Dánský Afričan Mzungu Kichaa s novým albem

Dánský Afričan Mzungu Kichaa s novým albem
1. února 2020 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod pseudonymem Mzungu Kichaa se skrývá dánský zpěvák a hudebník Espen Sørensen. Skladby z jeho nového alba Huyu Nani se už objevují v našem vysílání.

Mzungu Kichaa je jméno, které přijal dánský zpěvák Espen Sørensen poté, co se začal programově věnovat východoafrické tradiční hudbě. Už deset let je považovaný za velkou hvězdu především tanzanské hudby, velmi známý je také v Keni. Na své nové album Huyu Nani si pozval řadu významných zpěváků, rapperů a hudebníků z Tanzanie, Keni, Konga i rodného Dánska.

Na albu se proplétají hudební žánry obvyklé pro scénu dnešní velklých arických měst – afrobeat, konžská rumba, reggaeton nebo elektronická taneční hudba. Kichaa sice se svou hudbou boduje především ve východní Africe, ale dvakrát byl také nominován na výroční Danish Music Awards a jeho skladby hrají i evropská rádia.

Album Huyu Nani vyšlo 31. ledna 2020.

www.mzungukichaa.com

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web