossroads, věnovaný blues a příbuzným žánrům. Bude vycházet čtvrtletně a bude ke stažení zdarma do mobilních telefonů a dalších elektronických zařízení. První číslo má vyjít na konci března 2017, rozhovor s šéfredaktorem Ondřejem Bezrem vám přineseme 14. března v 19.15.

John Mayall: Trio mi nabízí více svobody

John Mayall: Trio mi nabízí více svobody

28. ledna 2017

Ve čtvrtek 2. února 2017 v 19.15 odvysíláme telefonický rozhovor s legendárním britským bluesmanem Johnem Mayallem, jehož kapelou od 60. let prošla spousta klíčovým hráčů včetně Erica Claptona nebo Petera Greena. Mayall, který momentálně hraje v triu s baskytaristou Gregem Rzabem a s bubeníkem Jayem Davenportem, vystoupí 2. března v Praze v Divadle Archa. Představí mimo jiné písně ze svého nového alba Talk About That, které vyšlo 27. ledna.

Slam Allen: Chci, aby mí posluchači byli šťastni

Slam Allen: Chci, aby mí posluchači byli šťastni

25. ledna 2017

Afroamerický zpěvák a kytarista Slam Allen byl v listopadu 2016 jednou z hvězd festivalu Blues Alive. Pořad, který jsme s ním natočili, vám nabídneme 7. dubna 2017, ale už nyní si část rozhovoru můžete přečíst.

John Mayall – chystáme telefonický rozhovor

John Mayall – chystáme telefonický rozhovor

23. ledna 2017

Legendární britský bluesový hudebník John Mayall vystoupí 2. března 2017 v Praze. Při té příležitosti s ním chystáme telefonický rozhovor, který vám nabídneme ve čtvrtek 2. února od 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Beránci a vlci

IMG_3434Marian Friedl s Jitkou Šuranskou chystají album Beránci a vlci s účastí čtyř kapel různých žánrů.

Regiony

Regiony

Jazz Jaro 2017

temowo_musicV Brně probíhá festival Jazz Jaro 2017.

Hudební události roku 2016 – 1. díl

epydemye_kotlina Kotlina se stala albem roku. Skety nominovány na ceny CARA. Zemřel David Bowie. A další hudební události roku 2016.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music