JazzFestBrno chystá podzimní koncerty světových hvězd

20. července 2016 Aktuality, Jazz, World music Autor: Milan Tesař

John Scofield, Dhafer Youssef a Richard Galliano – to jsou osobnosti, které se pod hlavičkou festivalu JazzFestBrno představí brněnskému publiku v listopadu 2016.

Ve středu 2. listopadu 2016 vystoupí v Brně v Sono Centru John Scofield, kytarista s ohromujícím stylovým záběrem: od jazzového mainstreamu po jazzrock, včetně zkušeností z kapely Milese Davise z počátku 80. let. Spolupracoval také s Waynem Shorterem a Herbiem Hancockem, má zkušenosti s bigbandem i s interpretací gospelů. Do Brna přijede v kvartetu s Larrym Goldingsem na Hammond organ, se Stevem Swallowem na baskytaru a s bubeníkem Billem Stewartem. Jejich repertoár tvoří nejzásadnější skladby americké country v nových jazzových verzích. John Scofield letos získal Grammy za album Past Present.

V úterý 8. listopadu zahraje v Sono Centru Dhafer Youssef, tuniský hráč na arabskou loutnu úd, zpěvák a skladatel. Jeho poslední deska Birds Requiem je konstruována jako filmový soundtrack, ale zároveň je velmi osobním albem, který jej zachycuje ve zlomovém bodě. Youssef se narodil 19. listopadu 1967 v Teboulbě. Zvládnutí pěvecké techniky tak pro něj bylo rodinnou ctí a tradicí. Z vlasti odešel do Rakouska, kde se seznámil s vlivnými lidmi z oblasti jazzu i world music. Od té doby nahrál osm alb pod vlastním jménem a odstartoval mezinárodní kariéru.

V Besedním domě v Brně se ve středu 16. listopadu představí francouzský akordeonista Richard Galliano s Filharmonií Brrno. Galliano nahrál více než 50 alb pod svým jménem a spolupracoval s celou řadou vynikajících umělců z nejrůznějších žánrů. Na klavír a akordeon se učil od čtyř let, hraje také na trombón (získal první cenu na soutěži v roce 1969). V roce 1980 se setkal s Astorem Piazzollou, jenž jej inspiroval k vytvoření francouzské nouvelle musette stejným způsobem, jakým sám Piazzolla vynalezl argentinské tango nuevo. Koncert Richarda Galliana s Filharmonií Brno nabídne skladby Astora Piazzoly a Wolfganga Amadea Mozarta.

NyníHudební siesta
Skladba: Suita D-dur pro violu da gamba a continuo - Sarabande; Autor: Telemann Georg Philipp; Sóla: Hejný  Petr - viola da gamba; Soubor: Pro arte antiqua
13:30Knihovnička
13:45Komentář Rádia Vatikán
14:00Odpolední proud
15:00Zprávy Proglasu, počasí
15:05Jak se vám líbí
15:50Odpolední proud – Hudební...

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web