Jazz (nejen) na Proglasu

Ve vysílání Proglasu najdete jazz nepravidelně v různých pořadech (Třikrát z Proglasu, Jak se vám líbí apod.). Kromě toho pro vás vždy v sobotu krátce po půlnoci chystáme jazzovou půlhodinu. Pořad Noční bdění s jazzem poslouchejte ve středu kolem půl jedné v noci. A půlhodinový Jazzový podvečer laďte každý druhý, čtvrtý a pátý pátek v měsíci od 17.25.

Na tomto místě hledejte články o všech variantách jazzu: od jazzu tradičního až po jeho nejmodernější odrůdy a fúze s dalšími žánry. Další informace najdete o jazzu hledejte na stránkách České jazzové společnosti nebo na portálu JazzPort.cz.

Cotatcha Orchestra na turné s nizozemským trombonistou

Cotatcha Orchestra na turné s nizozemským trombonistou

21. září 2018, 06:49

Český big band Cotatcha Orchestra se chystá na realizaci hlavního projektu sezóny. Před sebou má sérii tří koncertů s exkluzivním hostem, nizozemským trombonistou Iljou Reijngoudem.

Andrzej Serafin – stroj, který hraje a doprovází

Andrzej Serafin – stroj, který hraje a doprovází

20. září 2018, 23:02

Andrzej Serafin je polský hráč na vibrafon, kterého můžete znát například ze skupiny Los Agentos. V pořadu Jak se vám líbí nám představil své aktuální sólové album Vibes. Hovořil o tom, jak jej inspirují sny nebo hudba Bély Bartóka. Prozradil, jestli je pro něj náročnější hra na vibrafon, nebo klávesové nástroje. A hovořil také o svém připravovaném projektu, ve kterém chce propojit klasickou polskou literaturu a blues. Poslouchejte v archivu a část rozhovoru si můžete také přečíst.

Jak se vám líbí: Stano Palúch a skupina Bashavel

Jak se vám líbí: Stano Palúch a skupina Bashavel

19. září 2018, 23:37

Slovenská skupina Bashavel obdržela v roce 2018 prestižní cenu Radio_Head Award v žánrové kategorii Jazz. Kapela, která vznikla fúzí dvou trií se společným kontrabasistou Róbertem Raganem, hraje hudbu na pomezí akustického jazzu a folkloru. Více o její historii i o způsobu práce prozradí v pořadu Jak se vám líbí houslista Stano Palúch. Premiéru vysíláme 24. září 2018, později můžete poslouchat z audioarchivu.

Pavel Wlosok s albem Storyteller

Pavel Wlosok s albem Storyteller

18. září 2018, 22:52

Letos na jaře se v rámci festivalu JazzFestBrno představil původem český pianista Pavel Wlosok společně s americkým saxofonistou Rickem Margitzou. Spolu natočili také CD s názvem Storyteller. Budeme se mu věnovat v sobotu 22. září v noční jazzové půlhodince.

Trylobity na českém turné

Trylobity na českém turné

17. září 2018, 23:42

V říjnu 2018 přijíždí na krátké české turné polská jazzová skupina Trylobity. Představíme si ji v pořadu Třikrát z Proglasu v úterý 18. září odpoledne.

Jak se vám líbí: Darek Neumann představí svět, který zná

Jak se vám líbí: Darek Neumann představí svět, který zná

11. září 2018, 16:24

Svět, který znám. To je název alba, na kterém brněnský zpěvák a hráč na foukací harmoniku Darek Neumann zpívá světové standardy s novými texty Ester Kočičkové. Rozhovors Darkem Neumannem uvedeme v pořadu Jak se vám líbí 17. září 2018.

Rakouské trio Prim vystoupí v Brně

Rakouské trio Prim vystoupí v Brně

5. září 2018, 22:57

Ve středu 26. září vystoupí v klubu Stará Pekárna v Brně rakouské jazzové trio Prim. Koncert je součástí cyklu Jazz Brno 2018, na který vás pozveme v pořadu Jak se vám líbí 7. září v 19.15 v pořadu Jak se vám líbí.

Struny podzimu 2018 – hudba napříč žánry

Struny podzimu 2018 – hudba napříč žánry

17. srpna 2018, 14:42

Od 9. října do 10. listopadu 2018 bude v Praze probíhat festival Struny podzimu. Zvát vás na něj budeme s jeho uměleckým ředitelem Vilémem Spilkou ve středu 12. září v 16.00. Na programu bude vážná hudba, jazz, hiphop, folk i bluegrass.

Slyšte, lidé! – Pozvánky na koncerty, podzim 2018

Slyšte, lidé! – Pozvánky na koncerty, podzim 2018

16. srpna 2018, 17:45

V aktuálním vydání týdeníku Slyšte, lidé! vás budeme zvát na zajímavé koncerty a festivaly, které proběhnou během letošního podzimu. Budeme hovořit o festivalu Hlasy, který se koná na začátku září v Rožnově pod Radhoštěm. Do Prahy pozveme na koncerty irské skupiny Kodaline a britského zpěváka George Ezry a také na festival Struny podzimu. Budeme hovořit také o festivalu Blues Alive, který se v Šumperku uskuteční ve dnech 15.–17. listopadu. Premiéru vysíláme 18. srpna 2018, poté bude pořad k dispozici v audioarchivu.

Festival Hlasy 2018

Festival Hlasy 2018

14. srpna 2018, 22:54

"Akcent na hlas je v dramaturgii festivalu významný, protože je to v podstatě jediné měřítko, které je zásadní pro výběr interpretů," říká Pavel Trčka, který spolu s Honzou Petruželou pozve na první zářijovou sobotu na festival Hlasy do Rožnova pod Radhoštěm. Moderuje Radka Rozkovcová.