Jiří Kotača – album se švédským kytaristou Carlssonem

Jiří Kotača – album se švédským kytaristou Carlssonem
25. listopadu 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Brněnský jazzový trumpetista a skladatel Jiří Kotača vydal své první album. Nahrál je společně se švédským kytaristou Alfem Carlssonem. Rozhovor s Jiřím Kotačou chystáme na začátek roku 2020.

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný Alfův výlet do Česka, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela, která funguje již třetím rokem a odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku a Česku. Kapelu doplnili žádaní slovenští jazzmani nejmladší generace – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje. V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely. Nové album Journeys má velice intimní atmosféru. Kvalitně nahraný materiál v brněnském studiu Divadlo na Orlí, chytré aranže, precizní výkony  muzikantů a jejich vzájemná komunikace, to vše dohromady funguje velmi charismaticky a upoutává maximální pozornost od začátku až do konce alba.

Skupina album představí 28. listopadu v klubu Leitnerova v Brně.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web