Tata Bojs a Vypsaná fiXa hrají hity Semaforu

17. listopadu 2009 Aktuality, Alternativní hudba Autor: Milan Tesař

V souvislosti s letošním 50. výročím divadla Semafor nevycházejí pouze reedice a nové výběry starých semaforských hitů. Po svém ke klasickým písním Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra přistoupili umělci jako Tata Bojs, Vypsaná fiXa, Jana Burian nebo Midi lidi na albu For Semafor.

Tata Bojs zpívají semaforský hit V kašně. Elektronická skupina Midi lidi se po svém ujala písně Co jsem měl dnes k obědu. Allstar Refjúdží Band se zhostil oblíbeného Sluníčka („popojdi maličko…“). Dále Krajina posedlá tmou v podání alternativní skupiny Kazety, Blues touhy po světle v interpretaci Jiřího Konvrzka nebo Ecstasy of St. Theresa hrající Blázna a dítě. A dále saxofonista Jan Štolba, skupina OTK, zpívající výtvarník Petr Nikl, Přemysl Rut, Irena a Vojtěch Havlovi, Vypsaná fiXa nebo Mňága a Žďorp… Ti všichni se sešli na albu For Semafor, aby vzdali poctu divadlu, které stálo u zrodu moderní české písně a které letos v říjnu oslavilo 50 let existence.

Vznik alba For Semafor navíc zdokumentoval filmový režisér Miroslav Janek. S malým štábem putoval po nahrávacích studiích, domácnostech, divadelních zkušebnách a chalupách, kde v intimitě, bez publika, kapely samy za sebe hledají tvar pro písně Suchého a Šlitra. Hudební dokument s desítkami jedinečných muzikantů, jehož vizuální stránku umocňují fotografie Bohdana Holomíčka, stále ještě vzniká, a to ve spolupráci s televizí HBO. Bude mít premiéru v roce 2010.

(Podle oficiální tiskové zprávy)

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web