JazzFestBrno 2022 zve na březnové koncerty

JazzFestBrno 2022 zve na březnové koncerty
10. února 2022 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Festival JazzFestBrno 2022 startuje 3. března koncertem amerického kontrabasisty Christiana McBridea. Dále by v březnu měl vystoupit pianista Brad Mehldau nebo zpěvačka Cécile McLorin Salvant, trojnásobná držitelka Grammy. Na festival bude zvát v pořadu Jak se vám líbí 18. února ředitel festivalu Vilém Spilka.

Festival JazzFestBrno v březnu 2022

3. března 2022 – Sono Centrum – Christian McBride & Inside Straight

Americký kontrabasista Christian McBride představil své kvinteto Inside Straight poprvé v roce 2007 na koncertě v legendárním klubu Village Vanguard. Skupina vydala dvě alba, zrcadlící kapelníkovu vizi přímočarého, nekompromisně swingujícího jazzu. McBrideův výběr skladeb pro toto kvinteto je na jednu stranu pečlivě promyšlený, na stranu druhou se však nikdy příliš neodchyluje od písňové formy a tonality. 

6. března 2022 – Mahenovou divadlo – Brad Mehldau a Filharmonie Brno

Spojení vynikajícího pianisty Brada Mehldaua, který dlouhodobě ukazuje svůj vztah ke klasické hudbě, s brněnskou filharmonií slibuje nevšední zážitek na pomezí jazzu a vážné hudby. Mehldau vystoupil v Brně už dvakrát – se svým triem a sólově. Nyní bude středobodem večera hudba Johanna Sebastiana Bacha, které Mehldau věnoval album After Bach.

21. března 2022 – Besední dům – Cécile McLorin Salvant

Americká zpěvačka Cécile McLorin Salvant se narodila na Floridě rodičům pocházejícím z Francie a Haiti a její multikulturní kořeny se zrcadlí i v její tvorbě. Poprvé upoutala pozornost jazzových fanoušků už v jednadvaceti letech svým triumfem na Mezinárodní jazzové soutěži Thelonious Monk 2010. V letech 2015, 2017 a 2018 získala Grammy za nejlepší vokální jazzová alba. 

23. března 2022 – Cabaret des Péchés – Matthew Stevens / Walter Smith III: In Common – Antonio Sánchez & Band Hombre with Thana Alexa, Bigyuki & Lex Sadler

Kytarista Matthew Stevens s oblibou rozpouští hranice mezi jazzem, rockem a ambientní hudbou. Od svého příchodu do New Yorku v roce 2007 spolupracuje s nejzajímavějšími umělci současné hudby. Objevuje se mimo jiné po boku umělců, jakými jsou Terri Lyne Carrington, Esperanza Spalding nebo Christian Scott aTunde Adjuah, na JazzFestu si před lety zahrál s Benem Williamsem. Saxofonista Walter Smith III je ztělesněním slov Dizzyho Gillespieho, který tvrdil, že správný hudebník má být vždy jednou nohou v minulosti a tou druhou v budoucnosti. Smith a Stevens společně nahráli tři alba s totožným názvem In Common odlišenými pouze číslovkou. 

Rodilý Mexičan Antonio Sánchez se po boku Pata Methenyho, Chicka Corey či Michaela Breckera vyšvihl na začátku milénia do nejvyšší jazzové ligy. Samostatně debutoval v roce 2007 s projektem Migration. V Brně se představí v koncertní formaci se svými osvědčenými spolupracovníky, kterými jsou zpěvačka Thana Alexa, klávesista Bigyuki a baskytarista Lex Sadler. 

Rozhovor se skupinou Coffee to Help

coffee-to-help_cukr_obalCDPoslechněte si rozhovor se skupinou Coffee to Help z Rakovníka.

Regiony

Regiony

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web