Liška, Malina a Nejtek společně na albu Fragile Bliss

Liška, Malina a Nejtek společně na albu Fragile Bliss
19. ledna 2016 World music, Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

Pod názvem Fragile Bliss vyšlo společné album banjisty Luboše Maliny, kontrabasisty Tomáše Lišky a pianisty Michala Nejtka. Rozhovor s tvůrci alba chystáme na 8. března 2016.

Kontrabasista a skladatel Tomáš Liška patří mezi přední představitele české jazzové scény. Vydal dosud vlastní alba Invisible World (2009) a Bercheros Odyssey (2014), s Martou Töpferovou natočil kolekci Milokraj (2013) a spolupracoval na řadě dalších nahrávek. Již několik let se pohybuje též mimo jazzový žánr, především je intenzivně vytížen v kapele Druhá tráva, kterou spoluzaložil a vede vynikající banjista Luboš Malina. Mimo rámec Druhé trávy přinášejí nyní Liška s Malinou, kteří do tria pozvali ještě klavíristu a skladatele Michala Nejtka, společně vytvořené album Fragile Bliss. Repertoár akusticky znějícího alba, které spojují mimořádné skladatelské, improvizační a interpretační kvality všech tří spoluhráčů, je inspirován jazzem a lidovou hudbou a je krásnou ukázkou toho, jak se hudebníci, pocházející každý z odlišného hudebního zázemí (Michal Nejtek je etablován coby skladatel soudobé hudby, jakož i jako člen kapely Davida Kollera), mohou navzájem inspirovat a obohacovat. Ve čtyřech skladbách hostuje bubeník Kamil Slezák.

(Oficiální tisková zpráva)

NyníKomorní hudba
Skladba: Partita číslo 3, E dur, BWV 1006 - Gavotte en Rondeaux; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Šporcl Pavel - housle
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web