Recenze hudebních CD

Hudbu na Proglasu nevímáme jako pouhou kulisu nebo výplň mezi dalšími programovými prvky. Snažíme se i o hudební publicistiku. Jako logický doplněk našeho vysílání zveřejňujeme na tomto místě recenze těch hudebních alb, z kterých na Proglasu v poslední době nejčastěji hrajeme.

Protože recenze je „článek s názorem“, zajímá nás i váš názor na alba, o kterých píšeme. Pod většinou nových článků proto máte možnost vyjádřit své mínění v diskusi. Nebojte se toho využít.

Dalekko: Hudba budoucnosti (recenze CD)

Dalekko: Hudba budoucnosti (recenze CD)

9. října 2018, 09:09

Rozhovor s členy skupiny Dalekko o jejich druhém albu Hudba budoucnosti jsme vám přinesli v červnu 2018. Pusťte si pořad z archivu a přečtěte si k němu naši recenzi.

Hugh Coltman: Who’s Happy? (recenze CD)

Hugh Coltman: Who’s Happy? (recenze CD)

8. října 2018, 07:41

Britského zpěváka Hugha Coltmana, který se žánrově pohybuje na pomezí blues, jazzu, popu a folku, znáte i z našeho vysílání. Jeho píseň Ladybird se objevila i v naší posluchačské hitparádě. Přečtěte si recenzi celého CD Who’s Happy?

Tugriki (recenze CD)

Tugriki (recenze CD)

3. října 2018, 10:39

Tugriki je společný projekt zpěvačky Doroty Barové a tří hudebníků ze slovenské skupiny Korben Dallas. Přečtěte si recenzi jejich alba a poslechněte si z archivu rozhovor s kompletní skupinou.

Viktor Sodoma & Gomora: Svítání (recenze CD)

Viktor Sodoma & Gomora: Svítání (recenze CD)

24. září 2018, 17:27

Výběr s názvem Svítání zachycuje spolupráci zpěváka Viktora Sodomy a skladatele a dirigenta Václava Zahradníka především v letech 1969–72 – tedy v období mezi Sodomovou dráhou zpěváka bigbítových skupin Flamengo a Matadors a léty jeho kolovrátkových hitů s texty Františka Ringo Čecha. Přečtěte si naši recenzi.

D.N.A. Brno: Iluze (recenze CD)

D.N.A. Brno: Iluze (recenze CD)

15. září 2018, 10:10

Skupina D.N.A. Brno, vítěz finále Porty z roku 2011, vydala po čtyřech letech nové album. Přečtěte si naši recenzi a k tomu si poslechněte rozhovor, který s členy kapely v březnu 2018 vedla Anežka Jakubcová.

Mirek Kemel: Ryby, raci (recenze CD)

Mirek Kemel: Ryby, raci (recenze CD)

14. září 2018, 10:00

Známý karikaturista Mirek Kemel vydal své třetí písňové album. Žánrově tentokrát odbočil od akustického folku, jistotou zůstávají texty plné silných obrazů. Poslechněte si z archivu rozhovor s Mirkem Kemelem a přečtěte si naši recenzi.

Pavel Helan: Rapper (recenze CD)

Pavel Helan: Rapper (recenze CD)

10. září 2018, 18:46

Rozhovor s písničkářem Pavlem Helanem, který jsme natočili ve Vsetíně na festivalu United, uvedeme v premiéře 6. října v 15.15. Přečtěte si také naši recenzi alba Rapper.

AG Flek: Podnohama Zem (recenze CD)

AG Flek: Podnohama Zem (recenze CD)

6. září 2018, 21:49

Skupina AG Flek vydala po 18 letech nové studiové album Podnohama Zem. Poslechněte si náš rozhovor s Ivo Viktorinem, jedním ze zakladatelů kapely, a přečtěte si naši recenzi.

Kubatko: Tomtor (recenze alba)

Kubatko: Tomtor (recenze alba)

4. září 2018, 13:01

Kubatko, vlastním jménem Jakub Holovský, je producent a autor elektronické hudby, držitel Anděla. Jeho nové album se jmenuje Tomtor a patří k nejtanečnějším položkám jeho diskografie. Přečtěte si naši recenzi.

Pozdrav Slnku (recenze CD)

Pozdrav Slnku (recenze CD)

3. září 2018, 08:55

Bratislavské hudební vydavatelství Slnko Records oslavilo 100 vydaných titulů kompilací s názvem Pozdrav Slnku. Jednotliví interpreti si na něm vyměnili skladby, případně vytvořili nové dvojice a spolupráce. Rozhovor s majitelkou vydavatelství Shinou chystáme na 15. října 2018.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Regiony

Regiony

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music