JazzFestBrno přichází s vlastním vydavatelstvím

JazzFestBrno přichází s vlastním vydavatelstvím
18. srpna 2021 Jazz, Aktuality Autor: Milan Tesař

Festival JazzFestBrno ke svému 20. výročí nadělil sobě a především jazzovým fanouškům vlastní hudební vydavatelství Bivak Records. Jeho cílem je produkce jak studiových nahrávek, tak zvukových záznamů koncertů českých jazzmanů. První dvě alba, která na značce Bivak Records vycházejí, představí umělecký ředitel JazzFestu Vilém Spilka v pořadu Jak se vám líbí 19. srpna 2021.

První nahrávkou, která u vydavatelství Bivak Records vychází, je debutové eponymní album brněnské kapely Four in Blue saxofonisty Radka Zapadla. Křest desky, jejímž bookletem se prolínají snímky renomovaného fotografa Romana France, se uskuteční 21. srpna od 19.30 na Alžbětinské scéně Divadla Husa na provázku. Deska je v prodeji na webu Bivakrecords.cz a Animalmusic.cz, kde si zájemci mohou poslechnout i krátké ukázky. „Spolupráce s labelem Animal Music se nabízí zcela přirozeně – je to tradiční vydavatel s dobrým vkusem a prověřenou distribuční sítí, navíc nás váže dlouholeté přátelství. Naše vydavatelské počiny tak vhodně doplní stávající nabídku Animal Music a přidají se tak k jeho dlouholeté podpoře především domácí jazzové a alternativní scény,“ vysvětluje Spilka.

Vydavatelství Bivak Records zároveň chystá další nové album, tentokrát z autorské dílny skladatele a multiinstrumentalisty Jiřího Slavíka.

Ukázky z obou alb zazní v rozhovoru s Vilémem Spilkou 19. srpna 2021. Hovořit budeme také o oslavách 20 let JazzFestu Brno a o chystaných podzimních koncertech.