Recenze hudebních CD

Hudbu na Proglasu nevímáme jako pouhou kulisu nebo výplň mezi dalšími programovými prvky. Snažíme se i o hudební publicistiku. Jako logický doplněk našeho vysílání zveřejňujeme na tomto místě recenze těch hudebních alb, z kterých na Proglasu v poslední době nejčastěji hrajeme.

Protože recenze je „článek s názorem“, zajímá nás i váš názor na alba, o kterých píšeme. Pod většinou nových článků proto máte možnost vyjádřit své mínění v diskusi. Nebojte se toho využít.

Marián Slávka: vLáska (recenze CD)

Marián Slávka: vLáska (recenze CD)

18. března 2018, 13:31

Marián Slávka, bubeník a klávesista skupiny Longital a člen řady dalších skupin, natočil v roce 2017 sólové album vLáska. Přečtěte si naši recenzi.

Bombarďák: 3fo3 (recenze CD)

Bombarďák: 3fo3 (recenze CD)

6. března 2018, 22:57

Skupina Bombarďák, které se věnuje moderním písním pro děti, vydala nové album 3fo3. Poslechněte si z archivu rozhovor, který s kapelou vedl Luděk Strašák, a přečtěte si naši recenzi.

Michal Bystrov:  O den starší, o dům dál (recenze)

Michal Bystrov:  O den starší, o dům dál (recenze)

1. března 2018, 09:19

Michal Bystrov je muž mnoha řemesel. V archivu si můžete poslechnout rozhovor o jeho knize Od samomluvy k chóru aneb Písniček se držte! A k tomu si přečtěte recenzi na jeho sólové album O den starší, o dům dál.

Štěpánka Balcarová: Life And Happiness Of Julian Tuwim (recenze)

Štěpánka Balcarová: Life And Happiness Of Julian Tuwim (recenze)

20. února 2018, 09:12

Trumpetistka a skladatelka Štěpánka Balcarová připravila album zhudebněných básní polského básníka Juliana Tuwima. Ke spolupráci si přizvala mimo jiné polskou zpěvačku Małgorzatu Hutek. Poslechněte si rozhovor, který jsme se Štěpánkou vysílali v lednu 2018, a přečtěte si naši recenzi.

David Stypka & Bandjeez: neboj. (recenze CD)

David Stypka & Bandjeez: neboj. (recenze CD)

18. února 2018, 11:29

Písničkář David Stypka se s albem neboj. umístil na třetí příčce naší výroční ankety Album roku 2017. Kromě toho získal tři nominace na cenu Anděl. Přečtěte si naši recenzi.

Olin Nejezchleba: Nečekaná návštěva (recenze CD)

Olin Nejezchleba: Nečekaná návštěva (recenze CD)

13. února 2018, 15:13

Violoncellista, baskytarista a písničkář Olin Nejezchleba své druhé sólové album nazval Nečekaná návštěva. Zařadil na ně například poctu Petru Skoumalovi, společnou nahrávku s Martou Kubišovou nebo bizarní zážitek z festivalu Porta. Přečtěte si naši recenzi.

Pokáč: Vlasy (recenze CD)

Pokáč: Vlasy (recenze CD)

9. února 2018, 20:09

Písničkář Jan „Pokáč“ Pokorný bodoval v naší hitparádě Kolem se toč s písněmi Co z tebe bude, Rád chodím na poštu a Lovesongy. Přečtěte si naši recenzi jeho alba Vlasy.

Tante Elze: Hmota (recenze CD)

Tante Elze: Hmota (recenze CD)

2. února 2018, 18:56

Tante Elze je slovenské duo, jeden z objevů z okruhu bratislavského vydavatelství Slnko Records. Písničkářka Veronika Lečková na aktuálním albu spolupracuje s hudebníkem Tomášem Prištiakem.

Pranic: Vypněte mobily (recenze CD)

Pranic: Vypněte mobily (recenze CD)

1. února 2018, 17:45

Folková skupina Pranic z Turnova v čele s evangelickým farářem Ondřejem Halamou na novém albu Vypněte mobily zpívá o lásce, o Bohu i o hrůzách dnešního světa. Přečtěte si naši recenzi.

Jiří Pavlica & Hradišťan: Pozdraveno budiž světlo (recenze)

Jiří Pavlica & Hradišťan: Pozdraveno budiž světlo (recenze)

23. ledna 2018, 17:35

Album Podzraveno budiž světlo přináší výběr koled a dalších vánočních písní v podání Hradišťanu v čele s Jiřím Pavlicou. Obsahuje jak známé písně, tak dosud nevydané skladby.

David Stypka – recenze

stypka_nebojAlbum Neboj Davida Stypky má tři nominace na Anděla. Přečtěte si naši recenzi.

Regiony

Regiony

Profil skupiny Jablkoň

jablkon_nemecSkupina Jablkoň slavila 40 let. Poslechněte si její profil.

Album roku 2017

wolfLost_nepripoutanyAlbem roku 2017 je Wolf Lost In The Poem Honzy Žambocha.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music