Richard Bona a Dan Bárta na JazzFestu Brno

22. prosince 2016 Jazz, Folk, Alternativní hudba, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mezi hosty jarního festivalu JazzFestBrno 2017 budou kamerunský baskytarista a zpěvák Richard Bona a jeden z nejlepších českých zpěváků Dan Bárta. Oba koncerty se budou konat 4. dubna 2017 v Janáčkově divadle.

První koncert obstará Richard Bona, muž přezdívaný „africký Sting“. Původem kamerunský hudebník žijící převážně v New Yorku a Paříži rád čerpá inspiraci v nejrůznějších koutech světa. Tentokrát se devětačtyřicetiletý multiinstrumentalista, především však baskytarista, vypravil do Latinské Ameriky a z tamních hudebníků sestavil kapelu Mandekan Cubano. Kapelu žánrem a názvem kubánskou, ovšem tvořenou kromě rodilých Kubánců, pianisty Osmanyho Paredese a trumpetisty Dennise Hernandeze, také hráči z Venezuely a Mexika.

Druhou část večera budou mít na starosti zpěvák Dan Bárta a jazzové trio Roberta Balzara společně s Filharmonií Brno. Toto spojení slavilo úspěch již při své letní premiéře na Špilberku. Repertoár projektu překlenujícího různé žánry tvoří známé skladby od Led Zeppelin, Björk nebo Jamiroquaie v orchestrálních aranžích.