Druhé album karikaturisty Kemela

2. května 2014 Folk, Aktuality Autor: Milan Tesař

Známý český karikaturista a autor kresleného humoru Mirek Kemel je také písničkářem. V těchto dnech vychází jeho druhé album s názvem Nic víc.

Na albu Nic víc hrají nejen muzikanti z Kemelovy stálé koncertní kapely, Vlastimil Konopiský (kytara), Tomáš Görtler (akordeon) a Vladimír Javorský (kytara, ukulele, flétna), ale hostují zde Petr Tichý na kontrabas, Marie Tichá na violoncello, Oskar Török na křídlovku a Mirek Linka na kytaru.

„U muziky odpočívám od své hlavní profese karikaturisty, který sleduje zprávy z domova i ze světa a denně se trápí nad kresbou pokud možno aktuální a současně nadčasovou, což se ne vždy daří. Muzika mi pomáhá přežít ten stres z každodenní povinnosti odevzdat kresbu včas. A dovoluje mi ponořit se hlouběji do sebe, do svých příběhů bez nutnosti být vtipný a aktuální,“ objasňuje Mirek Kemel svůj vztah k hudbě.

Miroslav Kemel se ve svých písních doprovází na akordeon, kytaru a foukací harmoniku. Své první album s názvem Krajem šel anděl natočil v roce 2011. Nové album Nic víc přináší 12 skladeb a jde o průřez tvorby Mirka Kemela delší časovým úsekem. Aranží a produkce nové desky se chopil dlouholetý Mirkův kamarád, herec, ale také výborný muzikant Vladimír Javorský, který s jeho kapelou příležitostně vystupuje.

NyníKomorní hudba
Skladba: Partita číslo 3, E dur, BWV 1006 - Menuet I -II -I; Autor: Bach Johann Sebastian; Sóla: Šporcl Pavel - housle
02:00Nejen chlebem (Rádio 7)
02:15Písně
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den

Témata Jak se vám líbí

New-Speaters_Hlousek_Svatos_Smid_Studio-Proglas-2022_fotoMilanTesarPodívejte se, co pro vás chystáme v pořadu Jak se vám líbí.

Regiony

Regiony

Rozhovor s Mirkem Kemelem

kemel-mirek_rozhvor-MilanTesar_fotoMartinHolikPoslechněte si rozhovor s písničkářem a karikaturistou Mirkem Kemelem o albu Vlčí stopy.

Hudební výlet do Polska

polski-piach_polnoc_obalCDZveme vás na hudební výlet do Polska.

Nové album skupiny Adorare

IMG_4930_AdorareSeznamte se s novým albem valašské křesťanské kapely Adorare

Brazilský hudebník Cláudio Jorge

jorge-claudio_samba-jazzBrazilský hudebík Cládio Jorge spojuje sambu a jazz.

Partneři

Harmonie_logo_velke_web