Třikrát z Proglasu: DJ Click hraje skladby indiánů Mapučů

Třikrát z Proglasu: DJ Click hraje skladby indiánů Mapučů

Pořad v souvislostech


Třikrát z Proglasu: DJ Click
Audioarchiv
1. prosince 2020 Aktuality Autor: Milan Tesař

DJ Click je francouzský producent elektronické hudby, který se věnuje mimo jiné úpravám skladeb romských, marockých nebo latinskoamerických autorů. V ranní rubrice Třikrát z Proglasu si 2. prosince představíme jeho letošní album, na kterém představuje své verze skladeb chilské indiánské skupiny Colelo Identidad Mapuche.

Francouzský DJ Click je mimo jiné členem elektro-jazzové skupiny UHT°. Dlouhodobě se věnuje romské hudbě ve spolupráci s rumunskou zpěvačkou Ronou Hartner, spolupracuje s marockými hudebníky a na svém kontě má album remixů skladeb latinskoamerických a karibských autorů Go Tropikal! Remixoval skladby interpretů a kapel, jako jsou Manu Chao, Warsaw Village Band, Mahala Raï Banda, Dhoad Gypsies Of Rajasthan, Issa Bagayogo nebo Rachid Taha.

Na albu, které vyšlo v dubnu 2020, DJ Click zpracovává skladby chilské skupiny Colelo Identidad Mapuche. V jejím čele stojí Pablo Sandoval Hueche, zvaný Colelo, který si vzal za cíl podporovat tradiční hudbu chilského indiánského národa Mapučů (dříve zvaných též Araukánci). Díky němu se o mapučské kultuře dozvěděla řada posluchačů po celém světě. A díky spolupráci s DJ Clickem se nyní tyto skladby v taneční elektronické podobě dostávají k novým posluchačům.

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web