Držitel Grammy Ondřej Pivec na podzimním turné

Držitel Grammy Ondřej Pivec na podzimním turné
17. října 2017 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Ondřej Pivec, český varhaník usazený v New Yorku, držitel ceny Grammy za spolupráci s Gregorym Porterem na albu Take Me To The Alley, přijede v říjnu a v listopadu na několik koncertů do své vlasti. Poslechněte si z archivu rozhovor, který jsme s Ondřejem připravili v červnu u příležitosti vydání aktuálního alba skupiny Organic Quartet Terms And Condition Apply.

Ondřeje Pivce čeká na podzim turné k debutovému albu jeho dalšího projektu, americké R&B skupiny Kennedy Administration. Hrát s ní bude nejen v západní a střední Evropě, ale také například v Rusku nebo v Ázerbájdžánu. Do Česka zavítá jak v říjnu právě s Kennedy Administration, tak v listopadu s Organic Quartetem, se kterým letos na jaře vydal desku Terms and Conditions Apply k 10. narozeninám vydavatelství Animal Music.

„Jsem moc rád, že jsme Organic Quartet vzkřísili a že je stále tolik fanoušků, které tím bavíme. Do Evropy a hlavně domů do Česka se samozřejmě už moc těším, na domácí vývar od maminky, ale také na fanoušky a na všechny zážitky, co nás čekají jak s Kennedy Administration, tak s Organic Quartetem,“ řekl Pivec. „Zahrát si s takovými muzikanty, jako jsou pánové z Organic Quartetu, pro mě byla vždy čest a velká výzva. Na koncerty se moc těším!“ poznamenal saxofonista Jakub Doležal z Organic Quartetu.

Turné:

18.10. Praha - The Loop Jazz Club, Jazzové klausury
7.11. Trutnov - Jazzinec International Festival, Trutnov National Hall (Ondřej Pivec & Kennedy Administration)
9.11. Praha - Struny Podzimu, Club Le Royal (Ondřej Pivec & Kennedy Administration)
14.11. Ostrava - Heligonka (Ondřej Pivec Organic Quartet)
15.11. Olomouc - Jazz Club Tibet (Ondřej Pivec Organic Quartet)
16.11. Brno - Metro Music Bar (Ondřej Pivec Organic Quartet)
17.11. Praha - Jazz Dock, 19h (Ondřej Pivec Organic Quartet)
17.11. Praha - Jazz Dock, 22h (Ondřej Pivec Organic Quartet)