Jazz (nejen) na Proglasu

Ve vysílání Proglasu vysíláme jazz nepravidelně v různých pořadech: Třikrát z Proglasu, Jak se vám líbí, Slyšte, lidé! Pravidelně jej můžete slýchat v rámci půlhodinky Synkopy na kanapi (v neděli v 16.30) a v Nočním bdění (sobota od 0.05).

Slyšte, lidé! – S Microscopem do Katalánska II.

Slyšte, lidé! – S Microscopem do Katalánska II.

16. ledna 2021, 23:15

Už podruhé – po necelém roce – se v pořaduu Slyšte, lidé! zaměříme na katalánskou hudební scénu a konkrétně na produkci hudebního vydavatelství Microscopi. Představíme si například trumpetistku Albu Caretu, vibrafonistu a bubeníka Joana Péreze-Villegase, projekt Companyia Minimíssima, houslistku Colomu Bertran nebo klarinetistku Martu Urzaiz. Premiéra 23. ledna 2021.

Saxofonista Mulo Francel a album plné historie

Saxofonista Mulo Francel a album plné historie

14. ledna 2021, 23:17

Německý saxofonista Mulo Francel vydal nové album Crossing Life Lines. Představíme si je v pátek 15. ledna 2021 v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Brazílie

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Brazílie

11. ledna 2021, 17:35

Brazílie, pátý největší stát světa, je také hudební velmocí. V pořadu Slyšte, lidé! si představíme některé současné brazilské umělce. Uslyšíte jednoho z průkopníků moderní brazilské hudby Toma Zé, instrumentální duo Lupa Santiago & Paulo Braga, mladou jazzovou pianistku Eloá Gonçalves, písničkáře Iana Lasserra, duo Serelepe, zpěvačku Céu nebo v Evropě působící mezinárodní skupinu Ayom, v jejímž čele stojí také brazilská zpěvačka. Premiéra 16. ledna 2021, poté v audioarchivu.

Atlas Maior: I v trpělivosti je krása

Atlas Maior: I v trpělivosti je krása

6. ledna 2021, 14:12

Atlas Maior je skupina z Texasu, která kombinuje prvky arabské a turecké hudby s jazzem. V jejím čele stojí hráči na saxofon a arabskou loutnu. Se saxofonistou Joshuou Thomsonem hovoříme o začátcích a vývoji skupiny, ale také o úplně nových dvou singlech, které skupiny Atlas Maior vydala společně s pákistánským zpěvákem Alim Pervezem Mehdim.

Nahui, saxofonové kvarteto z Mexika, v Třikrát z Proglasu

Nahui, saxofonové kvarteto z Mexika, v Třikrát z Proglasu

2. ledna 2021, 08:48

Pod názvem Nahui se skrývá saxofonové kvarteto z Mexika. Jeho album Coti Coti si představíme ve středu 6. ledna 2021 v ranní rubrice Třikrát z Proglasu.

Christmas with my Friends posedmé

Christmas with my Friends posedmé

23. prosince 2020, 23:39

Už posedmé se spojili jazzoví umělci z několika evropských zemí pod vedením švédského trombonisty Nilse Landgrena a natočili společně album vánočních písní. CD Christmas with my Friends VII. obsahuje čtrnáct písní ze čtrnácti zemí. Představíme si je ve dvou pořadech 26. prosince: v 0.05 v Nočním bdění a v 7.45 v mimořádném svátečním vydání rubriky Třikrát z Proglasu.

Třikrát z Proglasu: Quadro Nuevo

Třikrát z Proglasu: Quadro Nuevo

22. prosince 2020, 22:22

Ve středu 23. prosince 2020 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představímě německou instrumentální skupinu Quadro Nuevo a její nové album Mare.

Rajiv Jayaweera a jeho první newyorské album

Rajiv Jayaweera a jeho první newyorské album

21. prosince 2020, 22:32

Srílansko-americký jazzový bubeník Rajiv Jayaweera se na svém albu Pistils inspiruje mimo jiné přírodou – květinami a zvířaty – Srí Lanky. Vedle jazzových postupů pak používá i některé jihoasijské rytmické nástroje. Více se dozvíte v rozhovoru, který s ním vede Milan Tesař. Premiéra 23. prosince 2020 v 19.15. 

B-Side Band vydal studiovou nahrávku Jazzové mše

B-Side Band vydal studiovou nahrávku Jazzové mše

16. prosince 2020, 22:51

Naprosto zásadní skladba trumpetisty a skladatele Jaromíra Hniličky, Missa Jazz, se dočkala úplně první oficiální studiové nahrávky. Natočil ji brněnský big band B-Side Band pod vedením Josefa Buchty. Rozhovor o albu chystáme na leden 2021.

Žofie Kašparová představí The Peacock Tree

Žofie Kašparová představí The Peacock Tree

15. prosince 2020, 23:21

Česká flétnistka a skladatelka Žofie Kašparová letos vydala album Impressions se svou švédskou skupinou The Peacock Tree. Žofie bude naším hostem na telefonu v pondělí 21. prosince v pořadu Jak se vám líbí.

To nejlepší z hitparády WMCE

vahdatMahsa_EnlightenTo nejlepší z hitparády World Music Charts Europe v pořadu Slyšte, lidé!

Regiony

Regiony

Sedmé vánoční album evropských jazzmanů

christmas-with-my-friends-viiVyšlo sedmé album z řady Christmas with my Friends.

Rozhovor se skupinou Tęgie chłopy

tegie_chlopyPoslechněte si rozhovor s polskou skupinou Tęgie chłopy.

Krása v bodláčí Romana Dostála

dostal_krasa-v-bodlaciPoslechněte si rozhovor s Romanem Dostálem z Oborohu o jeho novém sólovém albu.

Hudba národnostních menšin Číny II.

folk-music-china-4Poslechněte si druhou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web