Hrajte, kapely!

Hrajte, kapely! Tématický hodinový pořad pro milovníky dechovky. Rozhovory, pozvánky a informace o novinkách v dechové hudbě naladíte ve čtvrtek za pět pět odpoledne (opakování následující čtvrtek ve 3.00). Opakujeme pořady Vladimíra Salčáka, pořady pro vás také připravuje Helena Hájková a Václav Hlaváček. Druhý čtvrtek v měsíci hrajeme na přání.

Jarní toulky s dechovkou

Jarní toulky s dechovkou

22. března 2017

Přijměte pozvání k malému nahlédnutí do předvelikonočního obřadního kalendáře našich předků. V pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 23. března 2017 tak dáme prostor vyprávění o jaru a nebudou chybět ani písně s jarní tématikou v podání moravských a českých dechových hudeb. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Z nových nahrávek českých kapel

Z nových nahrávek českých kapel

14. března 2017

V dalším díle pořadu Hrajte, kapely! si poslechneme nahrávky z CD českých kapel - Havlíčkobrodské 12, Řečické kapely – Městečko v kraji rybníků a Pardubické 6. Zajímavostí určitě je, že všechny kapely zařadily na svá CD nové písničky, které pro ně byly napsány. Ve čtvrtek 16. března 2017 za pět minut pět odpoledne se na slyšenou těší Václav Hlaváček.

Hrajeme na přání ve čtvrtek 9. března 2017

Hrajeme na přání ve čtvrtek 9. března 2017

6. března 2017

Za pět minut pět odpoledne v pořadu Hrajte, kapely! budeme hrát opět na vaše přání.

Portrét skladatele Jiřího Vrány

Portrét skladatele Jiřího Vrány

1. března 2017

„Život plný štěstí nebo nesnází, všechny naše cesty hudba provází. Jako úsměv mámy píseň umí hřát, jen si přej, ať s námi je tu napořád….“ V pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 2. března za pět minut pět odpoledne nabídneme portrét Jiřího Vrány u příležitosti jeho nedožitých 70. narozenin.

Vůně domova

Vůně domova

22. února 2017

„Všude dobře, doma nejlépe“, říká jedno české přísloví. Doma, domov, láska k domovu, to jsou témata dalšího dechovkového pořadu Hrajte, kapely! na vlnách Proglasu. Poslouchejte ve čtvrtek 23. února 2017 za pět minut pět odpoledne.

Vzpomínka na Karla Bělohoubka

Vzpomínka na Karla Bělohoubka

15. února 2017

V lednu jsme se rozloučili s Karlem Bělohoubkem, jednou z nejvýznamnějších osobností současné české dechové hudby, hudebním skladatelem a bývalým šéfdirigentem Ústřední hudby AČR, která se pod jeho vedením stala jedním z nejlepších dechových orchestrů na světě. Poslouchejte pořad Hrajte, kapely! ve čtvrtek 16. února 2017 od 16.55.

Hrajeme na přání ve čtvrtek 9. února 2017

Hrajeme na přání ve čtvrtek 9. února 2017

8. února 2017

Za pět minut pět odpoledne v pořadu Hrajte, kapely! budeme hrát opět na vaše přání.

Ples nebo bál?

Ples nebo bál?

1. února 2017

Ať už plesová sezóna končí či začíná, pojďme nahlédnout do její historie. Víte, že se první veřejný český bál konal v Praze roku 1840? Co se na něm tančilo? A v jakých šatech? Nahlédněme v pořadu Hrajte, kapely! do historie bálů a plesových melodií. Poslouchejte ve čtvrtek 2. února 2017 za pět minut pět odpoledne.

Dvacet let s Vysočinkou

Dvacet let s Vysočinkou

25. ledna 2017

Kapela mnoha tváří, nejmenší profesionální dechovka na Vysočině slaví v roce 2017 kulaté výročí své činnosti. Během svého působení získala několik cen z prestižních soutěží v oblasti dechové hudby. Seznámit se s ní můžete v pořadu Hrajte, kapely ve čtvrtek 26. ledna 2017 za pět minut pět odpoledne.

POŠUMAVSKÝ VĚNEČEK - Český národní ples

POŠUMAVSKÝ VĚNEČEK - Český národní ples

18. ledna 2017

Tuto velkolepou, ryze českou národní slavnost, pořádá 81 let Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví - Psohlavci v Praze. Autor pořadu Václav Hlaváček si do studia pozval předsedu sdružení Václava Kupilíka. Ve čtvrtek 19. ledna 2017 za pět minut pět odpoledne společně hovoří o historii Pošumavského věnečku i o současné činnosti sdružení.

Zveme vás do země Vánoc

Zveme vás do země Vánoc

27. prosince 2016

Poslední letošní vydání dechovkového pořadu Hrajte, kapely! věnujeme vánoční hudbě v repertoárech dechových orchestrů. Nechejte se pozvat k poslechu skladeb, které vznikly už v době renesance a baroka. Nalaďte si Proglas ve čtvrtek 29. prosince 2016 v 16.55.

Půlstoletí Valašky

Půlstoletí Valašky

29. listopadu 2016

Již padesát let pro své posluchače hrají a zpívají členové dechové hudby Valaška. U příležitosti půlstoletí činnosti vydala dechovka z Valašských Klobouk nový hudební nosič. Ukázky z něj nabídne pořad Hrajte, kapely ve čtvrtek 1. prosince společně s rozhovorem s jejím kapelníkem Jaroslavem Balouškem. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Píseň Václava Vačkáře

Píseň Václava Vačkáře

16. listopadu 2016

V letošním roce by klasik české populární a taneční hudby Václav Vačkář oslavil 135 let. Umělecká úroveň a nesmírná obecná obliba jeho skladeb, v čele s téměř až legendární Vzpomínkou na Zbiroh, ho trvale zapsala do historie naší lidové hudby. Hostem pořadu Hrajte kapely! ve čtvrtek 17. listopadu bude vnuk Václava Vačkáře, Martin Vačkář. Rozhovor naladíte za pět minut pět odpoledne.

Listopadoví světci v písních dechových orchestrů

Listopadoví světci v písních dechových orchestrů

2. listopadu 2016

V listopadu si připomínáme několik lidových tradic spojených se svátky svatých Huberta, Martina, Cecilie a Kateřiny. Zvyky se zrcadlí v mnoha písních, které vám zahrají dechové hudby z Moravy v pořadu Hrajte, kapely ve čtvrtek 3. listopadu 2016 za pět minut pět odpoledne.

Hody byly, hody

Hody byly, hody

26. října 2016

Tématem posledního říjnového pořadu Hrajte, kapely! jsou hody a hodování. Nahlédneme ho historie hodů a představíme současné zvyky vybraných míst. Nebudou chybět slovácké kapely a plno krásných hodových melodií. Nalaďte si nás ve čtvrtek za pět pět odpoledne.