Folklorní sedmička

folklorní hitparáda Radia Proglas

Začínáme: v sobotu 7. dubna 2018

Čas vysílání: sobota 18:30 (v sudé týdny)

Poslechněte si aktuální kolo Folklorní sedmičky

Hlasujte zde.

Cílem folklorní hitparády je především upozornit na nahrávky cimbálových muzik a lidových hudeb napříč etnografickými regiony Čech, Moravy a Slezska a s pokorou k lidové písni ukázat jejich krásu „způsobem veskrze moderním“.

Každé dva týdny vám nabídneme sedm písní. Z nich zvolíte tři, které se vám nejvíce líbí a které pošlete do dalšího kola. Budeme rádi, když hlasování pošlete víc jako dopis a ne jen strohé vyplnění formuláře – zajímají nás vaše názory na hudbu, na naše pořady, na hitparádu.

Ze všech hlasujících vybíráme každých 14 dní jednoho, kterému jako poděkování za hlasování pošleme folklorní cd. Nezapomeňte proto uvést i svou celou poštovní adresu, příp. členské číslo Klubu přátel Radia Proglas.

Píseň se v hitparádě může udržet maximálně po 3 kola, jednou na novinkové pozici a dále ještě dvakrát na základě došlých hlasů. Potom se mění za jinou od stejného interpreta (a zpravidla i ze stejného alba). Jeden interpret může bodovat maximálně se třemi skladbami za sebou, potom automaticky uvolňuje místo dalším.

Hlasovat můžete:

Do kdy lze hlasovat?

Uzávěrka každého kola je v pátek ve 12 hodin v poledne – před sobotním vysíláním další Sedmičky.

Kdy vysíláme?

Hitparádu, kterou pro vás připravuje redaktorka Kateřina Kovaříková, vysíláme v sobotu v 18.30 každých 14 dní (v sudé týdny).

Pokud jste si nestihli poslechnout aktuální kolo, pořad najdete na webu Proglasu nebo v rekapitulaci ve vysílání Proglasu (lichá sobota v 18.30).

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music