Cotatcha Orchestra žádá o podporu na vydání alba

Cotatcha Orchestra žádá o podporu na vydání alba
22. května 2020 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnský big band Cotatcha Orchestra vydá v listopadu 2020 dlouho připravované album Bigbandová elektronika. Vydvatelem bude americký label Parma Recordings a zvukové režie se ujme na Grammy nominovaný Jan Košulič. V současné době orchestr oslovuje své fanoušky a za případnou finanční podporu na vydání alba nabízí zajímavé odměny.

Projekt Bigbandová elektronika nabídne autorské skladby kapelníka Jiřího Kotači, pianisty Jiřího Levíčka a především Martin Konvička. Cotatcha Orchestra staví na zvuku velkého jazzového orchestru, k němuž přodává na dokreslení tóny elektronické hudby. „Chtěli bychom s vámi sdílet tento neobyčejný zvuk, který v sobě pojí chytrost hudby s její sdělností. Bigbandová elektronika taky není jen lichým pokusem o originalitu – o nevídanou kombinaci, nebo lacinou senzaci – elektronická hudba už dlouho prostupuje všechny žánry a bylo na čase ji seznámit s big bandem,“ říká kapelník Jiří Kotača.

Šestnáctičlenná kapela, kterou Jiří Kotača založil před šesti lety, je složena z předních hráčů mladé generace české, ale také rakouské a slovenské jazzové scény, nadšených pro objevování nových hudebních světů. Cesta kapely k albu Bigbandová elektronika vedla přes mnoho různých projektů – od poct jazzovým velikánům Thadu Jonesovi a Duku Ellingtonovi, turné s nizozemským trombonistou Iljou Reijngoudem (laureátem Latin Grammy) až po aranžmá českých barokních koled provedených se španělskou vycházející hvězdou – zpěvačkou Mar Vilaseca.

Cotatcha Orchestra žádá své fanoušky o podporu, aby album mohlo vzniknout. Nabízí za to řadu zajímavých odměn včetně projížďky ve ferrari nebo aranžmá vaší vlastní skladby do bigbandové podoby. Více zde: https://www.hithit.com/cs/project/7628/cotatcha-orchestra-vydava-album-bigbandova-elektronika

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web