Jazz (nejen) na Proglasu

Ve vysílání Proglasu vysíláme jazz nepravidelně v různých pořadech: Třikrát z Proglasu, Jak se vám líbí, Slyšte, lidé! Pravidelně jej můžete slýchat v rámci půlhodinky Synkopy na kanapi (v neděli v 16.30) a v Nočním bdění (sobota od 0.05).

Hudební kompas: Dieter Ilg hraje Maurice Ravela

Hudební kompas: Dieter Ilg hraje Maurice Ravela

29. května 2023, 16:24

Hudební kompas nám v úterý 30. května 2023 odpoledne představí německého jazzového kontrabasistu Dietera Ilga a jeho album Ravel, které vyšlo v září 2022. Jak název napovídá, jedná se o úpravy děl francouzského skladatele Maurice Ravela. 

Hudební kompas: Zpěvačka Laila Biali

Hudební kompas: Zpěvačka Laila Biali

25. května 2023, 16:14

V pátek 26. května 2023 vychází album Your Request kanadské jazzové zpěvačky Laily Biali. Představíme si je v den vydání ve 14 hodin v Hudebním kompasu.

Jak se vám líbí – S Františkem Bálešem o albu Básne múzické

Jak se vám líbí – S Františkem Bálešem o albu Básne múzické

24. května 2023, 09:59

V pořadu Jak se vám líbí bude 25. května 2023 naším hostem slovenský pianista a skladatel František Báleš. Představíme si jeho album Básne múzické, které obsahuje zhudebněné básně různých slovenských básníků. 

Hudební kompas: Adriana Calcanhotto z Brazílie

Hudební kompas: Adriana Calcanhotto z Brazílie

22. května 2023, 13:51

V úterý 23. května 2023 si v ranním Hudebním kompasu představíme brazilskou zpěvačku Adrianu Calcanhotto a její nové album Errante.

Slyšte, lidé! – S Microscopem (nejen) do Katalánska 2023

Slyšte, lidé! – S Microscopem (nejen) do Katalánska 2023

19. května 2023, 17:15

Přibližně po roce se budeme v týdeníku Slyšte, lidé! věnovat produkci katalánského hudebního vydavatelství Microscopi. Představíme si mladé písničkáře a písničkářky, jazzové interprety i hráče na tradiční hudební nástroje, jako jsou katalánské dudy nebo tamburína čtvercového tvaru. Premiéra v sobotu 20. května 2023.

Hudební kompas: Skupina Glaise z Belgie

Hudební kompas: Skupina Glaise z Belgie

18. května 2023, 07:57

V pátek 19. května 2023 si v odpoledním vydání Hudebního kompasu představíme belgickou jazzovou skupinu Glaise a její album Le temps du geste.

Hudební kompas: Sheikhs Shikhats & B’net Chaabi

Hudební kompas: Sheikhs Shikhats & B’net Chaabi

13. května 2023, 14:12

Chaabi je výraz, který se používá pro populární hudbu z Maroka, která vznikla splynutím venkovské lidové a městské marocké hudby. Pod názvem Sheikhs Shikhats & B’net Chaabi funguje kapela, která sice působí v Belgii, ale ve svém čele má belgicko-marockou zpěvačku a z marocké hudby vychází. Představíme si ji v pondělí 15. května 2023 v odpoledním vydání Hudebního kompasu.

Čaj do páté - Křižovatky: Martin Novák - bubeník s respektem

Čaj do páté - Křižovatky: Martin Novák - bubeník s respektem

11. května 2023, 15:09

V dalším Čaji do páté  v nepravidelném občasníku Křižovatky/Crossroads  a v jeho rámci volného seriálu „Sidemen“ (o skvělých instrumentalistech i autorech, kteří se „ukrývají“ za frontmanem a přitom nenápadně dominují) vám Helena Bretfeldová představí nástin hudebního profilu výjimečného hráče na bicí, perkuse, ale i všestranného hudebního multiinstrumentalisty Martina Nováka. Můžete ho znát už z předchozích Křižovatek - spolupracuje totiž mimo jiných s Jaromírem Honzákem, Davidem Dorůžkou a s Petrem Ostrouchovem, nedávno se výrazně podepsal pod debutové CD písničkářky Marie Puttnerové. Nejznámější je asi jako člen hudební formace Robert Křesťan a Druhá tráva. O jedné z nejvýraznějších muzikantských osobnosti "v pozadí", pro kterou neexistují žánrové mantinely poslouchejte v Čaji do páté v premiéře ve čtvrtek 11. května od 16 hodin, v repríze o týden později (18. května) od 3 hodin nebo kdykoliv v našem Audioarchivu.

Hudební kompas: Deus Sax Machina ze Slovenska

Hudební kompas: Deus Sax Machina ze Slovenska

8. května 2023, 10:37

Ve státní svátek, 8. května 2023, si v odpoledním vydání Hudebního kompasu představíme album Pocta Arnoštu Coufalovi, které natočilo slovenské saxofonové kvarteto Deus Sax Machina. 

Slyšte, lidé! – Novinky vydavatelství ACT 2023

Slyšte, lidé! – Novinky vydavatelství ACT 2023

1. května 2023, 10:10

V týdeníku Slyšte, lidé! se tentokrát zaměříme na produkci německého hudebního vydavatelství ACT a konkrétně na tituly vydané od ledna do dubna 2023. ACT se věnuje především evropskému jazzu s přesahy k world music nebo ke klasické hudbě. Konkrétně se můžete těšit například na ukázky z nových alb německého bubeníka a skladatele Wolfganga Haffnera, francouzského violoncellisty Matthieua Saglia, švédského basisty Larse Danielssona nebo francouzského kytaristy vietnamského původu Nguyena Lê. Představíme si také mladé talenty jazzového piana a chybět nebudou ani zajímaví interpreti z Afriky. Premiéra 6. května 2023.

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web