Muzikanti, to sú chlapci!

Název projektu, který vyhlásilo Radio Proglas na sklonku roku 2010. Jeho cílem je umožnit (nejen) začínajícím cimbálovým muzikám prezentaci v živém vysílání Folklorního okénka a přinést tak posluchačům lidové písně v podání cimbálových muzik z různých etnografických regionů.

Živě s Kužełovskými zpěvulkami

Živě s Kužełovskými zpěvulkami

20. března 2017

Dívčí sbor, který zpívá od roku 2011, má ve svém repertoáru písně ze svého regionu - Horňácka. Přivítáme jej v dalším díle projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 22. března 2017 společně s cimbálovou muzikou s primášem Martinem Kománkem. Poslouchejte v živém vysílání z brněnského studia Proglasu za pět minut pět odpoledne.

Cimbálová muzika Kunovjan hraje na Proglasu

Cimbálová muzika Kunovjan hraje na Proglasu

15. února 2017

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! zahrála v březnu roku 2015 živě v našem studiu cimbálová muzika Kunovjan. Záznam pořadu naladíte ve středu 15. února 2017 za pět minut pět odpoledne.

Živě s brněnskými Gajdoši

Živě s brněnskými Gajdoši

17. ledna 2017

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! nabídneme ve středu 18. ledna za pět minut pět odpoledne záznam vystoupení brněnské skupiny Gajdoši se svým uměleckým vedoucím, zpěvákem a multiinstrumentalistou Václavem Kováříkem. 

Adventní prozpěvování s Rovinou a Záletníky

20. prosince 2016

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! si Hanácký mužský sbor Rovina u Olomouce společně s cimbálovou muzikou Záletníci připravili hanácké adventní prozpěvování. Poslouchejte ve středu 21. prosince za pět minut pět odpoledne.

Živě s VBU

Živě s VBU

14. listopadu 2016

Projekt Muzikanti, to sú chlapci! vplouvá do další desítky svých pořadů. Ve středu 16. listopadu 2016 přivítáme v živém vysílání v brněnském studiu Proglasu Vlčnovské búdové umělkyně. Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

Živě s Flairem

Živě s Flairem

15. října 2016

Nadžánrová kapela Flair v čele s cimbalistou a hudebním redaktorem Janem Rokytou ml. se objevila na české hudební scéně na konci roku 2014. Zahrají živě v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 19. října 2016 za pět minut pět odpoledne.

Živě se Šmykňou!

Živě se Šmykňou!

19. září 2016

V rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! zahraje v živém vysílání ve středu 21. září cimbálová muzika Šmykňa z Ostravy. Poslouchejte od 16.55.

Kyčera na Proglasu

Kyčera na Proglasu

18. července 2016

Cimbálová muzika Kyčera zahraje v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 20. července od 16.55 živě z našeho studia.

„A včil su já 70 ročků mládenec"...

„A včil su já 70 ročků mládenec"...

18. května 2016

... si dal do záhlaví názvu koncertu jubilant, zpěvák Václav Horák, rodák ze Želetic. Skromný, přátelský a vždy usměvavý člověk patří k jedněm z nejvýraznějších osobností současného sólového lidového zpěvu hanáckého Slovácka. Záznam z jeho vystoupení z listopadu 2014 v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! nabídneme ve středu 18. května za pět minut pět odpoledne.​ Václava Horáka doprovází cimbálová muzika Friška z Kyjova, kde hrají jeho vnuci David a Martin Vašulkovi.

Slavičan živě na Proglasu

Slavičan živě na Proglasu

18. dubna 2016

Cimbálová muzika Slavičan vznikla na sklonku roku 2000. Její vznik byl vyvolán potřebou oživení folklorních tradic města Slavičína a jeho okolí. Zpracovává folklór jihovýchodního Valašska a luhačovského Zálesí, nebrání se však zahrát písně i jiných regionů. Pod vedením primášky Anety Novákové se představí v živém vysílání projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 20. dubna 2016 za pět minut pět odpoledne.

S Pramínkem v živém vysílání

S Pramínkem v živém vysílání

14. března 2016

V dalším dílu projektu Muzikanti, to sú chlapci! si poslechnete ve středu 16. března horácké písně v podání muziky souboru Pramínek s primášem a uměleckým vedoucím Markem Čápem. Zachytíte za pět minut pět odpoledne.

Malá česká muzika Jiřího Pospíšila v živém vysílání

Malá česká muzika Jiřího Pospíšila v živém vysílání

18. ledna 2016

Malá česká muzika Jiřího Pospíšila působí v Praze od roku 1960. Ve svém repertoáru má písně z oblastí jižních Čech, čerpá však také i z ostatních regionů naší republiky. O tom svědčí například její nahrávky východočeské, osobité úpravy písniček západočeských, středočeských, ale také písní z Moravy. Muziku pod současným vedením Růženy Sršňové přivítáme ve středu 20. ledna v živém vysílání v rámci projektu Muzikanti, to sú chlapci! Poslouchejte za pět minut pět odpoledne.

ŽIVĚ se Sborečkem žen z Lipova

ŽIVĚ se Sborečkem žen z Lipova

15. prosince 2015

Sboreček žen z Lipova oslavil dvacet let svého působení na Horňácku. O  historii i o novém cd Ftáča prelétavé přijdou do živého vysílání vyprávět jeho členky společně s muzikanty a účastní se tak dalšího dílu projektu Muzikanti, to sú chlapci! Poslouchejte ve středu 16. prosince 2015 za pět minut pět odpoledne.

Živě s Jánošíčkem

Živě s Jánošíčkem

17. listopadu 2015

Soubor Jánošíček zpracovává v centru města Brna lidové písně a tance z různých slovenských regionů – Myjavy, Liptova, Terchové, Horehroní, Detvy nebo Zemplína. Jeho součástí je i dětská taneční složka a muzika, kterou vede Marek Jarolín. Muzika se stala vítězem přehlídky Hudební střípky Jaroslava Juráška 2015 a zahraje v živém vysílání projektu Muzikanti, to sú chlapci! ve středu 18. listopadu za pět minut pět odpoledne.

Cimbálová muzika Bělina živě

Cimbálová muzika Bělina živě

29. září 2015

V dalším díle projektu Muzikanti, to sú chlapci! přivítáme cimbálovou muziku Bělina ze Zlína. Současnými vedoucími jsou manželé Lucie a Martin Crlovi. Muzika má v repertoáru písně převážně z Valašska, Luhačovického zálesí, ale také ze Slovácka, Kopanic a malé části Slovenska. Co vlastně slovo Bělina znamená? Na to odpoví sami muzikanti, kteří mají za sebou nejeden úspěch. Zahrají v živém vysílání ve středu 30. září 2015 za pět minut pět odpoledne.