Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy

Mirek Kemel – rozhovor o albu Vlčí stopy
28. července 2022 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Mirek Kemel je známý karikaturista, který už mnoho let přispívá svými kreslenými vtipy do celostátních deníků. Je to však také písničkář a citlivý a poetický textař. Své nové album Vlčí stopy natočil ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem a zařadil na ně jak novinky, tak písně, které třeba i z velmi osobních důvodů dlouho odkládal. Více se dozvíte v rozhovoru, který jsme s Mirkem Kemelem natočili na festivalu Slunovrat v Opavě.

Mirek Kemel žije dva umělecké životy. Jako autor kreslených vtipů je mistrem zkratky a humoru. Jeho kresby se postupně objevovaly v Lidových novinách, v Hospodářských novinách, v Mladé frontě Dnes a od roku 2014 kreslí vtipy do deníku Právo. Jako písničkář zpívá písně plné silných textových obrazů.

O svém aktuálním albu říká: „Většina písniček vznikala v době lockdownu, takže se do textů ta podivná doba propsala.“ Novinkou pro Mirka Kemela bylo to, že písně po napsání „odevzdal“ producentovi Petru Ostrouchovovi a ten je dotvářel společně se svou kapelou Blue Shadows.

Ostrouchov se v posledních letech podepsal na silných a hudebními kritiky ceněných albech Vladimíra Mišíka, Lenky Dusilové nebo Dáši Voňkové. S Mirkem Kemelem se seznámil před třemi lety, když pracoval na televizní minisérii Vodník. Do ní na přání režiséra natočili novou verzi Kemelovy písně Za naší stodolou. Odtud už byl jen krůček k další spolupráci, a to rovnou na celém albu. Producent o Mirku Kemelovi říká: „Představuje pro mě ideální kombinaci nesmírně kvalitního textaře a charismatického podmanivého zpěváka, jemuž věřím každé slovo.“

Hudební výlet na Balkán

stankovic-bokan-okarina_obalCDPoslechněte si přehled hudebních novinek ze Srbska, Řecka, Bulharska, Bosny a Chorvatska.

Regiony

Regiony

Hudební výlet do Itálie

Salinaro_MainHands_obalCDZveme vás na hudební výlet do Itálie.

Rozhovor se skupinou Bel Air de Forro

bel-air-de-forro_rozhovor2022_fotoMilanTesarPoslechněte si rozhovor s brazilsko-francouzskou skupinou Bel Air de Forro.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web