Blues na Proglasu

Blues se v našem vysílání objevuje nepravidelně, ale často v rámci různých pořadů. Sledujeme pro vás pravidelně dění na našem největším festivalu tohotožánru, Blues Alive v Šumperku. Pravidelně se scházíme s Ľubošem Beňou z portálu www.bluesmusic.sk

Finále Blues Aperitivu 2023

Finále Blues Aperitivu 2023

31. března 2023, 23:40

Sedm finalistů z Česka, Slovenska a Polska se letos představí v soutěži Blues Aperitiv v Šumperku. Koná se 15. dubna 2023 a v porotě zasedne opět i redaktor Proglasu Milan Tesař.

Andrzej Matysik: Pozvánka na svátek blues do Polska

Andrzej Matysik: Pozvánka na svátek blues do Polska

7. března 2023, 22:10

European Blues Challenge je celoevropská soutěž bluesových kapel, která se koná každý rok v jiné zemi. Letos, od 1. do 3. června, bude poprvé probíhat v Polsku, a sice v Chořově, nedaleko od našich hranic. O historii akce bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit a do Chořova vás pozve Andrzej Matysik, organizátor letošního ročníku soutěže a šéfredaktor časopisu Twój Blues.

BlueSonety: MonomooN

BlueSonety: MonomooN

7. března 2023, 09:42

Klavírista, klávesista, skladatel, improvizátor, hudební pedagog a ředitel ZUŠ v Bruntále Vašek Kramář představí svou novou autorskou desku zhudebněné poezie nazvanou MonomooN, která po pěti letech navazuje na album BlueSonety I.

Čaj do páté - Křižovatky: Kytarový univerzál Josef Štěpánek

Čaj do páté - Křižovatky: Kytarový univerzál Josef Štěpánek

2. března 2023, 15:09

Další Čaj do páté v pravidelném čase ve čtvrtek od 16 hodin vám nabízí potrét další nenápadné, a přitom jedinečné muzikantské osobnosti, Nepravidelný občasník Křižovatky/Crossroads  a v jeho rámci volné pokračování seriálu Hudebníci v pozadí (profesionálové pro ně používají označení „sidemen“) vám nabídne stručný, tudíž neúplný, ale přesto velice pestrý hudební profil Josefa Štěpánka - muzikanta rozkročeného přes neuvěřitelnou šíři hudebních stylů, které nejen hraje, ale i respektuje a prožívá. Navíc ovládá neskutečně rozsáhlou a barevnou paletu strunných nástrojů - elektrickými, akustickými a rezofonickými kytarami počínaje přes mandolíny, banja, ukulele až k pedal steel guitar.

Jak se vám líbí: Vzpomínka na písničkáře Miloše Janouška

Jak se vám líbí: Vzpomínka na písničkáře Miloše Janouška

15. února 2023, 13:41

V neděli 12. února 2023 zemřel náhle ve věku 70 let slovenský písničkář, publicista a spisovatel, člen folkové skupiny Jednofázové kvasenie Miloš Janoušek. V lednu ještě se svými kolegy z kapely Karlem Svozilem a Dušanem Valúchem navštívil Proglas a natočili s Jannisem Morasem jedno vydání pořadu Jak se vám líbí. Pořad vám nabídneme v pondělí 20. února v 19.15.

Vyhlášení Blues Aperitivu 2023

Vyhlášení Blues Aperitivu 2023

19. ledna 2023, 10:30

V sobotu 15. dubna 2023 se v Domě kultury Šumperk uskuteční již 24. ročník oblíbené mezinárodní soutěže Blues Aperitiv. Už nyní mohou bluesové kapely zkusit své štěstí a zaslat svou přihlášku do této prestižní soutěže.

Perseidy Jana Spáleného

Perseidy Jana Spáleného

7. listopadu 2022, 09:54

Jan Spálený se skupinou ASPM vydal po čtyřech letech nové studiové album. Nazval je Perseidy. Písně z něj už můžete slýchat v našem vysílání.

Anthony Geraci: Klidně zítra natočím nové album

Anthony Geraci: Klidně zítra natočím nové album

4. listopadu 2022, 13:01

Americký pianista, skladatel a zpěvák Anthony Geraci hrál s mnoha bluesovými osobnostmi, jako mladý předskakoval Muddymu Watersovi, později jako sideman doprovázel Huberta Sumlina, Juniora Wellse, Otise Rushe nebo Memphise Slima. Ve čtvrtek 17. listopadu 2022 vystoupí v Šumperku na festivalu Blues Alive. V pondělí 14. listopadu bude na dálku hostem našeho pořadu Jak se vám líbí.

Bluesoví Steven’s vydávají první album

Bluesoví Steven’s vydávají první album

23. října 2022, 19:07

Skupina Steven’s, jeden z letošních vítězů mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, vydává své první album. Rozhovor připravujeme na leden, mezitím Steven’s vystoupí v listopadu v Šumperku na festivalu Blues Alive, kde skupina album oficiálně představí.

Muddy Gurdy: Souzvuk kytary s niněrou má sílu!

Muddy Gurdy: Souzvuk kytary s niněrou má sílu!

14. října 2022, 23:59

Na festival Blues Alive do Šumperka přijede 19. listopadu 2022 francouzské trio Muddy Hurdy. Sestavu tvoří bubeník Marco Glomeau, hráč na niněru Gilles Chabenat a zpěvačka a kytaristka Tia Gouttebel. Rozhovor s ní si můžete poslechnout v pořadu Jak se vám líbí 2. listopadu.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web