Dom La Nena – brazilská violoncellistka v Náměšti nad Oslavou

14. července 2016 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

Jedním z hostů Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou bude brazilská violoncellistka a zpěvačka Dom La Nena. V parku renesančního zámku na Vysočině vystoupí v úterý 26. července. V pořadu Třikrát z Proglasu si ji představíme v úterý 19. července ve 14.30.

Na Folkových prázdninách v Náměšti se Dom La Nena představila už v roce 2015, kdy na festivalu zahrála jako host se skupinou portugalských akordeonistů Danças Ocultas.  Pro velký úspěch nyní přijíždí znovu, a to se samostatným recitálem.

Dom La Nena je autorkou a interpretkou křehkých písní, které zpívá portugalsky, španělsky, případně francouzsky. S brazilskými rytmy její hudba souvisí pouze okrajově. Nekopíruje je, nepoužívá je jako základ, ale občas je inspirace kulturou rodné země v jejích akustických baladách slyšet.

Dom La Nena pochází z brazilského přístavního města Porto Alegre, ale vychází z mnoha kulturních vlivů a už řadu let cestuje po světě, kde načerpává další inspiraci.  Do Náměště přijede představit své nejnovější album Soyo z roku 2015.

NyníHudební siesta
Skladba: Předehra VI; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Mathauser Libor; Sóla: Šedivý Zdeněk, Šedivý Jiří - trubka; Soubor: Olomoucký komorní orchestr
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Témata Jak se vám líbí

longital_salontayPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Kolokvium v Náměšti

11kytaraZveme na kolokvium na téma Hudba a spiritualita.

Rozhovor s Worship Central

worship-centralPoslechněte si rozhovor s britskou křesťanskou kapelou Worship Central.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music