Ondřej Štveráček na festivalu JazzFestBrno 2019

Ondřej Štveráček na festivalu JazzFestBrno 2019
22. února 2019 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Český saxofonista Ondřej Štveráček vydal už třetí společné album s americkým bubeníkem Genem Jacksonem. Nahrávka se jmenuje Live In Prague a skupina ji představí na festivalu JazzFestBrno 2019. Zároveň však vydá nové studiové CD.

Skupinu Ondřej Štveráček Quartet vedle kapelníka (saxofon) tvoří kontrabasista Tomáš Baroš, slovenský pianista Klaudius Kováč a na bicí hraje host ze Spojených států Gene Jackson, známý především ze spolupráce s Herbiem Hancockem. Tato sestava nahrála už dvě studiová alba Calm a Sketches a nyní se představuje koncertní nahrávkou Live In Prague. Natáčelo se v říjnu 2017 v klubu Jazz Dock v Praze. Album obsahuje tři autorské skladby Ondřeje Štveráčka, dále skladbu Naima od Johna Coltranea a jednu skladbu, kterou složil kontrabasista Tomáš Baroš. Tato živá nahrávka však nebude jedinou novinkou, kterou Ondřej Štveráček na svém jarním koncertě v Brně představí. K vydání totiž chystá další studiové album, na které bude hrát především jazzové standardy. Kromě toho pak kapela představí také svůj program Space Project, postavený mimo jiné na zvuku klávesových nástrojů a elektronických efektů. Koncert se koná 20. března v Sono Centru v Brně a je součástí festivalu JazzFestBrno.

NyníPísničky před polednem
Píseň: Panno svatá (2004); Interpret: Ad laudem Domini (sbor sester boromejek); Album: Ad laudem Domini: Mariánské písně
11:57Myšlenka na den
12:00Vesel se, nebes Královno
12:05Hudební siesta
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři

Nemůžu popadnout tvůj dech

spaleny_nemuzu-popadnoutDoporučujeme nové album Jana Spáleného a skupiny ASPM Nemůžu popadnout tvůj dech.

Regiony

Regiony

Album roku 2018

zambosi_louvreLouvre skupiny Žamboši albem roku 2018.

Hudební ztráty 2018

fresoPřipomeňte si s námi osobnosti, které zemřely v roce 2018.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music