Folk na Proglasu

Folk a příbuzné styly jsou důležitou součástí našeho hudebního vysílání včetně rozhovorů a dalších specializovaných pořadů. Vedle především českého se věnujeme i world music.

Jak se vám líbí: Věra Martinová představí album Meritum

Jak se vám líbí: Věra Martinová představí album Meritum

29. května 2020, 11:01

Po dlouhé době vydala nové studiové album zpěvačka Věra Martinová. Rozhovor s ní do pořadu Jak se vám líbí připravila Mariana Ambrožová.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Skotska

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Skotska

28. května 2020, 11:24

V týdeníku Slyšte, lidé! vás pozveme na hudební výlet do Skotska. Uslyšíte například skupiny Breabach a Talisk, duo Twelfth Day, písně ze skotské Vysočiny v podání dvojice Brian Ó hEadhra & Fiona Mackenzie, dudáka Rosse Millera nebo ukázku spolupráce skotských a indických hudebníků. Premiéra 30. května 2020, poté v audioarchivu.

Valašský špalíček 2020 bude

Valašský špalíček 2020 bude

27. května 2020, 15:01

Zatímco některé letní festivaly se přesouvají až na rok 2020, Valašský špalíček ve Valašském Meziříčí se na konci června konat bude. Počítá se však se vstupenkami pouze pro 300 diváků, aby se dostálo hygienickým opatřením. Rozhovor s dramaturgem festivalu Karlem Prokešem připravujeme.

Blues Session: Živé vykopávky (recenze CD)

Blues Session: Živé vykopávky (recenze CD)

25. května 2020, 17:55

Příležitostná kapela Blues Session vznikla kdysi kolem Petra Kalandry. Letos jsme si připomněli Kalandrovy nedožité 70. narozeniny a v září uplyne 25 let od jeho úmrtí. Skupina Blues Seesion dál funguje. Přečtěte si recenzi loni vydaného alba Živí vykopávky.

Tomáš Kočko & Orchestr: Sadné zrno (recenze alba)

Tomáš Kočko & Orchestr: Sadné zrno (recenze alba)

24. května 2020, 18:46

Skupina Tomáš Kočko & Orchestr znovu natočila své starší album Sadné zrno. Nebo jde o album úplně nové? Čtěte naši recenzi a poslechněte si k tomu rozhovor s Tomášem Kočkem z letošního března, ve kterém o Sadném zrně také hovoříme.

Slyšte, lidé! – S Microscopem do Katalánska

Slyšte, lidé! – S Microscopem do Katalánska

21. května 2020, 15:03

V únoru 2020 jsme vás v jedom vydání pořadu Slyšte, lidé! vás pozvali na další z hudebních výletů, a to tentokrát do Katalánska a do dalších oblastí, kde se katalánsky hovoří – do Valencie, na Mallorku nebo do sardinského města Alghera. Konkrétně jsme si představili produkci nezávislého vydavatelství Segell Microscopi.

Colours of Ostrava letos nebudou

Colours of Ostrava letos nebudou

16. května 2020, 20:07

Až na léto 2021 se přesouvá 19. ročník festivalu Colours of Ostrava. Plánovaný program by v letošním roce pořadatelé nemohli uskutečnit.

Andrew Cronshaw – sólový koncert pro dvě citery

Andrew Cronshaw – sólový koncert pro dvě citery

10. května 2020, 06:46

Sólové album s názvem Zithers nahrál britský hudebník, hudební publicista a fotograf Andrew Cronshaw. Na albu hraje především lidové melodie ze Skotska, Finska, Baskicka a dalších oblastí a střídavě se doprovází na dvě různé citery. Album si představíme v pondělí 11. května od 7.45 v pořadu Třikrát z Proglasu.

Beaux Gris Gris & The Apocalypse: Staré žánry v novém kontextu

Beaux Gris Gris & The Apocalypse: Staré žánry v novém kontextu

6. května 2020, 14:42

Jedním z největších překvapení festivalu Blues Alive 2019 byl koncert kalifornské mezinárodní skupiny Beaux Gris Gris & The Apocalypse z Kalifornie. I když vychází z blues a dalších tradičních žánrů, snaží se svou hudbu dělat originálně, po svém. Na naše otázky odpovídat telefonicky jeden ze zakladatelů skupiny, kytarista Robin Davey. Připomeňte si rozhovor, který jsme v premiéře vysílali v listopadu 2019.

Eniesa natočila Jablko s Frantou Černým

Eniesa natočila Jablko s Frantou Černým

4. května 2020, 16:54

Slovenská zpěvačka Eniesa si k natočeního svého nového alba Jablko přizvala jednak multiinstrumentalistu Pavla Jeňa a dále jako producenta Františka Černého ze skupiny Čechomor. Rozhovor se Sandrou Urbančíkovou, jak se Eniesa jmenuje civilním jménem, vám nabíneme 12. května 2020 v pořadu Jak se vám líbí.

Andrew Cronshaw a citery

Album pro sólovou citeru vydal britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw. cronshaw_zithers

Regiony

Regiony

Beaux Gris Gris & The Apocalypse

BeauxGrisGris_IMG_20191115_214031Poslechněte si rozhovor s kalifornskou skupinou Beaux Gris Gris & The Apocalypse

Témata Jak se vám líbí

27-archivnyChlapecPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

David Vrobel Trio

vrobel_blues-pro-tebeSaxofonista Divadla Semafor David Vrobel vydal nové album.

Rozhovor s Juwanou Jenkins

JenkinsJuwanaIMG_20200211_161633Poslechněte si rozhovor s americkou zpěvačkou Juwanou Jenkins.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web