Toby Foyeh a Piráti z Afriky

Toby Foyeh a Piráti z Afriky

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Toby Foyeh
Budeme vysílat

Třikrát z Proglasu: Mísia
Třikrát z Proglasu: Josef Vejvoda
Třikrát z Proglasu
Vysílali jsme

Třikrát z Proglasu: Maca
Třikrát z Proglasu: Efruze
Třikrát z Proglasu: Khalia
Audioarchiv
29. ledna 2021 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pátek 29. ledna 2021 si v odpolední rubrice Třikrát z Proglasu představíme album Pirates Of Africa, které natočil britský zpěvák nigerijského původu Toby Foyeh se skupinou Orchestra Africa. 

Tradiční hudbu nigerijských Jorubů, africké hudební styly highlife a afrobeat a k tomu jazz, rock, pop a latinskoamerickou hudbu. To vše ve své tvorbě mísí Toby Foyeh se svou kapelou. Foyeh se narodil v Londýně nigerijským rodičům a momentálně žije ve Spojených státech. Své první hudební zkušenosti sbíral v Nigérii, ale studovat odešel do Ameriky, kde mimo jiné navštěvoval slavnou Berklee College Of Music v Bostonu. Svou originální hudební fúzi nazval „afrijam music“ a šíří ji nejen na svých vlastních albech, ale i ve spolupráci s dalšími umělci. Měl například společný projekt s klávesistou Royem Carterem. Samotná Foyeho skupina Orchestra Africa vsází na kombinaci tradičních nástrojů, jako jsou bubny gangan a bata, s kytarami, klávesami, syntezátory nebo flétnou. Výrazná je jak rytmická složka, která vychází ze složitých afrických rytmů, tak sólové party kytary a flétny. Zpívá Toby Foyeh s pomocí doprovodných zpěvaček.

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web