Pořady redakce „populární hudby“

Na Proglasu můžete slýchat především skladby folkové a všech příbuzných žánrů (country, trampské písně, bluegrass), avšak nevyhýbáme se ani jazzu, blues, melodickému rocku a dalším stylům. Přednost však dáváme nekomerčním žánrům, hrajeme i méně známé interprety. Mnozí dostávají právě na Proglasu svou první šanci dostat se do éteru.

Jak se vám líbí: Rozhovory s muzikanty, kapelami, vydavateli, organizátory festivalů a dalšími zajímavými “lidmi od muziky” můžete poslouchat každý všední den od 19.15 a v sobotu od 15.00. V rámci pořadu nepravidelně vysíláme také koncerty kapel přímo z našeho studia. Skupiny se mohou o možnostech účasti v pořadu informovat na e-mailu tesar@proglas.cz. Prohlédněte si také fotogalerii hostů pořadu Jak se vám líbí.

Slyšte, lidé!: Hudební týdeník Milana Tesaře - profily folkových i jiných interpretů, přehledy novinek různých žánrů (jazz, blues, bluegrass, world music, country apod.), tematicky zaměřené pořady. Každé vydání trvá 60 minut a vy si je můžete poslechnout vždy v sobotu od 19.15 nebo v repríze v úterý v 16.55.

Hitparáda Kolem se toč: V hitparádě, kterou Proglas vysílá v neděli v 19.00 a v repríze v pondělí v 16.55, soutěží vždy dvanáct písniček. Body jim dávají posluchači, kteří zároveň mají možnost vyhrát cédéčka, kazety nebo vstupenky na koncerty a festivaly. Každý týden hitparáda obsahuje také přehled nových CD, pozvánky na zajímavé akce a další informace o hudbě.

Třikrát z Proglasu: Informace o nových albech různých žánrů každý všední den, vždy ráno v 7.45 a odpoledne ve 14.30 h (každý den jde o dva různé pořady, nikoli o premiéru a reprízu). Z představovaného cédéčka uslyšíte vždy tři písně a krátký komentář.

Vítejte, senioři!: Vítejte, senioři! sice není pořad hudební, ale téměř v každém vydání vám přinášíme krátkou hudební rubriku – informace o nových albech, případně o hudebních výročí. Poslouchejte ve čtvrtek od 9.30. Scénáře jednotlivých hudebních rubrik najdete zde.

Jazzový podvečer vysíláme každý druhý, čtvrtý a pátý pátek v měsíci od 17.25. Další jazzová alba předsatvujeme v sobotu pět minut po půlnoci.

Noční bdění je půlhodina souvislého hraní z jednoho CD (od 0.30 v noci): V úterý folk, ve středu jazz nebo blues, ve čtvrtek world music.

Hudební listování: V sobotu do 16.30 přinášíme aktuality z hudebního tisku. První sobota v měsíci patří časopisu UNI, druhá sobota Folk & country a ostatní soboty aktualitám ze stránek Proglasu.

Informace o konkrétních hudebních pořadech Proglasu můžete pravidelně dostávat do své e-mailové schránky. Stačí o to požádat na adrese tesar@proglas.cz.

Marcela Kopecká

Svátek má: sv. Pius X. / Johana

Moderuje: Marcela Kopecká
NyníHudební siesta
Skladba: Velké rondo pro klavír, housle, violoncello a orchestr opus 25 (1825) - Rondeau; Autor: Voříšek Jan Václav Hugo; Dirigent: Vavřínek Stanislav; Sóla: Vonášková-Nováková  Jana - housle, Páleníček Jan - violoncello, Čechová Jitka - klavír
13.00Zprávy Proglasu, počasí
13.05Písničky
13.50Dnešek v kalendáři
14.00Pozvánky a písničky
14.30Třikrát z Proglasu: Diana...
15.00Zprávy Proglasu, počasí

Profil Jakuba Čermáka

cermaque_coloursPoslechněte si z našeho archivu profil písničkáře Jakuba Čermáka.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Midnight Oil

MidnightOil-Hi-Res-02_mailRozhovor s australskou skupinou Midnight Oil si můžete poslechnout v našem archivu.

Kittchen vydává album coververzí

28-kittchenPísničkář Kittchen nabídl své písně kolegům.

Rozhovor se skupinou Lakuna

lakunaPoslechněte si rozhovor se skupinou Lakuna.

Ivan Hlas: Krásnej dar

hlas_krasnejPřečtěte si recenzi nového alba Ivana Hlase a jeho tria.

Anketa

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music