Jazz (nejen) na Proglasu

Ve vysílání Proglasu najdete jazz nepravidelně v různých pořadech (Třikrát z Proglasu, Jak se vám líbí apod.). Kromě toho pro vás vždy v sobotu krátce po půlnoci chystáme jazzovou půlhodinu. Pořad Noční bdění s jazzem poslouchejte ve středu kolem půl jedné v noci. A půlhodinový Jazzový podvečer laďte každý druhý, čtvrtý a pátý pátek v měsíci od 17.25.

Na tomto místě hledejte články o všech variantách jazzu: od jazzu tradičního až po jeho nejmodernější odrůdy a fúze s dalšími žánry. Další informace najdete o jazzu hledejte na stránkách České jazzové společnosti nebo na portálu JazzPort.cz.

Luboš Soukup Quartet + Lionel Loueke: Země (recenze CD)

Luboš Soukup Quartet + Lionel Loueke: Země (recenze CD)

17. července 2018, 18:26

Saxofonista Luboš Soukup si na své nejnovější album Země přizval beninského kytaristu Lionela Louekeho. Poslechněte si z archivu náš rozhovor s Lubošem a přečtěte si naši recenzi alba, které bylo nominováno na cenu Anděl.

Slyšte, lidé! – Semafor porevoluční

Slyšte, lidé! – Semafor porevoluční

16. července 2018, 10:00

U Supraphonu vyšel box 11 CD, která představují písně a scénky z 33 porevolučních her divadla Semafor. Celkově se jedná o téměř 12 hodin materiálu. Hodinový výběr z této kolekce vám představíme v týdeníku Slyšte, lidé! s premiérou 21. července 2018. Poté si pořad můžete poslechnout z našeho audioarchivu.

Przemek Kleczkowski: Time (recenze CD)

Przemek Kleczkowski: Time (recenze CD)

3. července 2018, 18:46

Košické vydavatelství Hevhetia se mimo jiné soustavně věnuje polské jazzové scéně. Jedním z nejzajímavějších titulů z poslední době je album Time zpěváka Przemka Kleczkowského.

Slyšte, lidé! – Hudební tváře Doroty Barové

Slyšte, lidé! – Hudební tváře Doroty Barové

30. června 2018, 13:31

Dvanáct písní a každou od jiné kapely nebo projektu vám nabídneme v týdeníku Slyšte, lidé! Všechny bude spojovat jméno zpěvačky, violoncellistky a autorky Doroty Barové. V pořadu Hudební tváře Doroty Barové uslyšíte například novou skupinu Tugriky, kapely Baterky, Vertigo, duo DoMa Ensemble, Tara Fuki nebo skupinu Bellevue. Po odvysílání premiéry poslouchejte z audioarchivu.

Folkové prázdniny: Perkuse a hlasy nad Oslavou

Folkové prázdniny: Perkuse a hlasy nad Oslavou

29. června 2018, 13:51

Na projekty z minulých let jako Struny nad Oslavou, Tři hlasy nebo Tři niněry naváže na Folkových prázdninách 2018 koncert Perkuse a hlasy nad Oslavou. O tomto a dalších mimořádných projektech festivalu v Náměšti nad Oslavou budeme hovořit s jeho dramaturgem Michalem Schmidtem 9. července od 19.15.

Otázky Kurta Ellinga

Otázky Kurta Ellinga

27. června 2018, 07:27

Americký jazzový zpěvák Kurt Elling vydal nové album s názvem Questions. Představíme si je v pořadu Jazzový podvečer v pátek 6. července 2018 od 17.25.

Sbor Čhavorenge s Idou Kelarovou

Sbor Čhavorenge s Idou Kelarovou

13. června 2018, 07:47

Zpěvačka Ida Kelarová vede už řadu let dětský sbor Čhavorenge. Nyní s ním natočila album Hej Romale, na kterém děti doprovází jazzové trio a v některých skladbách také Česká filharmonie. Rozhovor s Idou Kelarovou připravujeme na 8. sprna.

Hugh Coltman v pořadu Třikrát z Proglasu

Hugh Coltman v pořadu Třikrát z Proglasu

6. června 2018, 14:42

Ve čtvrtek 7. června 2018 v 7.45 si v pořadu Třikrát z Proglasu představíme anglického zpěváka Hugha Coltmana a jeho album Who’s Happy? Těšit se můžete na směs jazzu a blues.

Slyšte, lidé! – Hudební knihovnička 2018

Slyšte, lidé! – Hudební knihovnička 2018

31. května 2018, 13:11

Po půl roce vás v rámci týdeníku Slyšte, lidé! pozveme do pomyslné hudební knihovny. Listovat budeme novými knihami o hudbě i knihami, které napsali hudebníci. Řeč bude o odborných pojednáních, o rozhovorech, o memoárech i o sbírkách poezie. V pořadu Hudební knihovnička 2018 vám budou hrát a zpívat například Květy, Marcel Kříž, Flamengo, Marián Varga, SHQ nebo Matěj Ptaszek. Premiéra v sobotu 2. června, kdykoli později k poslechu v audioarchivu.

Slyšte, lidé! – Sólo pro saxofon

Slyšte, lidé! – Sólo pro saxofon

25. května 2018, 16:14

V dalším vydání pořadu Slyšte, lidé! se budeme věnovat aktuálním nahrávkám českých i zahraničních saxofonistů. Žánrový rozptyl bude sahat od uhlazené hudby Magdaleny Chovancové a skupiny Threestyle až po volnou improvizaci Radima Hanouska. Uslyšíte také mladého anglického hráče Alexandera Bonea, velký objev na americké scéně Kamasiho Washingtona nebo Donnyho McCaslina, který se proslavil jako spoluhráč Davida Bowieho na jeho posledním albu Blackstar. Premiéra 26. května 2018, později si pořad můžete pustit z našeho audioarchivu.

Někdo to rád elektronické 4

floex_john-doePusťte si z archivu 4. díl cyklu Někdo to rád elektronické.

Regiony

Regiony

Perkuse a hlasy v Náměšti

11kytaraSoučástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou bude koncert Perkuse a hlasy.

Ida Kelarová a Čhavorenge

čhavorenge_hejRomaleRozhovor s Idou Kelarovou o dětském romském sboru Čhavorenge uvedeme v srpnu.

Témata Jak se vám líbí

boskovice_hradPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music