Přehled novinek Indies Scope: 15. 12. 2010

Přehled novinek Indies Scope: 15. 12. 2010
1. prosince 2010 Folk, Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Ve středu 15. prosince od 19.15 vám v pořadu Jak se vám líbí nabídneme poslední letošní přehled novinek hudebního vydavatelství Indies Scope Records. Hostem pořadu bude šéf vydavatelství Milan Páleš. Indies Scope právě vydávají například nové CD skupiny Taliesyn, výběr písní pro děti Bongo BonBoniéra a chystá debutovou desku skupiny Jananas.

Z aktuální nabídky vydavatelství Indies Scope
CD TaliesynTaliesyn: Zvesela!

Druhé album pražské skupiny Taliesyn s lehkostí a zvesela překonává žánry i odkazy ostrovního folku a ačkoliv to nebyl důvod k pojmenování alba Zvesela!, je název přesto zcela v kontextu celkového vyznění nahrávky.  „Zvesela! pochází z textu písně Výčepní a protože převaha skladeb na desce je pochmurně introspektivní, je název zcela na místě.“ sděluje Jan Bičovský.

Sato-San To: Salep 

Trio Sato-San To, složené ze zkušených hudebníků – Thom Herian (bicí, samples & loops), Oskar Török (trubka, klávesy) a Jaromír Honzák (kontrabas) – je svou originalitou a experimentálním přístupem jediným projektem tohoto druhu na českém území. To potvrzuje i na svém debutovém album nazvaném Salep, kde trio rafinovaně využívá a prolíná mystiku etnické hudby a velkých elektronických ploch, jazzová podbarvení a řízný podklad divokého junglu.

CD Bongo BonBoniéra Různí interpreti: Bongo BonBoniéra

Na albu je 17 skladeb, ve kterých se mlsá čokoláda, cestuje po celém světě, hledají se štěňátka, slaví se narozeniny, dozvíte se koho otravují komáři, co žere pračka, kdo zasednul na louce kobylku nebo usnul u počítače, rapuje se s tučňáky, dozvíte se jak to dělají lidé z národa Čanki a na závěr usnete s ukolébavkou z Walesu. Účinkují Jablkoň, Radůza, Čankišou, Tata bojs, Žamboši, Hm…  a řada dalších.

Tara Fuki: Sens

Nové album Sens dámského violoncellového dua Tara fuki  potvrzuje výjimečné postavení této kapely na poli alternativní scény.  Duo tvoří zpívající violoncellistky Andrea Konstankiewicz-Nazir a Dorota Barová, které společně opět lákají posluchače na průzkum hudebních stylů, na  chuť dálek při zachování neopakovatelných odkazů ženského nitra.

CD Dva: HuDva: HU

Nové album dua Dva nese název HU (zkratka pro Maďarsko, nebo páté nejčastější příjmení na světě, staroegyptské první slovo bůh nebo druh ovce). Pro Dva to v jejich jazyce ale znamená první slabiku, kterou vyloudila lidská bytost a také tak mluví opice a sovy. Po předchozím konceptu folklóru neexistujících národů, s nímž pracovali na albu Fonók (2008, Indies Scope), přicházejí Dva s konceptem popu z neexistujících rádií.

(Texty převzaty z www.indies.eu)

 


 

 

Nové album saxofonisty Františka Kopa

Kop-frantisek_News-of-the-pastSaxofonista František Kop se svým Quartetem vydal nové album.

Regiony

Regiony

Spolupráce bubeníka Arbenze

arbenz_mehari_veras_condensedŠvýcarský bubeník Florian Arbenz chystá řadu nahrávek s různými spoluhráči.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web