Invisible Faces Tomáše Lišky

Invisible Faces Tomáše Lišky
4. května 2017 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Jazzový kontrabasista a skladatel Tomáš Liška vydává nové album Invisible Faces, který navazuje na svůj předchozí projekt Invisible World.

Tomáš Liška je důležitou osobností tuzemské jazzové scény, ale věnuje se i jiným žánrům. Dosud vydal čtyři vlastní alba (Invisible World, Milokraj ve spolupráci s Martou Töpferovou, Bercheros Odyssey, Fragile Bliss s Michalem Nejtkem a Lubošem Malinou), na řadě dalších se podílel jako sideman nebo člen souboru (Druhá tráva, Eternal Seekers, Mamatohe, Points, Cyrille Oswald, Tomáš Hobzek, Pavel Bobek atd.).

Své nové album Invisible Faces představí 7. června 2017 v klubu Jazz Dock v Praze. Toto CD stylově a zvukově navazhuje na sedm let starý a velmi úspěšný projekt Invisible World, k němuž nenápadně odkazuje i svým názvem. Z někdejších spoluhráčů zůstal Liškův dlouholetý spolupracovník kytarista David Dorůžka, původní bandoneon Daniele di Bonaventury nově nahradil akordeon srbského hudebníka Nikoly Zariče a zvuk kapely nyní obohacují turecký houslista a zpěvák Efe Turumtay a bubeník a hráč na perkuse Kamil Slezák. Liška ve své nové tvorbě vychází z inspirace lidovou hudbou mnoha proveniencí a s vlivy jazzu a studia kompozice soudobé hudby osciluje organicky mezi melodickou lyrikou a rytmickou výbušností, podporován vynikající souhrou a invenční hráčskou virtuozitou celého souboru, jehož členové dostávají i nemalý prostor k improvizaci.