Tata Bojs a korejská Smetana

Tata Bojs a korejská Smetana
17. ledna 2009 Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Společně s korejským smyčcovým Ahn Triem natočila pražská skupina Tata Bojs album svých největších hitů. CD se jmenuje Smetana a představuje staré známé písně v nových akustických úpravách.

Tata Bojs: CD SmetanaČlenové skupiny Tata Bojs vyrůstali v pražské vilové čtvrti Hanspaulka, obklopeni českými rockovými legendami typu Ivana Hlase, Žlutého psa nebo Bluesberry. Sami se od rockové hudby přes experimenty s elektronickou a taneční scénou dostali až k novému akustickému albu Smetana, na kterém spolupracovali s korejským Ahn Triem. Se třemi Korejkami, rodnými sestrami, se Tata Bojs poprvé setkali v roce 2003, kdy jim asijské hudebnice vypomohly s jednou písní na albu Kluci, kde ste?

Album Smetana, na kterém Tata Bojs a Ahn Trio spolupracovali více než dva roky, přináší nejznámější skladby z repertoáru Tata Bojs. Jedná se o akustické úpravy například písní Tanečnice, Jaro, Toreadorská otázka, Šťastnější, Attention aux hommes! a dalších. Jedná se tedy o výběr hitů, avšak hitů natočených znovu, mnohdy v překvapivých verzích.

Ahn Trio pochází z korejského Soulu a v současné době působí v New Yorku. Patří mezi vyhledávané soubory na poli vážné hudby, avšak jeho členky rády experimentují i s elektronickou hudbou a dalšími žánry. Výraznou posilou spolupráce Ahn Tria a Tata Bojs byl Marek Doubrava ze skupiny Hm… (bývalý člen Tata Bojs), který skladby aranžoval a rozepsal je pro Ahn Trio do not.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web