Jednou tě potkám – sólové album Vladimíra Mišíka

Jednou tě potkám – sólové album Vladimíra Mišíka
4. září 2019 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Vladimír Mišík se sna svém novém albu Jednou tě potkám představuje netradičně bez kapely ETC… Vedle svých vlastních textů Mišík zpívá zhudebněné verše Jiřího Ortena, Bohuslava Reynka, Františka Gellnera nebo Jana Skácela.

Nové album Vladimíra Mišíka s názvem Jednou tě potkám vychází 20. září 2019 a obsahuje 14 písní, které vznikly ve spolupráci s kapelou Blue Shadows producenta alba Petra Ostrouchova, tedy s hudebníky o generaci mladšími.

„Celý projekt vznikal v hudebním souznění. A kvůli citlivým tématům písní ho považuji za nejosobnější, který jsem kdy vytvořil,” říká Vladimír Mišík, který v březnu oslavil 72 let. Albem se prolíná zpěvákův životní příběh. Mišík nikdy nepoznal svého otce a do svých sedmdesátin žil v domnění, že je jedináček. Až natáčení filmového dokumentu před třemi lety odhalilo, že hudebník měl v USA osm sourozenců (z nich dnes žijí tři bratři a jedna sestra). „Vladimírův otec byl americký voják, s nímž se maminka potkala při konci druhé světové války. Údajně padl ve válce v Koreji, ale ukázalo se, že to není pravda,” vypráví Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion. Nečekaný objev široké rodiny je tématem skladby Brothers. Jako česko-anglický duet ji Mišík nazpíval s irským písničkářem Paulem Bradym.

(Zdroj: Tisková zpráva vydavatelství 100PROmotion)

NyníVečerní zíváček
Skladba: Kantáta "Ich habe meine Zuvresicht" BWV 188 - Arie alt; Autor: Bach Johann Sebastian; Dirigent: Rilling Helmuth; Sóla: Augér Arleen - soprán, Hamari Julia - alt, Baldin Aldo - tenor, Heldwein Walter - bas; Soubor: Gächinger Kantorei Stuttgart
19:15Jak se vám líbí
20:00Zprávy ČRo Plus
20:15Radioreport
20:45Radio Vatikán (slovenské...
21:00Večerní chvály
21:15Písně

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web