Soutěže

Soutěžte s námi o nové kompaktní disky cimbálových muzik a dechových hudeb, můžete se těšit i na vstupenky na nejrůznější koncerty či festivaly. Sledujte naše vysílání, zejména dopolední Voničku lidových písní a sobotní Folklorní sedmičku. Na vaše odpovědi se těší redaktorka Helena Bretfeldová. 

Folklorní sedmička - 126. kolo

Folklorní sedmička - 126. kolo

5. února 2023, 11:42

U poslechu 126. kola tradiční hitparády lidových písní na Proglasu vás v premiéře v sobotu 4. února, v repríze o týden později, tedy 11. února od 18.30 (nebo později kdykoliv v Audioarchivu) přivítá hudební redaktorka Helena Bretfeldová. V dnešním pokračování Folklorní sedmičky vás čeká obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasy můžete poslat maximálně pro tři z nich. Pokud se vám některé písně líbí, můžete si je zazpívat spolu s námi – a především máte možnost  je svým hlasováním poslat do dalšího kola – popřípadě, jako tentokrát, se přičinit o další píseň téhož interpreta v naší soutěži. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu,mailem nebo smskou. (Všechny možnosti podrobně zopakujeme na závěr pořadu.) Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola: 

Folklorní sedmička - 125. kolo

Folklorní sedmička - 125. kolo

21. ledna 2023, 19:00

V dnešní Folklorní sedmičce s pořadovým číslem 125 jste si mohli poslechnout obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasy můžete poslat maximálně třem z nich. Máte možnost vybrat je svým hlasováním pro další kolo – popřípadě, jako dnes, se zasloužit o v pořadí druhou či třetí píseň téhož interpreta v naší soutěži. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, e-mailem nebo SMS. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři  písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola: 

Folklorní sedmička - 124. kolo

Folklorní sedmička - 124. kolo

7. ledna 2023, 19:10

V sobotním 124. kole Folklorní sedmičky uslyšíte obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasovat můžete maximálně pro tři z nich. Pokud vám některé písně kápnou do noty, můžete si je zazpívat spolu s námi – a především máte možnost poslat je svým hlasováním do dalšího kola. Jde to jednak prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, též mailem nebo smskou. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola:  

Folklorní sedmička - 123. kolo

Folklorní sedmička - 123. kolo

11. prosince 2022, 17:07

V pořadí 123. kola tradiční hitparády lidových písní Folklorní sedmička na vlnách Proglasu jsme vám představili jako obyčejně sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasovat můžete maximálně pro tři z nich. Pokud kterákoliv píseň z naší nabídky zalahodí vašemu sluchu, máte možnost svým hlasem ji poslat do dalšího kola – jednak prostřednictvím formuláře na webu Proglasu,též mailem nebo smskou. Zde vám představujeme výsledky aktuálního kola - jak vidíte, zvítězily především ženské a dívčí hlasy: Jiřina Miklošková, Magdalena Múčková a Věra Příkazská. 

Folklorní sedmička – 122. kolo

Folklorní sedmička – 122. kolo

26. listopadu 2022, 19:05

A je to tady! Pomyslná fanfára pro vítěze vítá – již podruhé! – Horáckou muziku ze Žďáru nad Sázavou mezi ty nejúspěšnější kapely v naší folklorní hitparádě. Jejich třetí „želízko“ v soutěži, milostná táhlice Kdybych já byla věděla v podání zpěvačky a cimbalistky Evy Hrnčířové suverénně opanovala i 121. kolo hlasování a my muzice s radostí udělujeme prestižní titul „Zlatý výběr Folklorní sedmičky“ a za všechny naše posluchače – zejména za ty, kteří posílali hlasy do hitparády – blahopřejeme!

Folklorní sedmička – 121. kolo

Folklorní sedmička – 121. kolo

12. listopadu 2022, 19:20

V sobotu 12. listopadu jsme vysílali premiéru 121. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička. I podruhé se svou v pořadí třetí písní, sugestivní milostnou táhlicí Kdybych já byla věděla v podání Evy Hrnčířové, s přehledem zvítězila Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou, které chybí poslední krok k tomu, aby se stala dvojnásobnou nositelkou titulu Zlatý výběr Folklorní sedmičky. Stejně suverénně udržela druhé místo cimbálová muzika souboru Světlovan a žertovná písnička Na vrch Lopeníčka sivý vlček vyje zazpívaná Ladislavem Breznickým. Postoupit se podařilo také dvěma novinkám v podání Jiřiny Mikloškové a Jitky Šuranské.

Folklorní sedmička – 120. kolo

Folklorní sedmička – 120. kolo

29. října 2022, 19:01

120. kolo naší hitparády lidových písní Folklorní sedmička zaznělo v premiéře v sobotu 29. října od 18.30, reprízu odvysíláme o týden později, tedy v sobotu 5. listopadu ve stejném čase. Znovu jsme vás vybídli k výběru z kytice sedmi písní z různých regionů v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, výjimečných sólových zpěváků, hudebníků i muzik.

Folklorní sedmička – 119. kolo

Folklorní sedmička – 119. kolo

16. října 2022, 21:07

V sobotu 15. října jste si mohli poslechnout premiéru 119. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička. I napotřetí se se svou v pořadí třetí písní, sugestivní tragickou baladou Na jednej dolině, na druhém místě udržela Vlasta Grycová a spolu s Cimbálovou muzikou Husličky se stala třináctou nositelkou titulu Zlatý výběr Folklorní sedmičky. Ke stejnému titulu má samozřejmě nakročeno také vítězná Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou – jejich třetí píseň Kdybych já byla věděla se už uchází o hlasy posluchačů. Zdárně tak propagují svůj nový hudebně-scénický projekt Pocta sv. Janu Nepomuckému. Zde jsou podrobné výsledky:

Folklorní sedmička Gala

Folklorní sedmička Gala

1. října 2022, 10:00

Tradiční hitparáda lidových písní na vlnách Proglasu Folklorní sedmička nabízí jako obvykle sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Z nich ovšem posluchači nevybírají jednu až tři skladby jako obvykle, tentokrát mohou hlasy stále posílat písním z minulého soutěžního kola. Folklorní sedmička Gala nabídne poslech sedmičky – podle vašich hlasů obdržených v poslední dvacítce hlasovacích kol – nejoblíbenějších písní sedmi různých hudebních formací. Nejdete zde i vy svého favorita?

Folklorní sedmička – 117. kolo

Folklorní sedmička – 117. kolo

17. září 2022, 19:00

V sobotu 17. září jsme odvysílali premiéru 117. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička. V postupové trojici se v souladu s tradicí posledních několika soutěžních kol udržela Vlasta Grycová se svou sugestivní tragickou baladou Na jednej dolině a samozřejmě také Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou se svým novým hitem Stojí borověnka. Minulou neděli požehnali v krásném Santiniho kostele v Obyčtově svůj nový hudebně-scénický projekt Pocta sv. Janu Nepomuckému. Zde jsou podrobné výsledky:

Folklorní sedmička – 116. kolo

Folklorní sedmička – 116. kolo

4. září 2022, 13:33

116. kolo naší hitparády lidových písní Folklorní sedmička zaznělo v premiéře v sobotu 3. září od 18.30, reprízu odvysíláme o týden později v sobotu 10. září ve stejném čase. Znovu jsme vám nabídli kytici sedmi písní z různých regionů v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, výjimečných sólových zpěváků, hudebníků i muzik.

Folklorní sedmička 115.kolo

Folklorní sedmička 115.kolo

22. srpna 2022, 12:32

115. kolo hitparády lidových písní Folklorní sedmička jsme odvysílali v premiéře v sobotu 20. srpna a znovu vám nabídli kytici sedmi písní z různých folklorních oblastí v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, výjimečných sólových zpěváků i cimbálových muzik. Mimo jiných vám zazpívali Vlasta Grycová, Josef Laža, Michala Žďánská a Tomáš Pánek.

Folklorní sedmička 114. kolo

Folklorní sedmička 114. kolo

6. srpna 2022, 19:00

114. kolo naší hitparády lidových písní Folklorní sedmička jsme vysílali v premiéře v sobotu 6.srpna; znovu se vám představila sedmička lidových písní z různých regionů, v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, osobitých sólových zpěváků i špičkových cimbálových muzik.

Vonička: pozvánka do Kyjova na pořad Krúžkaři a souboráci - soutěž o vstupenky

29. července 2022, 15:50

Slovácký soubor Kyjov si v pátek 12. srpna na Letním kině v Kyjově od 20.30 hodin programem Krúžkaři a souboráci připomene 80. výročí svého založení. Chystaný pořad bude kromě oslavy také zajímavou sondou do historie chorografie SS Kyjov - na pódiu se vystřídají taneční čísla od 50. let minulého století až po výstupy z nedávné minulosti i ze současného repertoáru souborových tanečníků.

Vonička lidových písní: pozvánka na festival Milotice´22 - soutěž o vstupenky

Vonička lidových písní: pozvánka na festival Milotice´22 - soutěž o vstupenky

29. července 2022, 15:07

První víkend v srpnu, od pátku 5. srpna do neděle 7. srpna, slaví národopisný festival kyjovského Dolňácka padesát let od prvního roku svého konání. Tento jubilejní festivalový rok oslaví Milotice´22 v pátek a v sobotu pořady v areálu vinných sklepů Šidleny, program nedělní je situován do zámecké zahrady státního zámku Milotice.