King’n’doom – v Brně vzniklo africké album

King’n’doom – v Brně vzniklo africké album
27. srpna 2019 World music, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mimořádný hudební projekt vytvořili brněnští hudbníci Pavel Šmíd a Martin Piro. Na své album King’n’Doom si pozvali legendy i výrazné objevy západoafrické hudby. Dílo si představíme v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 14. října 2019.

Na albu King’n’Doom se sešla elita západoafrické hudební scény. Hned úvodní píseň Jah’rabi zpívají jako duet legendární senegalský zpěvák Cheikh Lô a s ním Hawa Diabaté, členka Tria da Kali, mladé, ale velmi oceňované skupiny z Mali. Představitelů významných hudebních rodin ze západní Afriky však na albu najdeme mnohem víc: na loutny ngoni hrají Moustafa a Madou Kouyaté z Mali, na balafon Abdoulaye Dembelé z Burkiny Faso a na buben sabar Léopold Lô ze Senegalu.

Album však není čistou nahrávkou africké hudby. Vedle obou producentů, kteří nahráli kytary, baskytaru, perkuse a další nástroje, v jednotlivých skladbách účinkují i další čeští hudebníci: Vojtěch Svatoš na Hammondovy varhany, Štěpán Podrazil a Pavel Koudelka na bicí, Radek Gregor na harmoniku. 

Nahrávka vznikla jednak ve studiu vydavatelství Rustical Records, dále ve studiu Sono a také přímo v Africe. Autorem všech skladeb je Pavel Šmíd, jednu zkomponoval společně s Martinem Pirem. 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web