Soutěže

Soutěžte s námi o nové kompaktní disky cimbálových muzik a dechových hudeb, můžete se těšit i na vstupenky na nejrůznější koncerty či festivaly. Sledujte naše vysílání, zejména dopolední Voničku lidových písní a sobotní Folklorní sedmičku. Na vaše odpovědi se těší redaktorka Helena Bretfeldová. 

Folklorní sedmička - 134. kolo

Folklorní sedmička - 134. kolo

29. května 2023, 11:02

Folklorní sedmička vám jako obvykle nabízí sedm lidových písní z Čech, z Moravy i již sedmé kolo po sobě i jednu ze Slovenska. Výsledné pořadí odpovídá vašemu hlasování - hlasy můžete posílat třem vybraným písním, a to od pondělka až do čtvrtka 8.června do 12 hodin v poledne. Můžete si své oblíbené písně zazpívat spolu s námi; zatím každá z těch, které uslyšíte dnes, má šanci, že ji svým hlasováním posunete do dalšího kola. Píseň může zaznít pouze třikrát, potom ji – jako tomu bude také tentokrát - v případě úspěšného postupu vystřídá jiná píseň od téhož interpreta, většinou i ze stejného hudebního nosiče. 

Folklorní sedmička - 133. kolo

Folklorní sedmička - 133. kolo

15. května 2023, 00:10

Je tu další, již 133. kolo Folklorní sedmičky a jako obvykle vám nabízí sedm lidových písní z Čech, z Moravy i jednu vaši oblíbenou ze Slovenska. Výsledné pořadí vždy záleží na vašem hlasování - hlasy můžete posílat pro tři písně, a to od pondělka až do čtvrtka 25.května do 12 hodin v poledne. Udělá nám radost, když si své oblíbené písně zazpíváte spolu s námi; každá z nich má šanci, že ji svým hlasováním posunete do dalšího kola. Každá píseň může zaznít pouze třikrát, potom ji – jako tomu bude tentokrát - v případě úspěšného postupu vystřídá jiná píseň od téhož interpreta, většinou i ze stejného hudebního nosiče. Pokud kapela a zpěvák, zpěvačka či sbor uspěje ve vašem hlasování celkem devětkrát, dosáhne na metu nejvyšší – dostane se do Zlatého výběru Folklorní sedmičky, v němž jsme nedávno přivítali paní Věru Příkazskou s Plzeňáky a minule paní Michaelu Bařinovou a  valašskou cimbálovou muziku Soláň.

Folklorní sedmička - 132. kolo

Folklorní sedmička - 132. kolo

30. dubna 2023, 21:16

U poslechu 132. kola naší hitparády lidových písní na Proglasu vás v sobotu přivítala hudební redaktorka Helena Bretfeldová. Je tu další Folklorní sedmička a jako obvykle vám nabídla sedm lidových písní z Čech, z Moravy i jednu ze Slovenska. Zde jsou výsledky aktuálního kola:

Folklorní sedmička - 130. kolo

Folklorní sedmička - 130. kolo

3. dubna 2023, 12:37

V dalším dílu Folklorní sedmičky vám nabízíme obvyklých sedm lidových písní z Čech, z Moravy – a jako postupující z minulého kola – i jednu ze Slovenska. Po novém členovi našeho Zlatého výběru FS, Jiřině Mikloškové a HCM Miroslava Minkse, se vysněné metě přibližují další dvě adeptky. Hlasy můžete posílat pro tři písně, a to až do čtvrtka 13. dubna dopoledne. Můžete si také své oblíbené písně zazpívat spolu s námi – a především máte možnost je hlasováním posunout do dalšího kola, popřípadě se přičinit o zařazení další písně téže kapely nebo interpreta do naší soutěžní přehlídky. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola: 

Folklorní sedmička - 129. kolo

Folklorní sedmička - 129. kolo

19. března 2023, 22:02

V 129. dílu Folklorní sedmičky vám nabízíme obvyklých sedm lidových písní z Čech, z Moravy – a (prozrazuji jedno z postupových míst) - výjimečně i jednu ze Slovenska. Přesto bude tentokrát něco trochu jinak – přivítáme nové jméno do Zlatého výběru Folklorní sedmičky. Hlasy můžete posílat pro tři písně, a to až do čtvrtka 30.března do poledne. Máte možnost své oblíbence hlasováním posunout do dalšího kola, popřípadě se přičinit o zařazení další písně téže kapely nebo interpreta do naší soutěžní přehlídky. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou. (Všechny možnosti podrobně zopakujeme na závěr pořadu.) Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola:  

Folklorní sedmička - 128. kolo

Folklorní sedmička - 128. kolo

5. března 2023, 12:36

U poslechu 128. kola tradiční hitparády lidových písní na Proglasu vás přivítala hudební redaktorka Helena Bretfeldová. V nejnovějším dílu Folklorní sedmičky jsme vám nabídli obvyklých sedm lidových písní z Čech, z Moravy – a tentokrát výjimečně i jednu ze Slovenska. Hlasy můžete posílat pro tři z nich, a to až do čtvrtka 16.března do poledne. Máte možnost své oblíbené písně svým hlasováním posunout do dalšího kola, popřípadě se přičinit o zařazení další písně téže kapely nebo interpreta do naší soutěžní přehlídky. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem (na mailové adresy folklor@proglas.cz nebo bretfeldova@proglas.cz) nebo smskou. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místě těch méně úspěšných uslyšíte písně nové. Zde máme výsledky aktuálního kola:  

Folklorní sedmička - 127. kolo

Folklorní sedmička - 127. kolo

19. února 2023, 22:49

Pro všechny přátele lidové hudby na rozhlasových vlnách jsme v sobotu odvysílali 127. kolo tradiční hitparády lidových písní na Proglasu. V nejnovějším dílu Folklorní sedmičky jsme vám nabídli obvyklých sedm lidových písní z Čech i z Moravy. Hlasy můžete poslat třem z nich. Pokud se vám některé z nich líbí, můžete si zazpívat spolu s námi – a především máte možnost je svým hlasováním poslat do dalšího kola, popřípadě se přičinit o zařazení další písně téže kapely a interpreta do naší soutěže. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, mailem nebo smskou.

Folklorní sedmička - 126. kolo

Folklorní sedmička - 126. kolo

5. února 2023, 11:42

U poslechu 126. kola tradiční hitparády lidových písní na Proglasu vás v premiéře v sobotu 4. února, v repríze o týden později, tedy 11. února od 18.30 (nebo později kdykoliv v Audioarchivu) přivítá hudební redaktorka Helena Bretfeldová. V dnešním pokračování Folklorní sedmičky vás čeká obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasy můžete poslat maximálně pro tři z nich. Pokud se vám některé písně líbí, můžete si je zazpívat spolu s námi – a především máte možnost  je svým hlasováním poslat do dalšího kola – popřípadě, jako tentokrát, se přičinit o další píseň téhož interpreta v naší soutěži. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu,mailem nebo smskou. (Všechny možnosti podrobně zopakujeme na závěr pořadu.) Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola: 

Folklorní sedmička - 125. kolo

Folklorní sedmička - 125. kolo

21. ledna 2023, 19:00

V dnešní Folklorní sedmičce s pořadovým číslem 125 jste si mohli poslechnout obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasy můžete poslat maximálně třem z nich. Máte možnost vybrat je svým hlasováním pro další kolo – popřípadě, jako dnes, se zasloužit o v pořadí druhou či třetí píseň téhož interpreta v naší soutěži. Hlasujte prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, e-mailem nebo SMS. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři  písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola: 

Folklorní sedmička - 124. kolo

Folklorní sedmička - 124. kolo

7. ledna 2023, 19:10

V sobotním 124. kole Folklorní sedmičky uslyšíte obvyklých sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasovat můžete maximálně pro tři z nich. Pokud vám některé písně kápnou do noty, můžete si je zazpívat spolu s námi – a především máte možnost poslat je svým hlasováním do dalšího kola. Jde to jednak prostřednictvím formuláře na webu Proglasu, též mailem nebo smskou. Nejméně tři, při rovnosti hlasů čtyři písničky postoupí do dalšího kola a na místo těch méně úspěšných nasadíme novinky. Zde máme výsledky aktuálního kola:  

Folklorní sedmička - 123. kolo

Folklorní sedmička - 123. kolo

11. prosince 2022, 17:07

V pořadí 123. kola tradiční hitparády lidových písní Folklorní sedmička na vlnách Proglasu jsme vám představili jako obyčejně sedm lidových písní z Moravy i z Čech. Hlasovat můžete maximálně pro tři z nich. Pokud kterákoliv píseň z naší nabídky zalahodí vašemu sluchu, máte možnost svým hlasem ji poslat do dalšího kola – jednak prostřednictvím formuláře na webu Proglasu,též mailem nebo smskou. Zde vám představujeme výsledky aktuálního kola - jak vidíte, zvítězily především ženské a dívčí hlasy: Jiřina Miklošková, Magdalena Múčková a Věra Příkazská. 

Folklorní sedmička – 122. kolo

Folklorní sedmička – 122. kolo

26. listopadu 2022, 19:05

A je to tady! Pomyslná fanfára pro vítěze vítá – již podruhé! – Horáckou muziku ze Žďáru nad Sázavou mezi ty nejúspěšnější kapely v naší folklorní hitparádě. Jejich třetí „želízko“ v soutěži, milostná táhlice Kdybych já byla věděla v podání zpěvačky a cimbalistky Evy Hrnčířové suverénně opanovala i 121. kolo hlasování a my muzice s radostí udělujeme prestižní titul „Zlatý výběr Folklorní sedmičky“ a za všechny naše posluchače – zejména za ty, kteří posílali hlasy do hitparády – blahopřejeme!

Folklorní sedmička – 121. kolo

Folklorní sedmička – 121. kolo

12. listopadu 2022, 19:20

V sobotu 12. listopadu jsme vysílali premiéru 121. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička. I podruhé se svou v pořadí třetí písní, sugestivní milostnou táhlicí Kdybych já byla věděla v podání Evy Hrnčířové, s přehledem zvítězila Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou, které chybí poslední krok k tomu, aby se stala dvojnásobnou nositelkou titulu Zlatý výběr Folklorní sedmičky. Stejně suverénně udržela druhé místo cimbálová muzika souboru Světlovan a žertovná písnička Na vrch Lopeníčka sivý vlček vyje zazpívaná Ladislavem Breznickým. Postoupit se podařilo také dvěma novinkám v podání Jiřiny Mikloškové a Jitky Šuranské.

Folklorní sedmička – 120. kolo

Folklorní sedmička – 120. kolo

29. října 2022, 19:01

120. kolo naší hitparády lidových písní Folklorní sedmička zaznělo v premiéře v sobotu 29. října od 18.30, reprízu odvysíláme o týden později, tedy v sobotu 5. listopadu ve stejném čase. Znovu jsme vás vybídli k výběru z kytice sedmi písní z různých regionů v podání lidových souborů, ženských i mužských sborů, výjimečných sólových zpěváků, hudebníků i muzik.

Folklorní sedmička – 119. kolo

Folklorní sedmička – 119. kolo

16. října 2022, 21:07

V sobotu 15. října jste si mohli poslechnout premiéru 119. kola hitparády lidových písní Folklorní sedmička. I napotřetí se se svou v pořadí třetí písní, sugestivní tragickou baladou Na jednej dolině, na druhém místě udržela Vlasta Grycová a spolu s Cimbálovou muzikou Husličky se stala třináctou nositelkou titulu Zlatý výběr Folklorní sedmičky. Ke stejnému titulu má samozřejmě nakročeno také vítězná Horácká muzika ze Žďáru nad Sázavou – jejich třetí píseň Kdybych já byla věděla se už uchází o hlasy posluchačů. Zdárně tak propagují svůj nový hudebně-scénický projekt Pocta sv. Janu Nepomuckému. Zde jsou podrobné výsledky:

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web