Elita světové hudby na Folkových prázdninách 2021 v Náměšti

Elita světové hudby na Folkových prázdninách 2021 v Náměšti

Pořad v souvislostech


Pozvánka na Folkové prázdniny 2021
Budeme vysílat

S Tomášem Liškou o albu Hope
S Vojtou Nýdlem o albu Dítě z větru
Pozvánka na Maraton Hudby Brno 2021
Vysílali jsme


Rozhovor s písničkářem Montym

Leyla McCalla a její Kapitalistické blues

S Janem Smigmatorem o albu Murphyho zákon
Audioarchiv
14. června 2021 World music, Aktuality, Folk Autor: Milan Tesař

Mimo jiné tři nejúspěšnější interprety žebříčku World Music Charts Europe za rok 2020 uslyší návštěvníci Folkových prázdnin 2021 v Náměšti nad Oslavou. Vedle dua Lina_Raül Refree, Sama Lee a Damira Imamoviče na Vysočinu přijedou hvězdy z Maroka, Arménie nebo Itálie. Festival bude probíhat od 24. do 31. července.

Z původně ohlášených interpretů do Náměště z různých důvodů nemohou přijet brazilská zpěvačka Dona Onete a irská skupina Lankum. Náhrada je však prvotřídní. Festival zahájí portugalsko-španělské duo Lina_Raül Refree, které zvítězilo v celoročním pořadí World Music Charts Europe za rok 2020. Konec festivalu bude pro změnu  patřit směsi katalánské rumby, ska, tarantelly, cumbie a balkánských rytmů v podání temperamentních Rumbaristas.

Dále v Náměšti vystoupí dva přední evropští písničkáři, kteří čerpají z hudební tradice svých zemí a nebojí se tuto tradici decentně posouvat a měnit. Ve čtvrtek 29. července v rámci večera Krajiny duše zahrají britský zpěvák Sam Lee (2. místo v celoročním pořadí WMCE) a bosenský představitel stylu sevdah Damir Imamović (3. místo v celoročním pořadí).

Mimořádným zážitkem bude také společný koncert Maura Duranteho, houslisty a kapelníka italské skupiny Canzoniere Grecanico Salentino, a kytaristy a producenta Justina Adamse, dlouholetého spoluhráče Roberta Planta. Pánové v Náměšti vystoupí v poslední den festivalu 31. července.

Dále v Náměšti zahrají napříkald arménský virtuóz na duduk Arsen Petrosyan, izraelský trumpetista Itamar Borochov, britské duo The Rheingans Sisters, americká zpěvačka Layla McCalla nebo marocká zpěvačka Asmaa Hamzaoui se skupinou Bnat Timbouktou. Českou scénu budou zastupovat například Hrubá Hudba, Robert Křesťan & Druhá tráva, Beata Hlavenková s Kapelou Snů, Iva Bittová, Bára Zmeková nebo Clarinet Factory.

www.folkoveprazdniny.cz

 

John Hinshelwood zpívá Emily Dickinsonovou

hinshelwood_called-backSkotský písničkář John Hinshelwood natočil album zhudebněných básní Emily Diskinsonové.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Hudební výlet do Belgie

azmari_samaiPoslechněte si s námi přehled aktuální hudby z Belgie.

Trio komorního jazzu

trio_komorniho_jazzuO brněnském Triu komorního jazzu bude v pořadu Jak se vám líbí hovořit Roman Pokorný

Partneři

Harmonie_logo_velke_web