Beránci a vlci – nové album Jitky Šuranské a Mariana Friedla

Beránci a vlci – nové album Jitky Šuranské a Mariana Friedla

Na koncertní pořad Z kořenů k world music, který byl v roce 2015 součástí Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou, nyní navazuje album Beránci a vlci. Připravili je houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská a kontrabasista a hráč na lidové nástroje Marian Friedl s hudebníky ze čtyř různých skupin. Rozhovor s Jitkou Šuranskou a Marianem Friedlem si můžete poslechnout v pořadu Jak se vám líbí 22. února 2017 od 19.15.

Album Beránci a vlci natočily čtyři hudební soubory: Jitka Šuranská trio se věnuje interpretaci lidových písní z Moravy v žánru world music. Ženský sbor z Kudlovic zastupuje tradici sborového zpívání na východní Moravě. Muzikanti z kapely RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm rozvíjejí svůj dlouhodobý zájem o tradiční hudbu Beskyd. A Sdružení nezávislých jazzmenů je zastřešující název pro volné uskupení jazzových muzikantů.

I když bylo původním záměrem vydat záznam pořadu Z kořenů k world music z Folkových prázdnin 2014, nakonec vznikla svébytná studiová nahrávka, která původní koncept rozvíjí a zdokonaluje. Nahrávalo se v listopadu 2016 v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích, producentem alba je Marian Friedl a mix a mastering měl na starosti Bronislav Šmid.

„Tématem alba Beránci a vlci je putování pohraničím, liminálním prostorem, v němž jedno prostupuje druhé. Tady mizí ostrost hranic mezi teď a kdysi, mezi životem a smrtí, beránky a vlky, veselým a smutným, mezi pozitivním a negativním. Ačkoli nás totiž hranice všudypřítomně obklopují a na první pohled zřetelně vymezují například černou od bílé, jakmile se přiblížíme ke styčné ploše dvou protikladů, zjistíme, že svět je právě zde mnohem barevnější, než jsme čekali,“ říká autor projektu Marian Friedl.

NyníHudební zastavení
Skladba: Kantáta "Gott fähret auf mit Jauchzen" BWV 43 - Arie alt; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Harder Lutz-Michael - tenor, Huttenlocher Philippe - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí
20:00Večerní zprávy Proglasu,...
20:15Z regionálních studií
20:45Radio Vatikán
21:05Večerní chvály

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web