Ceny Anděl ovládli Lenka Dusilová a Robert Křesťan

Ceny Anděl ovládli Lenka Dusilová a Robert Křesťan

V cenách Anděl za rok 2020 zabodovali interpreti, které znáte z vysílání Proglasu. Nejvýrazněji uspěli Lenka Dusilová a Robert Křesťan. Na vítězném Albu roku se podílel také náš dlouholetý spolupracovník Martin Kyšperský. Ceny byly uděleny v sobotu 29. května 2021.

Tři ze čtyř nominací proměnila v cenu zpěvačka Lenka Dusilová. Její píseň Vlákna se stala Skladbou roku, ona sama zabodovala v kategorii Sólová interpretka a album Řeka, které zvítěila také ve výroční anketě našeho rádia, vyhrálo kategorii Album roku. Na albu Řeka má výrazný podíl jako spoluautor textů Martin Kyšperský, který se svou kapelou Květy během slavnostního ceremoniálu Lenku Dusilovou doprovodil.

Další tři Anděly si odnesli hudebníci spojení se skupinou Druhá tráva. Kapela samotná zabodovala s albem Díl první kategorii Folk. Její člen, baskytarista a kontrabasista Tomáš Liška, se stal vítězem kategorie Jazz se svým autorským albem Hope. A zakladatel a zpěvák Druhé trávy Robert Křesťan byl uveden do Síně slávy.

Skupinou roku hudební akademie jmenovala Tata Bojs, kteří zabodovali s albem Jedna nula. V kategorii Alternativa zabodovala mladá písničkářka Amelie Siba. A Objevem roku se stala zpěvačka Kateřina Marie Tichá.

NyníHudební siesta
Skladba: Concertino pro hoboj a smyčcový orchestr (1960) - Allegro vivo; Autor: Pedrollo Arrigo; Dirigent: Strub Partick; Sóla: Lencsés Lajos - hoboj
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:05Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...
15:00Zprávy Proglasu, počasí

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web