Beautiful Nubia z Nigérie s novým albem

Beautiful Nubia z Nigérie s novým albem

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: Beautiful Nubia
Audioarchiv
6. listopadu 2020 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Pod pseudonymem Beautiful Nubia, tedy Překrásná Núbie, se skrývá hudebník a zpěvák z Nigérie. Letos mu vyšlo nové album s názvem Several More Tales from a Small Room. Představíme si je v pondělí 9. listopad 2020 v 7.45 v rubrice Třikrát z Proglasu.

Several More Tales From A Small Room je název nového akustického alba, které vydal nigerijský zpěvák Beautiful Nubia. Album obsahuje písně v jorubštině a v angličtině. Zpěvák, vlastním jménem Segun Akinlolu, album nejen nazpíval, ale také nahrála všechny nástroje – akustické kytary, jorubské bubny a další rytmické nástroje.

Beautiful Nubia se narodil v roce 1968. V necelých 30 letech založil hudební vydavatelství EniObanke, které dodnes nejen vydává jeho alba, ale například organizuje festival tradiční hudby v Nigérii. Velkých úspěchu zpěvák dosahoval na začátku nového milénia – v roce 2002 se z jeho písně Owuro L’Ojo stal v Nigérii, nejlidnatější africké zemi, celonárodní hit.

Segun Akinlolu však není pouze skladatel a zpěvák. Vystudoval veterinární lékařství a osm let se jako veterinář živil. Kromě toho má diplom z žurnalistiky.