Rozhovor s varhaníkem Ondřejem Pivcem

29. listopadu 2007 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Jazzový varhaník Ondřej Pivec, držitel ceny Anděl 2006, vydal letos na jaře své druhé album Never Enough. Rozhovor s Ondřejem Pivcem uvádíme v pořadu Jak se vám líbí v úterý 4. prosince od 19.15.

O aktuálním albu Ondřeje Pivce a jeho Organic Quartetu jsme vás informovali už na jaře. Připomeňme si, že Ondřej Pivec Organic Quartet hraje převážně vlastní repertoár, inspirovaný nejen soudobými jazzovými umělci, ale i významnými veličinami jiných hudebních žánrů (funk, blues, rock). Hudba respektuje tradiční kořeny, je však plná moderních prvků. Kapela má poměrně netradiční složení: V čele stojí teprve 23letý jazzový varhaník, skladatel, aranžér a na novém albu i zpěvák Ondřej Pivec. Jeho „kvartet“ tvoří kytarista Libor Šmoldas, saxofonista Jakub Doležal a bubeník Tomáš Hobzek. Jak je patrné, kapele chybí basa – tu však supluje svou hbitou levačkou na hammondových varhanách sám Pivec.

Rozhovor s držitelem jazzového Anděla za rok 2006 vám nabídneme v pořadu Jak se vám líbí v úterý 4. prosince od 19.15. V pořadu se mimo jiné dozvíte, proč si Ondřej Pivec vybral jako svůj nástroj Hammondovy varhany, proč začal také zpívat a zda jeho nové album bude k dostání na zahraničním trhu.

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web