Yaron Herman na festivalu JazzFestBrno 2016

26. března 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Po sedmi letech se letos vrací na festival JazzFestBrno izraelský klavírista Yaron Herman. Vystoupí v Sono Centru v pátek 8. dubna v duu s bubeníkem Zivem Ravitzem. Yaronu Hermanovi se budeme věnovat v rubrice Třikrát z Proglasu ve středu 30. března v 7.45.

O izraelském klavíristovi Yaronu Hermanovi se dočtete v programovém zpravodaji festivalu JazzFestBrno: „Jeho rostoucí popularita mezi posluchači potvrzuje jeho výjimečný status i schopnost reflektovat moderní hudební inspirace. Yaron má totiž schopnost oslovit širší posluchačskou obec a vůbec nemusí podlézat lacinými triky. Jeho hra je přesvědčivá, kompoziční schopnosti perspektivní a výběr repertoáru pestrý a vkusný.“ Sám Herman před několika lety řekl: „Pomocí hudby můžete vyjádřit to nejhlubší ze svého já. Cílem hudby totiž není vytvořit něco krásného, ale něco upřímného a hlubokého, co vychází přímo z nás.“

Yaron Herman, který letos oslaví 35. narozeniny, pochází z Tel Avivu. Původně se na špičkové úrovni věnoval basketbalu, ale po vážném zranění nohy se sportovní kariérou skončil a od 16 let se učil na klavír. Už po pár letech vystupoval v nejlepších sálech Izraele.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web