Pořady redakce „populární hudby“

Na Proglasu můžete slýchat především skladby folkové a všech příbuzných žánrů (country, trampské písně, bluegrass), avšak nevyhýbáme se ani jazzu, blues, melodickému rocku a dalším stylům. Přednost však dáváme nekomerčním žánrům, hrajeme i méně známé interprety. Mnozí dostávají právě na Proglasu svou první šanci dostat se do éteru.

Jak se vám líbí: Rozhovory s muzikanty, kapelami, vydavateli, organizátory festivalů a dalšími zajímavými “lidmi od muziky” můžete poslouchat každý všední den od 19.15 a v sobotu v 15.15. V rámci pořadu nepravidelně vysíláme také koncerty kapel přímo z našeho studia. Skupiny se mohou o možnostech účasti v pořadu informovat na e-mailu tesar@proglas.cz. Prohlédněte si také fotogalerii hostů pořadu Jak se vám líbí.

Slyšte, lidé!: Hudební týdeník Milana Tesaře - profily folkových i jiných interpretů, přehledy novinek různých žánrů (jazz, blues, bluegrass, world music, country apod.), tematicky zaměřené pořady. Každé vydání trvá 60 minut a vy si je můžete poslechnout vždy v sobotu od 19.15 nebo v repríze v úterý v 16.55.

Hitparáda Kolem se toč: V hitparádě, kterou Proglas vysílá v neděli v 19.00 a v repríze v pondělí v 16.55, soutěží vždy dvanáct písniček. Body jim dávají posluchači, kteří zároveň mají možnost vyhrát cédéčka, kazety nebo vstupenky na koncerty a festivaly. Každý týden hitparáda obsahuje také přehled nových CD, pozvánky na zajímavé akce a další informace o hudbě.

Třikrát z Proglasu: Informace o nových albech různých žánrů každý všední den, vždy ráno v 7.45 a odpoledne ve 14.00 h (každý den jde o dva různé pořady, nikoli o premiéru a reprízu). Z představovaného cédéčka uslyšíte vždy tři písně a krátký komentář.

Jazzový podvečer vysíláme každý druhý, čtvrtý a pátý pátek v měsíci od 17.25. Další jazzová alba předsatvujeme v sobotu pět minut po půlnoci.

Noční bdění je půlhodina souvislého hraní z jednoho CD (od 0.30 v noci): V úterý folk, ve středu jazz nebo blues, ve čtvrtek world music.

Hudební listování: V sobotu do 16.30 přinášíme aktuality z hudebního tisku. První sobota v měsíci patří časopisu UNI, druhá sobota Folk & country a ostatní soboty aktualitám ze stránek Proglasu.

Informace o konkrétních hudebních pořadech Proglasu můžete pravidelně dostávat do své e-mailové schránky. Stačí o to požádat na adrese tesar@proglas.cz.

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Regiony

Regiony

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music