Soutěže

Soutěžte s námi o nové kompaktní disky cimbálových muzik a dechových hudeb, můžete se těšit i na vstupenky na nejrůznější koncerty či festivaly. Sledujte naše vysílání, zejména dopolední Voničku lidových písní a sobotní Folklorní sedmičku. Na vaše odpovědi se těší redaktorka Helena Bretfeldová. 

Folklorní sedmička - 156. kolo

Folklorní sedmička - 156. kolo

2. dubna 2024, 11:06

Na vítězné vlně doputovala k finální metě, tedy ke Zlatému výběru Folklorní sedmičky, naše nová laureátka, sólistka BROLNu a Hradišťanu, paní Věra Domincová; se sadou milostných písní s incipitem Slavíček zpívá za doprovodu cimbálové muziky Hradišťanu  především díky vašim hlasům opět zvítězila. Blahopřejeme - a vyzýváme příznivce rusínské zpěvačky paní Marienky Mačoškové, která má nakročeno stejným směrem, k podpoře v jejím posledním kroku stejným směrem! Reprízu 156.kola Folklorní sedmičky vysíláme v sobotu 6.dubna v 18:30.

Vonička lidových písní: pozvánka na regionální předkola soutěže Děti a píseň Slovácka

Vonička lidových písní: pozvánka na regionální předkola soutěže Děti a píseň Slovácka

21. března 2024, 12:34

Tento víkend pokračují předkola soutěže dětských zpěváků lidových písní Děti a píseň Slovácka – a to hned pěti místními soutěžemi: na Horňácku, na Podluží, na Uherskohradišťsku, na Mikulovsku a na Hanáckém Slovácku. Dětská pěvecká soutěž Mikulovský zpěváček se uskuteční v sobotu 23.března od 14 hodin v mikulovském kině. O den později se koná klání pro dětské adepty lidového zpěvu z Uherského Hradiště  – soutěž Zazpívej, slavíčku,  v neděli 24.3. od 14 hodin v sále Reduty v Uherském Hradišti. Rovněž tuto neděli od 15 hodin na Kulturním domě ve Velké nad Veličkou proběhne soutěž Děti a píseň Horňácka, ve Starém Poddvorově pak soutěžní přehlídka Zpěváček Podluží, a konečně v neděli od 14 hodin v Kulturním domě ve Ždánicích  klání o Zpěváčka Hanáckého Slovácka.  Přijďte podpořit dětské zpěváky přímo do hlediště.

Folklorní okénko: 35 let strážnické cimbálové muziky Danaj

Folklorní okénko: 35 let strážnické cimbálové muziky Danaj

19. března 2024, 13:09

35 let od svého založení si výročním koncertem připomene strážnická cimbálová muzika Danaj, a to v neděli 31. března odpoledne v Kulturním domě Strážničan. 

Folklorní sedmička - 146. kolo

Folklorní sedmička - 146. kolo

14. listopadu 2023, 10:56

Vítejte, milí přátelé lidové hudby na rozhlasových vlnách. Na Proglasu jsme odvysílali již 146. kolo naší hitparády lidových písní; u poslechu Folklorní sedmičky vás přivítala Helena Bretfeldová a nabídla vám tři písničky, které jste podpořili v minulém kole, a čtyři novinky. Opět vítězí Morava – což je úkol pro vás posluchače, kteří máte rádi české lidové písničky, abyste je neváhali podpořit svými hlasy. 

Folklorní sedmička - 145. kolo

Folklorní sedmička - 145. kolo

29. října 2023, 19:37

U dalšího soutěžního kola Folklorní sedmičky vás přivítala hudební redaktorka Helena Bretfeldová a nabídla vám sedm lidových písniček z Čech a z Moravy. Máte možnost hlasováním vybrat tři z nich, které vás nejvíc osloví a potěší, a to až do čtvrtka 9.listopadu do 12 hodin.

Folklorní sedmička - 144. kolo

Folklorní sedmička - 144. kolo

18. října 2023, 13:12

U poslechu 144. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička vás přivítá Helena Bretfeldová a nabídne vám sedm lidových písní z Čech a z Moravy. Můžete jako obvykle hlasovat pro tři z nich, které vás nejvíc osloví a potěší, do čtvrtka 26.října do 12 hodin. Jedna píseň může zaznít maximálně třikrát, potom ji v případě úspěšného postupu vystřídá jiná od téhož interpreta, zpravidla ze stejného hudebního nosiče. Pokud muzika, zpěvák, zpěvačka či sbor uspěje celkem devětkrát, dosáhne na metu nejvyšší – dostane se do Zlatého výběru Folklorní sedmičky; tato událost, dokonce ve dvojnásobném provedení, je "na spadnutí" právě v aktuálním kole. Nalaďte si Folklorní sedmičku v sobotu 21. října v 18:30.

Folklorní sedmička GALA II

Folklorní sedmička GALA II

15. září 2023, 10:30

Sobotní Folklorní sedmička na vlnách Proglasu nabízí jako obvykle sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Z nich ovšem tentokrát nebudete vybírat jednu až tři a posílat jim hlasy; Folklorní sedmička GALA vám nabízí poslech sedmičky (podle vašich hlasů obdržených v poslední dvacítce hlasovacích kol) nej-, tedy nejoblíbenějších písní za uplynulý rok v podání sedmi různých zpěváků a hudebních formací. Můžete si zatipovat, zda se mezi oceněné dostane i váš hudební favorit. K poslechu na sobotu 16. září v obvyklém čase 18:30 hodin vás zve hudební redaktorka Helena Bretfeldová.

Folklorní sedmička - 141. kolo

Folklorní sedmička - 141. kolo

4. září 2023, 11:53

U poslechu 141. kola  Folklorní sedmičky vás přivítala Helena Bretfeldová a nabídla vám sedm lidových písní z Čech a z Moravy.  I tentokrát můžete poslat hlasy těm třem z nich, které vás nejvíc oslovily a potěšly - od neděle až do čtvrtka 28.září do 12 hodin; příští kolo folklorní hitparády nebude totiž soutěžní, ale přehldkové:  představíme vám sedm nejúspěšnějších písní v hlasování posluchačů za uplynulý rok.

Folklorní sedmička - 140. kolo

Folklorní sedmička - 140. kolo

21. srpna 2023, 12:29

V sobotu jsme odvysílali 140. kolo hitparády lidových písní na Proglasu, u jehož poslechu vás přivítala hudební redaktorka Helena Bretfeldová. Folklorní sedmička vám nabídla sedm lidových písní z Čech a z Moravy. Také tentokrát můžete poslat hlasy pro tři z nich, které vás nejvíc osloví a potěší, a to od zítřka až do čtvrtka 31.srpna do 12 hodin. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch nepostupujících uslyšíte novinky. Aktuální soutěžní kolo reprízujeme v sobotu 26. srpna od 18:30.

Folklorní sedmička - 139. kolo

Folklorní sedmička - 139. kolo

6. srpna 2023, 00:35

Je tu 139. kolo hitparády lidových písní na Proglasu; Folklorní sedmička vám nabízí sedm lidových písní z Čech a z Moravy k poslechu i k výběru vašich favoritů. Také tentokrát můžete poslat hlasy třem z nich, které vás nejvíc osloví a potěší, a to od neděle až do čtvrtka 17.srpna do 12 hodin. Hlasy můžete poslat prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola a písně, které čekají na vaše hlasy:

Vonička lidových písní: soutěž o vstupenky na Slovácký rok Kyjov

Vonička lidových písní: soutěž o vstupenky na Slovácký rok Kyjov

2. srpna 2023, 10:48

A jsme tu se soutěží o volné vstupenky na Slovácký rok v Kyjově, který proběhne od čtvrtka do neděle 10.-13. srpna: soutěž vám nabídne tři otázky, tedy tři možnosti zařadit se do osudí, z něhož vylosujeme celkem čtyři autory správných odpovědí a zájemce o volný vstup na festivalové programy. První otázka zní:  Které dvě jubilující osobnosti Kyjovska oslaví letošní festivalový program a jak se jmenují dva pořady věnované oběma folkloristům, hudebníkům a vůdčím osobnostem několika souborů? Druhá otázka: V programu Slováckého roku bude účinkovat celá řada mužských a ženských sborů z Kyjovska – vzpomenete si na názvy alespoň deseti z nich, včetně obce či města původu? A konečně otázka třetí: Pravidelným sobotním pořadem Slováckého roku je přehlídka krojů. Jak se jmenuje letošní "krojový" pořad? Odpověď na libovolnou soutěžní otázku pošlete do neděle 6.srpna do 18 hodin na mailovou adresu bretfeldova@proglas.cz. V pondělí 7.srpna vylosujeme čtveřici vítězů a pošleme jim volné vstupenky. Přejeme hodně štěstí.

Folklorní sedmička - 138. kolo

Folklorní sedmička - 138. kolo

23. července 2023, 19:23

U poslechu 138. kola hitparády lidových písní na Proglasu vás přivítala Helena Bretfeldová. Nejnovější Folklorní sedmička vám tradičně nabídla sedm lidových písní z Čech a z Moravy k poslechu i k hlasování. Také tentokrát můžete poslat hlasy třem z nich, které vás nejvíc zaujmou, a to až do čtvrtka 3.srpna do 12 hodin v poledne. Pokud kapela, zpěvák, zpěvačka či sbor uspěje ve vašem hlasování celkem devětkrát, dosáhne na metu nejvyšší: dostane se do Zlatého výběru Folklorní sedmičky, do kterého minule úspěšně pronikla Cimbálová muzika Friš z Ostravy s hostující Speváckou skupinou Rosa z Prešova – blahopřejeme! Hlasy můžete poslat prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou.Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola a písně, které čekají na vaše hlasy:

Folklorní sedmička - 137. kolo

Folklorní sedmička - 137. kolo

10. července 2023, 16:06

V 137. kole Folklorní sedmičky jsme vám jako obvykle nabídli sedm lidových písní z Čech a z Moravy. Také tentokrát můžete hlasovat pro tři vámi vybrané písně, a to od neděle až do čtvrtka 20.července do 12 hodin v poledne. Stručná  rekapitulace pravidel hlasování: Píseň může zaznít pouze třikrát, potom ji v případě úspěšného postupu vystřídá jiná píseň od téhož interpreta, většinou i ze stejného hudebního nosiče. Pokud kapela a zpěvák, zpěvačka či sbor uspěje ve vašem hlasování celkem devětkrát, dosáhne na metu nejvyšší – dostane se do Zlatého výběru Folklorní sedmičky - jako se to tentokrát podařilo Cimbálové muzice Friš spolu se Speváckou skupinou Rosa. Gratulujeme!

Folklorní sedmička - 136. kolo

Folklorní sedmička - 136. kolo

24. června 2023, 19:01

Je tu další Folklorní sedmička a jako obyčejně vám nabízí sedm lidových písní z Čech, z Moravy i již podeváté i jednu ze Slovenska. Výsledné pořadí jste určili vy sami svým hlasováním – i tentokrát můžete hlasovat pro tři vybrané písně, a to od zítřka až do čtvrtka 6.července do 12 hodin v poledne. Prozatím šest ze sedmi písní, které dnes uslyšíte, má šanci, že je svým hlasováním posunete do dalšího kola.  Ale to už trochu napovídám, jak dopadlo hlasování v tomto kole – totiž, že nově přivítáme dalšího člena vybrané společnosti, do Zlatého výběru Folklorní sedmičky. Jinak rekapitulace pravidel hlasování: Píseň může zaznít pouze třikrát, potom ji v případě úspěšného postupu vystřídá jiná píseň od téhož interpreta, většinou i ze stejného hudebního nosiče. Pokud kapela a zpěvák, zpěvačka či sbor uspěje ve vašem hlasování celkem devětkrát, dosáhne na metu nejvyšší – dostane se do Zlatého výběru Folklorní sedmičky, do kterého má kromě dnešní vítězky úspěšně nakročeno další muzikantská sestava z dnešní nabídky. Hlasy můžete poslat prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou. (Všechny možnosti jako vždy podrobněji zopakujeme na závěr pořadu.) Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola:

Vonička: Výherci soutěže o volné vstupenky na MFF Strážnice

Vonička: Výherci soutěže o volné vstupenky na MFF Strážnice

21. června 2023, 11:29

Výherci volných vstupenek na MFF Strážnice - vylosovaní úspěšní řešitelé otázek z řad našich posluchačů:

Rozhovor se skupinou Jarabáci

jarabaci2Poslechněte si rozhovor se skupinou Jarabáci o albu Nejvyšší prkno.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Pobaltí

JUUK_MulkaStabule_obalCDVydejte se s námi za hudbou Litvy, Lotyšska a Estonska.

Hudební výlet do Francie

kiledjian_the-otium-mixtapeZveme vás na hudební výlet do Francie.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web

Darujte Proglas!