Duety Joshuy Redmana a Brada Mehldaua v předpremiéře

10. srpna 2016 Aktuality, Jazz Autor: Milan Tesař

V září 2016 vyjde na značce Nonesuch první album duetů dvou výrazných osobností současného jazzu – saxofonisty Joshuy Redmana a pianisty Brada Mehldaua. Album Nearness si představíme necelý měsíc před jeho vydáním – v pátek 19. srpna v 17.25.

Na albu Nearness se sešli dva vlivní jazzoví hudebníci své generace – saxofonista Joshua Redman (* 1969) a pianista Brad Mehldau (*1970). Nesetkávají se pracovně často, ale svůj vztah popisují jako ten druh přátelství, u nějž je možné po letech navázat přesně na moment minulé spolupráce.

U vydavatelství Nonesuch natočil každý z nich několik nahrávek. Mehldauova spolupráce s ním začala v roce 2004 sólovou nahrávkou Live In Tokyo a pokračovala šesti triovými alby: House on Hill, Day Is Done, Brad Mehldau Trio Live, Ode, Where Do You Start a Blues and Ballads. Kromě toho zde vydal společná alba s Patem Methenym a další nahrávky včetně sólového 4CD 10 Years Solo Live.

Redman debutoval u firmy Nonesuch v roce 2005 albem Momentum, nominovaným na Grammy. Dále zde vyšla jeho triová alba Back East, Compass a Trios Live, reedice alba MoodSwing z roku 1994 (s Mehldauem za pianem), spolupráce s triem The Bad Plus (The Bad Plus Joshua Redman) a další tituly.

Nové album Nearness obsahuje výběr duetů, které Joshua Redman a Brad Mehldau nahráli živě během svého aktuálního společného turné.