Ceny Anděl ovládli Lenka Dusilová a Robert Křesťan

Ceny Anděl ovládli Lenka Dusilová a Robert Křesťan

V cenách Anděl za rok 2020 zabodovali interpreti, které znáte z vysílání Proglasu. Nejvýrazněji uspěli Lenka Dusilová a Robert Křesťan. Na vítězném Albu roku se podílel také náš dlouholetý spolupracovník Martin Kyšperský. Ceny byly uděleny v sobotu 29. května 2021.

Tři ze čtyř nominací proměnila v cenu zpěvačka Lenka Dusilová. Její píseň Vlákna se stala Skladbou roku, ona sama zabodovala v kategorii Sólová interpretka a album Řeka, které zvítěila také ve výroční anketě našeho rádia, vyhrálo kategorii Album roku. Na albu Řeka má výrazný podíl jako spoluautor textů Martin Kyšperský, který se svou kapelou Květy během slavnostního ceremoniálu Lenku Dusilovou doprovodil.

Další tři Anděly si odnesli hudebníci spojení se skupinou Druhá tráva. Kapela samotná zabodovala s albem Díl první kategorii Folk. Její člen, baskytarista a kontrabasista Tomáš Liška, se stal vítězem kategorie Jazz se svým autorským albem Hope. A zakladatel a zpěvák Druhé trávy Robert Křesťan byl uveden do Síně slávy.

Skupinou roku hudební akademie jmenovala Tata Bojs, kteří zabodovali s albem Jedna nula. V kategorii Alternativa zabodovala mladá písničkářka Amelie Siba. A Objevem roku se stala zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web