Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy

Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy
28. července 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mirek Kemel je známý karikaturista, který už mnoho let přispívá svými kreslenými vtipy do celostátních deníků. Je to však také písničkář a citlivý a poetický textař. Své nové album Vlčí stopy natočil ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem a zařadil na ně jak novinky, tak písně, které třeba i z velmi osobních důvodů dlouho odkládal. Více se dozvíte v rozhovoru, který jsme s Mirkem Kemelem natočili na festivalu Slunovrat v Opavě.

Mirek Kemel žije dva umělecké životy. Jako autor kreslených vtipů je mistrem zkratky a humoru. Jeho kresby se postupně objevovaly v Lidových novinách, v Hospodářských novinách, v Mladé frontě Dnes a od roku 2014 kreslí vtipy do deníku Právo. Jako písničkář zpívá písně plné silných textových obrazů.

O svém aktuálním albu říká: „Většina písniček vznikala v době lockdownu, takže se do textů ta podivná doba propsala.“ Novinkou pro Mirka Kemela bylo to, že písně po napsání „odevzdal“ producentovi Petru Ostrouchovovi a ten je dotvářel společně se svou kapelou Blue Shadows.

Ostrouchov se v posledních letech podepsal na silných a hudebními kritiky ceněných albech Vladimíra Mišíka, Lenky Dusilové nebo Dáši Voňkové. S Mirkem Kemelem se seznámil před třemi lety, když pracoval na televizní minisérii Vodník. Do ní na přání režiséra natočili novou verzi Kemelovy písně Za naší stodolou. Odtud už byl jen krůček k další spolupráci, a to rovnou na celém albu. Producent o Mirku Kemelovi říká: „Představuje pro mě ideální kombinaci nesmírně kvalitního textaře a charismatického podmanivého zpěváka, jemuž věřím každé slovo.“

Rozhovor s Muzikantem Králíčkem

muzikant-kralicek_predseda_obalCDPetr Marek alias Muzikant Králíček vydal po dlouhé době nové album.

Regiony

Regiony

Hudba z ostrovů

mwezi-waq_le-bluesV tomto vydání pořadu Slyšte, lidé! vás zveme na různé ostrovy naší planety.

Ondřej Štveráček s albem Space Project Live

stveracek_space-project-livePoslechněte si rozhovor s jazzovým saxofonistou Ondřejem Šveráčkem o jeho novém albu.

Pískomil se vrací!

piskomil_hotovoo_obalCDSkupina Pískomil se vrací! má nové album.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web