Robert Křesťan o albu Díl první

Robert Křesťan o albu Díl první

Pořad v souvislostech


Robert Křesťan a Druhá tráva – Díl první
Budeme vysílat

Rozhovor se skupinou Džezvica
Se skupinou Zuby nehty o albu Srdce ven
Kluk z Husovky – rozhovor s písničkářem Kubou Horákem
Vysílali jsme


Rozhovor se skupinou Boo

Skupina Kittchen o albu Puls

Pozvánka na Hradecký slunovrat 2021
Audioarchiv
21. března 2021 Folk, Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

Skupina Druhá tráva chtěla v roce 2020 vydat dvojalbum, složené z převzatých a vlastních písní. Nakonec kvůli epidemii stihla dokončit pouze jeho část, která však vyšla jako plnohodnotné album s názvem Díl první. Na nahrávce, která získala nominaci na cenu Anděl, se vedle kapely podílel britský producent Eddie Stevens, který původně akustickou tvář Druhé trávy obohatil o prvky elektronické hudby. Album nám Robert Křesťan představil v pořadu Jak se vám líbí 19. března 2021. Poslechněte si rozhovor ze záznamu.

Spolupráci s Eddiem Stevensem skupině Druhá tráva navrhl její bubeník Martin Novák. Ten se s britským producentem seznámil při spolupráci se zpěvačkou Janou Kirschner. Robert Křesťan v rozhovoru vypráví, jak náročné pro něj a ostatní hudebníky z Druhé trávy bylo externímu producentovi důvěřovat a plně se svěřit do jeho péče. Zatímco v minulosti měla skupina zkušenosti s producenty z oblasti country, Stevensův přístup byl zcela jiný.

Úplně na začátku spolupráce bylo prý třeba Eddiemu Stevensovi vysvětlit, proč chce kapela nahrát album převzatých skladeb a nikoli pouze vlastní písně. Robert Křesťan, který chtěl novinkou zároveň vzdát hold svým oblíbencům z doby pozdního dětství a dospívání, si však tento nápad prosadil. Namísto původně chystaného dvojalba nakonec zatím vznikl pouze jeden disk, na kterém většinové coververze doplńují tři autorské skladby. Písně autorské i převzaté by se pak měly objevit i na dalším albu Díl druhý, které by Druhá tráva chtěla – dovolí-li to epidemická situace – natočit a vydat do konce roku 2021.

V rozhovoru je řeč také o aktuální nominace Druhé trávy na cenu Anděl nebo o chystaných oslavách 30 let Druhé trávy. Žádné bombastické oslavy však kapela neplánujeme. Bude-li to vůbec možné, uspořádá jen asi dva skromnější narozeninové koncerty. Naopak velkou oslaviu svých 50. narozenin chystali už na loňský rok Poutníci, skupina, se kterou Robert Křesťan spojil podstatnou část své hudební dráhy. A jak prozradil v rozhovoru pro naše rádio, na oslavy Poutníků a na společné koncerty s bývalými spoluhráči se velmi těší. Mezitím kapelník Poutníků Jiří Pola ohlásil velmi pravděpodobné další odložení hlavních narozeninových koncertů na říjen 2021.

NyníKomorní hudba
Skladba: Trio pro dvoje housle a violu opus 35 "Londýn" - Allegro poco lento; Autor: Ysaye Eugéne; Sóla: Szederkenyi Nandor, Riehle Marianne - housle,  Radič Milan - viola
02:00Z archivu slovesných...
02:25Písně
03:00Z archivu hudebních...
03:45Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Témata Jak se vám líbí

petrosyan_rozhovorPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Tinitus skupiny Původní Bureš

13-PuvodniBuresChystáme rozhovor se skupinou Původní Bureš o novém albu Tinitus.

Krabice plná Folk Teamu

folk_teamVychází box se sedmi CD brněnské skupiny Folk Team.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web