Jazzový podvečer: Chris Thile s Bradem Mehldauem

Jazzový podvečer: Chris Thile s Bradem Mehldauem
22. února 2017 Jazz, Folk, Country, Aktuality Autor: Milan Tesař

V pořadu Jazzový podvečer si v pátek 24. února 2017 představíme dvojalbum, které společně natočili dva američtí virtuózové – pianista Brad Mehldau a hráč na mandolínu Chris Thile.

Spojení mandolíny a klavíru není v jazzu ani v nové akustické hudbě (a progresivním bluegrassu) ničím novým. Například v roce 2012 vyšlo u vydavatelství ECM společné album mandolinisty Hamiltona da Holandy a pianisty Stefana Bolana a u nás toto spojení na konci minulého století dostali nejen na folkové festivaly mandolinista Martin Krajíček (dnes člen tria Jitky Šuranské) a pianista Zdeněk Král. Nyní tuto disciplínu dotáhly k dokonalosti dvě špičky svých žánrů ve světovém měřítku – pianista Brad Mehldau a Chris Thile, zpěvák a mandolinista, známý z akustických skupin Nickel Creek a Punch Brothers.

Na své společné 2CD pánové zařadili jak své autorské skladby, tak převzaté melodie – instrumentální verzi skladby Independence Day od amerického písničkáře Elliotta Smithe, jazzový standard z 30. let I Cover The Waterfront, píseň Marcie od Joni Mitchell nebo Don’t Think Twice It’s All Right Boba Dylana. Kolekci pak uzavírá úprava skladby Tabhair dom do Lámh irského harfeníka Ruaidhrího Dall Ó Catháina. Celkem kolekce obsahuje 11 skladeb, instrumentálních i zpívaných. 

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web