Richard Bona a Dan Bárta na JazzFestu Brno

22. prosince 2016 Jazz, Folk, Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mezi hosty jarního festivalu JazzFestBrno 2017 budou kamerunský baskytarista a zpěvák Richard Bona a jeden z nejlepších českých zpěváků Dan Bárta. Oba koncerty se budou konat 4. dubna 2017 v Janáčkově divadle.

První koncert obstará Richard Bona, muž přezdívaný „africký Sting“. Původem kamerunský hudebník žijící převážně v New Yorku a Paříži rád čerpá inspiraci v nejrůznějších koutech světa. Tentokrát se devětačtyřicetiletý multiinstrumentalista, především však baskytarista, vypravil do Latinské Ameriky a z tamních hudebníků sestavil kapelu Mandekan Cubano. Kapelu žánrem a názvem kubánskou, ovšem tvořenou kromě rodilých Kubánců, pianisty Osmanyho Paredese a trumpetisty Dennise Hernandeze, také hráči z Venezuely a Mexika.

Druhou část večera budou mít na starosti zpěvák Dan Bárta a jazzové trio Roberta Balzara společně s Filharmonií Brno. Toto spojení slavilo úspěch již při své letní premiéře na Špilberku. Repertoár projektu překlenujícího různé žánry tvoří známé skladby od Led Zeppelin, Björk nebo Jamiroquaie v orchestrálních aranžích.

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Regiony

Regiony

Rozhovor s duem Ensoi

ensoi_water-ringsPoslechněte si rozhovor s elektropopovým duem Ensoi.

Folkové prázdniny 2022 – o poezii

11kytaraFolkové prázdniny 2022 zahájí peruánská zpěvačka Susana Baca. Tématem festivalu bude poezie.

Hudba národnostních menšin Číny V.

folk_music_china_17Poslechněte si pátou část seriálu o hudbě národnostních menšin Číny.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web