Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy

Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy
28. července 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mirek Kemel je známý karikaturista, který už mnoho let přispívá svými kreslenými vtipy do celostátních deníků. Je to však také písničkář a citlivý a poetický textař. Své nové album Vlčí stopy natočil ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem a zařadil na ně jak novinky, tak písně, které třeba i z velmi osobních důvodů dlouho odkládal. Více se dozvíte v rozhovoru, který jsme s Mirkem Kemelem natočili na festivalu Slunovrat v Opavě.

Mirek Kemel žije dva umělecké životy. Jako autor kreslených vtipů je mistrem zkratky a humoru. Jeho kresby se postupně objevovaly v Lidových novinách, v Hospodářských novinách, v Mladé frontě Dnes a od roku 2014 kreslí vtipy do deníku Právo. Jako písničkář zpívá písně plné silných textových obrazů.

O svém aktuálním albu říká: „Většina písniček vznikala v době lockdownu, takže se do textů ta podivná doba propsala.“ Novinkou pro Mirka Kemela bylo to, že písně po napsání „odevzdal“ producentovi Petru Ostrouchovovi a ten je dotvářel společně se svou kapelou Blue Shadows.

Ostrouchov se v posledních letech podepsal na silných a hudebními kritiky ceněných albech Vladimíra Mišíka, Lenky Dusilové nebo Dáši Voňkové. S Mirkem Kemelem se seznámil před třemi lety, když pracoval na televizní minisérii Vodník. Do ní na přání režiséra natočili novou verzi Kemelovy písně Za naší stodolou. Odtud už byl jen krůček k další spolupráci, a to rovnou na celém albu. Producent o Mirku Kemelovi říká: „Představuje pro mě ideální kombinaci nesmírně kvalitního textaře a charismatického podmanivého zpěváka, jemuž věřím každé slovo.“

NyníPísničky k usínání
Píseň: V budúcom živote (2021); Interpret: Jednofázové kvasenie; Album: Jednofázové kvasenie: V budúcom živote
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Písně

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Polska

Zveme vás na hudební výlet do Polska. polski-piach_polnoc_obalCD

30. narozeniny skupiny Cimbal Classic

Cimbal ClassicSkupina Cimbal Classic zve na své výroční koncerty.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Partneři

Harmonie_logo_velke_web