Ondřej Pivec natočil album v New Yorku

4. března 2008 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mladý jazzový hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec, který se svým Organic Quartetem získal cenu Anděl v kategorii Jazz & blues, přichází s novým albem Overseason. Vzniklo při Pivcově loňské cestě do New Yorku.

Varhaník Ondřej Pivec se spolu s kolegou z Organic Quartetu, bubeníkem Tomášem Hobzekem, vydal v létě 2007 „na zkušenou“ do Spojených států. Konkrétně vyrazili do New Yorku s cílem přiučit se od svých slavných vzorů, navázat kontakty, zahrát si a alespoň na čas se stát součástí jazzové metropole světa. To, že si s sebou zpět přivezli hotové album, je především výsledkem šťastné souhry náhod.

Po poslechu alba Never Enough projevil zájem s Pivcem spolupracovat kytarista Jake Langley, pravidelný doprovazeč Joeye de Francesca, jednoho z nejlepších hráčů na Hammondovy varhany. Pivcovo krátké vystoupení s kytaristou Peterem Bernsteinem mu poté otevřelo cestu do nahrávacího studia na Long Islandu. Hobzekova účast na jedné jam session pak do party přivedla saxofonistu Joela Frahma, který natáčel například s Bradem Mehldauem, Kurtem Rosenwinkelem, Lee Konitzem a dalšími špičkami. Pro album Overseason Pivec dodal čtyři své nové skladby, Hobzek jednu, Jake Langley další a repertoár poté hudebníci doplnili dvěma standardy. Materiál byl připraven za týden a album nahráno za den. Spontaneita, s níž CD takto „neplánovaně“ vzniklo, stejně jako motivace, kterou byla pro Pivce a Hobzeka spolupráce se známými hudebníky, jsou na výsledku velmi znát.

Album Overseason vychází 31. března 2008 na nezávislém jazzovém labelu Animal Music, který provozuje Petr Ostrouchov, bývalý člen skupiny Sto zvířat. Ondřej Pivec a Tomáš Hobzek album oficiálně představí na koncertě v pražském jazzklubu U staré paní 18. dubna 2008; kmotrem bude herec Tomáš Hanák. Repertoár z alba Overseason na svých koncertech nabízí Pivcova a Hobzekova domovská kapela Organic Quartet.

(Oficiální tisková zpráva)

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web