Jazzový podvečer: Chris Thile s Bradem Mehldauem

Jazzový podvečer: Chris Thile s Bradem Mehldauem

Pořad v souvislostech


Jazzový podvečer: Thile & Mehldau
Audioarchiv
22. února 2017 Jazz, Folk, Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pořadu Jazzový podvečer si v pátek 24. února 2017 představíme dvojalbum, které společně natočili dva američtí virtuózové – pianista Brad Mehldau a hráč na mandolínu Chris Thile.

Spojení mandolíny a klavíru není v jazzu ani v nové akustické hudbě (a progresivním bluegrassu) ničím novým. Například v roce 2012 vyšlo u vydavatelství ECM společné album mandolinisty Hamiltona da Holandy a pianisty Stefana Bolana a u nás toto spojení na konci minulého století dostali nejen na folkové festivaly mandolinista Martin Krajíček (dnes člen tria Jitky Šuranské) a pianista Zdeněk Král. Nyní tuto disciplínu dotáhly k dokonalosti dvě špičky svých žánrů ve světovém měřítku – pianista Brad Mehldau a Chris Thile, zpěvák a mandolinista, známý z akustických skupin Nickel Creek a Punch Brothers.

Na své společné 2CD pánové zařadili jak své autorské skladby, tak převzaté melodie – instrumentální verzi skladby Independence Day od amerického písničkáře Elliotta Smithe, jazzový standard z 30. let I Cover The Waterfront, píseň Marcie od Joni Mitchell nebo Don’t Think Twice It’s All Right Boba Dylana. Kolekci pak uzavírá úprava skladby Tabhair dom do Lámh irského harfeníka Ruaidhrího Dall Ó Catháina. Celkem kolekce obsahuje 11 skladeb, instrumentálních i zpívaných. 

NyníPísně
Píseň: Lucie & slunovrat (2000); Interpret: Majerovy brzdové tabulky; Album: Majerovy brzdové tabulky: Ryba ryb
16:55Hrajte, kapely!
17:55Myšlenka na den
18:00Mše svatá
18:35Hudební zastavení
19:00Večerní zíváček
19:15Jak se vám líbí

Soutěž o CD Půljalbkoně

puljablkon_svetelneSoutěžte o nové CD dua Půljablkoň a jeho hostů.

Regiony

Regiony

Novinky z country a bluegrassu

09-ChorosiPoslechněte si pořad s novinkami z country, bluegrassu a trampské písně.

Album o podobách smrti

NeumannDarek_foto-J-SlamaPoslechněte nebo přečtěte si rozhovor se zpěvákem Darkem Neumannem, který nahrál album o různých podobách smrti.

A. M. Úlet živě na Proglasu

IMG_9013Skupina A. M. Úlet hrála živě u nás ve studiu. Podívejte se na fotografie.

Partneři

Časopis Harmonie - klasická hudba, jazz a world music