JazzFestBrno na televizních obrazovkách

JazzFestBrno na televizních obrazovkách
22. dubna 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

V době, kdy prozatím není možné pořádat živé koncerty, se festival JazzFestBrno stěhuje na televizní obrazovky. Kromě toho proběhne 30. dubna na sociálních sítích a jinde v on-line prostoru oslava Mezinárodního dne jazzu. Více řekne ředitel festivalu Vilém Spilka v pořadu Jak se vám líbí v úterý 27. dubna 2021.

Pořadatelé festivalu zvou:

Tři koncerty, které jsme natočili ve spolupráci s Českou televizí v jejím brněnském studiu, postupně představí novou kapelu varhaníka Ondřeje Pivce, dále trio Roberta Balzara s Danem Bártou a hostujícím trumpetistou Kornélem Feketem-Kovácsem a nakonec čerstvé držitele ceny za jazzovou nahrávku roku 2020 Cotatcha Orchestra společně s Lenkou Dusilovou. Na tyto koncerty se můžete těšit na ČT art každou neděli počínaje 25. dubnem. První červnovou neděli pak ČT art odvysílá ještě záznam vystoupení kapely Vilém Spilka Quartet, které natočila v Divadle Husa na provázku během loňského ročníku festivalu. Navážeme i na tradici oslav Mezinárodního dne jazzu, který připadá na 30. dubna. V ten den odvysíláme na našem Facebooku a Youtube stream koncertu tria pianisty Jiřího Levíčka z Besedního domu.

Videokoncertní sérii jsme si nadělili k 20. výročí festivalu, ale věříme, že z tohoto dárku budete mít radost především vy a alespoň částečně vám zpříjemní období koncertního půstu. Videokoncerty jsme natáčeli ve spolupráci s největšími profesionály v oboru a kombinace originální dramaturgie, scénografie a profesionálního štábu dala vzniknout záznamům té nejvyšší umělecké i technické kvality. Ostatně například záznam koncertu Ondřeje Pivce byl čerstvě vybrán do mezinárodní soutěže televizní tvorby Zlatá Praha.

JAZZFESTBRNO ON SCREEN:

25. 4. 2021, 22:05, ČT art: ONDŘEJ PIVEC PROJECT

30. 04. 2021, 20:00, Facebook a další sítě festivalu JazzFestBrno: LIVE STREAM MEZINÁRODNÍ DEN JAZZU: JIŘÍ LEVÍČEK TRIO  

02. 05. 2021, 22:05, ČT art: DAN BÁRTA & ROBERT BALZAR TRIO & KORNÉL FEKETE-KOVÁCS 

09. 05. 2021, 22:00, ČT art :COTATCHA ORCHESTRA & LENKA DUSILOVÁ 

06. 06. 2021, 22:00, ČT art: VILÉM SPILKA QUARTET

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Regiony

Regiony

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web