Blues na Proglasu

Blues se v našem vysílání objevuje nepravidelně, ale často v rámci různých pořadů. Sledujeme pro vás pravidelně dění na našem největším festivalu tohotožánru, Blues Alive v Šumperku. Pravidelně se scházíme s Ľubošem Beňou z portálu www.bluesmusic.sk

Třikrát z Proglasu: skotský písničkář Mark Mulholland

Třikrát z Proglasu: skotský písničkář Mark Mulholland

29. září 2022, 23:22

V pátek 30. září 2022 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme skotského písničkáře Marka Mulhollanda a jeho album Revolutions Go In Circles.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Slovensko

19. září 2022, 16:14

V týdeníku Slyšte, lidé! vás tentokrát pozveme na hudební výlet na Slovensko. Budeme se věnovat různým žánrům – hudbě elektronické, vokální, jazzu, rocku, folku, folkloru, blues i alternativnímu popu. Představíme si například zpěvačku Macu a její Kapelu roka, skladatele a hudebníka Ivo Šillera nebo saxofonistu a skladatele Erika Rothensteina. Těšit se můžete také na Sisu Michalidesovou, Júlia Fujaka, Nanyho Hudáka nebo na Spevácky kolektív Lucie Turiničovej.

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

Klub Stará Pekárna na podzim 2022

15. září 2022, 21:09

Na podzimní koncerty do brněnského klubu Stará Pekárna budeme zvát s jeho dramaturgem Tomášem Kytnarem. Konkrétně vás pozveme na oslavu 23. narozenin Staré Pekárny, na brněnský klubový festival Batch nebo na koncert běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského.

Steve „Big Man” Clayton Duo živě ze studia

Steve „Big Man” Clayton Duo živě ze studia

9. září 2022, 18:36

Anglický bluesový pianista Steve „Big Man” Clayton vystoupí v našem studiu živě v duu s bubeníkem Tomášem Bobrovniczkým, který u nás už několikrát hrál mj. s kapelou své ženy Petry Börnerové. Premiéra v pondělí 19. září 2022.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Polska 2022

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Polska 2022

6. července 2022, 07:57

V týdeníku Slyšte, lidé! vás pozveme na hudební výlet do Polska. Představíme si například společný projekt tria Bastarda a Sboru Univerzity SWPS, instrumentální bluesovou kapelu Polski Piach nebo koncertní nahrávku i u nás známého soubor Orkiestra Św. Mikołaja. Píseň minoritního semitského národa Karaitů nám zahraje Karolina Cicha a představíme si i album Rakieta! skupiny Tęgie chłopy, které zvítězilo v anketě Folkowy Fonogram Roku 2021.

Čtyřicátý Valašský špalíček

Čtyřicátý Valašský špalíček

30. května 2022, 23:43

Už 40. ročník festivalu Valašský špalíček se uskuteční ve Valašském Meziříčí ve dnech 22.–25. června 2022. Jeden z nejstarších festivalů v republice nabídne v průběhu čtyř dnů na čtyři desítky umělců a hudebníků ze všech koutů světa, jež spojuje kvalitní hudba 60. a 70. let, jakožto i současná tvorba navazující na počátky big beatu. Společnost jim dělají žánry blues a folk.

Muddy Gurdy z Francie přijedou na Blues Alive

Muddy Gurdy z Francie přijedou na Blues Alive

23. května 2022, 20:08

Francouzská bluesová skupina Muddy Gurdy vystoupí v listopadu 2022 v Šumperku na festivalu Blues Alive. Její album Homecoming si představíme ve čtvrtek 26. května v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu.

Petra Börnerová Trio živě z Koncertního studia

Petra Börnerová Trio živě z Koncertního studia

11. května 2022, 20:49

Petra Börnerová Trio je rodinná kapela ze severních Čech. Zpěvačku Petru Börnerovou na kytaru doprovází její manžel Tomáš Bobrovniczký, na bicí hraje jejich syn, Tomáš junior. Bluesová skupina, která má zkušenosti i ze zahraničních pódií, zahraje živě v našem Koncertním studiu. Trio vystoupí v našem studiu 12. května 2022. Sledujte i na YouTube kanálu Proglasu.

The Weathermakers vydali album natočené v Proglasu

The Weathermakers vydali album natočené v Proglasu

1. května 2022, 13:30

V prosinci 2021 nahrála skupina The Weathermakers v Koncertním studiu Proglasu své nové album. Vyšlo v dubnu 2022 a kapela je oficiálně představí 6. května klubu Music Lab v Brně. Z archivu si můžete poslechnout rozhovor, který s členy kapely vedl v den vydání CD Jannis Moras.

Výsledky soutěže Blues Aperitiv 2022

Výsledky soutěže Blues Aperitiv 2022

26. dubna 2022, 07:07

V sobotu 23. dubna 2022 se v Domě kultury v Šumperku uskutečnil 23. ročník soutěžní přehlídky Blues Aperitiv, která je součástí mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive. Koncertního finále se zúčastnilo šest kapel z Česka a Polska. Členem tříčlenné mezinárodní poroty byl redaktor Proglasu Milan Tesař.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web