Ondřej Štveráček na festivalu JazzFestBrno 2019

Ondřej Štveráček na festivalu JazzFestBrno 2019
22. února 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Český saxofonista Ondřej Štveráček vydal už třetí společné album s americkým bubeníkem Genem Jacksonem. Nahrávka se jmenuje Live In Prague a skupina ji představí na festivalu JazzFestBrno 2019. Zároveň však vydá nové studiové CD.

Skupinu Ondřej Štveráček Quartet vedle kapelníka (saxofon) tvoří kontrabasista Tomáš Baroš, slovenský pianista Klaudius Kováč a na bicí hraje host ze Spojených států Gene Jackson, známý především ze spolupráce s Herbiem Hancockem. Tato sestava nahrála už dvě studiová alba Calm a Sketches a nyní se představuje koncertní nahrávkou Live In Prague. Natáčelo se v říjnu 2017 v klubu Jazz Dock v Praze. Album obsahuje tři autorské skladby Ondřeje Štveráčka, dále skladbu Naima od Johna Coltranea a jednu skladbu, kterou složil kontrabasista Tomáš Baroš. Tato živá nahrávka však nebude jedinou novinkou, kterou Ondřej Štveráček na svém jarním koncertě v Brně představí. K vydání totiž chystá další studiové album, na které bude hrát především jazzové standardy. Kromě toho pak kapela představí také svůj program Space Project, postavený mimo jiné na zvuku klávesových nástrojů a elektronických efektů. Koncert se koná 20. března v Sono Centru v Brně a je součástí festivalu JazzFestBrno.

NyníKomorní hudba
Skladba: Tamburin ve stylu Jean-Marie Leclaira; Autor: Kreisler Fritz; Sóla: Accardo Salvatore - housle, Manzini Laura - klavír
02:00Křesťan a svět
02:25Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Ranní magazín

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music