Folk na Proglasu

Folk a příbuzné styly jsou důležitou součástí našeho hudebního vysílání včetně rozhovorů a dalších specializovaných pořadů. Vedle především českého se věnujeme i world music.

Slyšte, lidé! – Slnko Records v roce 2020(21)

Slyšte, lidé! – Slnko Records v roce 2020(21)

18. dubna 2021, 11:45

Dvacet let od svého vzniku slaví bratislavské vydavatelství Slnko Records. V rámci týdeníku Slyšte, lidé! jsme pro vás připravili přehled novinek, které na této značce vyšly v roce 2020 a na počátku roku 2021. Uslyšíte například ukázku z nového sólového projektu kytaristy Daniela Salontaye, skupinu Drť, která zhubenila výroky někdejšího šéfa komunistické Státní bezpečnosti, nebo Živé kvety, které letos ukončily činnost. Těšit se můžete také na skupinu Billy Barman, na zpěvačku Ninu Berglovou nebo na kytaristu Andreje Šebana.

Ukulele Songs Petra Filáka

Ukulele Songs Petra Filáka

17. dubna 2021, 21:59

Kytarista Petr Filák působil v minulosti ve zlínské skupině Maraca. Loni vydal pod hlavičkou svého nového projektu Fillak End Band album 4U Ukulele Songs. Petr bude hostem Martina Kyšperského v pořadu Jak se vám líbí 17. května 2021.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Kubu

Slyšte, lidé! – Hudební výlet na Kubu

12. dubna 2021, 18:56

V pořadu Slyšte, lidé! vás tentokrát pozveme na hudební výlet na Kubu. Představíme si některé legendy kubánské hudební scény i současné hudebníky, kteří sklízejí úspěchy ve světě. Dostane se na některé zajímavé mezinárodní spolupráce kubánských muzikantů i na jeden z posledních objevů kubánské scény, 19letého loutnistu Noslena Noela. Premiéra v sobotu 17. dubna 2021, poté v audioarchivu.

Folkové prázdniny 2021: přípravy v plném proudu

Folkové prázdniny 2021: přípravy v plném proudu

11. dubna 2021, 13:21

„I když nevíme, co nás čeká následující týden, natož na konci července, jsem přesvědčen, že letošní Folkové prázdniny budou. Musíme se jistě připravit na různá omezení, ale věřím, že se vše podaří,“ říkal Michal Schmidt, ředitel našeho spřáteleného festivalu, který má proběhnout v Náměšti nad Oslavou od 24. do 31. července 2021.

Krabice plná Folk Teamu

Krabice plná Folk Teamu

5. dubna 2021, 20:00

Skupina Folk Team připravila dárek pro své fanoušky: box se sedmi CD, který obsahuje všechna řadová alba kapely a bonusový disk s dosud nevydanými nebo nealbovými nahrávkami. Rozhovor s kapelníkem Pavlem Kopřivou uvedeme v pátek 16. dubna 2021 od 19.15.

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Belgie

Slyšte, lidé! – Hudební výlet do Belgie

4. dubna 2021, 10:40

V pořadu Slyšte, lidé! si představíme pestrou hudební scénu Belgie. Budeme si pouštět jednak kapely, které vycházejí z tradiční hudby Flander, dále skupiny, které vznikly v kosmopolitním podhoubí Bruselu a orientují se na fúzi různých žánrů, a v neposlední řadě si představíme také jednoho belgického jazzovézho saxofonistu. Těšit se můžete například na skupiny Azmari, Spilar, Wör, Hot Griselda, na mezinárodní Trio Bará, na duo Naragonia nebo na projekt Jola, který tvoří Maročané žijící v Bruselu. Premiéra 10. dubna 2021, poté v archivu.

Dura & Blues Club: Buterfláje lecá (recenze CD)

Dura & Blues Club: Buterfláje lecá (recenze CD)

3. dubna 2021, 11:43

V recenzi se vracíme k albu Buterfláje lecá slovenské bluesové skupiny Dura & Blues Club. Rozhovor s jejím kapelníkem a zpěvákem Jurajem Turtevem jsme vysílali v listopadu 2019 a vy si jej můžete pustit ze záznamu.

Peter Lipa zpívá poezii Milana Rúfuse

Peter Lipa zpívá poezii Milana Rúfuse

30. března 2021, 18:16

V listopadu 2020 vyšlo nové album slovenského zpěváka Petra Lipy, tentokrát se zhudebněnými verši básníka Milana Rúfuse. Jmenuje se Večerný hosť. Peter Lipa svou novinku představí v našem pořadu Jak se vám líbí s premiérou 7. dubna 2021. 

Třikrát z Proglasu: katalánské duo Ballaveu

Třikrát z Proglasu: katalánské duo Ballaveu

28. března 2021, 14:52

V pondělí 29. března 2021 si v ranní rubrice Třikrát z Proglasu představíme album Ball de nit katalánského dua Ballaveu.

Robert Křesťan o albu Díl první

Robert Křesťan o albu Díl první

21. března 2021, 17:35

Skupina Druhá tráva chtěla v roce 2020 vydat dvojalbum, složené z převzatých a vlastních písní. Nakonec kvůli epidemii stihla dokončit pouze jeho část, která však vyšla jako plnohodnotné album s názvem Díl první. Na nahrávce, která získala nominaci na cenu Anděl, se vedle kapely podílel britský producent Eddie Stevens, který původně akustickou tvář Druhé trávy obohatil o prvky elektronické hudby. Album nám Robert Křesťan představil v pořadu Jak se vám líbí 19. března 2021. Poslechněte si rozhovor ze záznamu.

Témata Jak se vám líbí

Teepee_ve-studiuPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web